Podcast Tucet

Podcast Tucet je na svete! :) Prvý diel: kto to k vám rozpráva

Ak ma sledujete na Instagrame, asi viete, že do podcastov som sa úplne zamilovala. Veľmi sa mi páči, akú emóciu, akú osobnú skúsenosť dokáže audio náhrávka ako podcast sprostredkovať. Ľudský hlas má prosto svoje čaro, ktoré žiadne písmenká nahradiť nevedia.

Navyše, nemusím ťukať do mobilu, ani čumieť do počítača. Podcasty počúvam keď šoférujem (a trčím v zápche), venčím naše dve potvory, upratujem alebo varím. Je to super, pretože aj tieto činnosti sa stávajú oveľa záživnejšie 🙂 Podcastov stále pribúda, ale mám pocit, že príjemných slovenských a českých podcastov (najmä) pre ženy predsa len toľko nemáme.

Čo je to podcast?

Podcast je audio súbor, nahrávka, kde počúvate niekoho rozprávať príbeh, rozhovor alebo správy, športové výsledky, blogové články. Sú to väčšinou kratšie nahrávky, povedzme pol hodinka, hodinka.

Uf, môj vlastný podcast

A tak, s malou dušičkou, spúšťam svoj vlastný podcast. Bude sa volať TUCET. Áno, podľa blogu 🙂 Chcela by som pridávať nové časti pravidelne zhruba každé dva týždne.

V každej časti podcastu by som chcela rozprávať o téme, s ktorou sa práve aktuálne stretávam. V živote alebo blogovaní. Chcela by som, aby sa celý podcast niesol vo veľmi príjemnej rovine. Povedzme, ako keď si sadnete s kamarátkou na kávičku. Porozprávať sa, čo máte v živote nové. Rada by som, aby sa môj podcast dal príjemne počúvať vo všetkých tých situáciach ako podcasty počúvam ja, a možno aj niekde navyše, podľa vlastného rytmu života 🙂

Prvý diel. Podcast o tom, kto som, čo som, čo robím

Prvý diel je veľmi zoznamovací, aby ste vedeli, kto to vôbec k vám hovorí 🙂 Snažila som sa vyrozprávať, ako som pred pár rokmi okrem môjho oficiálneho, tak trochu korporátneho zamestnania, začala robiť veci, ktoré ma bavili. A viete, čo bolo najhoršie? Zistiť, čo to vlastne má byť! 🙂 A potom, keď som sa už do niečoho pustila, viedlo ma to nakoniec niekde úplne inde. A tak je to stále, preto iba tak potichúčky žasnem, čo všetko robiť začínam, alebo do akých situácií sa dostávam.

Moja cesta je taká tá opatrná, čiže nečakajte nejaké veľké zmeny a ohromné úspechy. Nie som žiadny mega veľký inšpirátor. Je to len jeden príbeh jednej obyčajnej baby, čo začala robiť trochu iné veci, ako bola zvyknutá.

Podcast slovensky blog blogerka Modny tucet Misa Svarova

Pustite si podcast do uška tu na blogu

Tu na blogu môžete podcast počúvať jednoducho tak, že kliknete na PLAY a počúvate ho na mobile či na compe. Počúvate ho online, t.j. ste na wifine, alebo čerpáte svoje dáta.

Ako si pustiť podcast offline? Kde ho stiahnuť?

Obrovskou výhodou počúvania podcastov, je to, že nemusíte byť online. Ako na to?

  1. stiahnite si do mobilu nejakú appku na podcasty (choďte do Google obchod a tam zadajte slovo „podcast“. Ponúkne vám ich niekoľko). Je to za pár sekúnd (buďte na wifine). Osvedčilo sa napríklad Spotify, je tam pekný výber podcastov.
  2. keď už appku máte, zadajte v nej do vyhľadávania meno podcastu, v mojom prípade „Tucet“
  3. malo by vám ponúknuť epizódy
  4. kliknite na malé plusko pri vybranej epizóde. Stiahne sa vám do kolonky „To listen“ (asi to má každá appka inak, treba pokukať). Trvá to 2-3 sekundy.

Tieto uložené podcasty potom môžete v aplikácií počúvať kdekoľvek, bez toho aby ste boli na wifine, mali signál, alebo čokoľvek. Počúvanie je jednoducho offline.

BTW: na Spotify už podcast zavesený je, ostatné platformy by mali byť do pár dní.

Podcast novy Modny Tucet blog prvy diel slovensky blogerka

Slovenské a české podcasty

V podcastových appkách nájdete slovenské a české podcasty, ale aj naozaj veľa podcastov v angličtine či iných rečiach. Vo svete letia už dlhšie ako u nás. Nie je problém nájsť podcast na akúkoľvek tému.

Tie naše, slovenské podcasty, už tiež pomaly pribúdajú a tak nájdete napríklad spravodajské, ale aj historické, vedecké, športové a samozrejme, osobné podcasty.

Moje 2 najobľúbenejšie podcasty

Moje naj-naj najlepšie sú zatiaľ podcast „V Oblacích“ od blogerky Terezky Salte. Určite si ho pustite, veľmi príjemný počin zo života inšpiratívnej ženy, ktorá žije striedavo v Nórsku a Česku, žije pre svoju rodinu, sny a blogerské a podnikateľské plány. Začala som ho počúvať najmä kvôli severským témam, ale stala som sa nakoniec verným fanúšikom na všetky časti 🙂

Z trocha iného súdka je podcast „Proti Proudu“ kde Dan Tržil spovedá zaujímavé osobnosti, ktoré sú tak trocha proti prúdu. Ľudia, čo spustili svoj start up a boli úspešní, ľudia, čo idú vlastnou cestou a žijú svoje sny, ale aj lekári, odborníci, manažéri, podnikatelia… všade sa nájde biela vrana. Tento podcast je z kategórie inšpiratívnych príbehov, ale nemusíte sa báť, nie je to žiadna nútená motivačná teória 🙂

O čom budú ďalšie časti?

V hlave nosím dva nápady, ktoré čerpajú z článkov na blogu. Chcem však o nich porozprávať oveľa viac, zaslúžia si to. A tak v najbližšom čase nájdete podcast o meditácií (článok Meditácia a moje skúsenosti ) a o mojom sekáčovom nadšení (TU, TU, TU).

Zaujíma ma váš názor

Budem nesmierne rada, ak mi dáte spätnú väzbu. Som nováčik a robím to pocitovo. Možno som na niektoré dôležité veci zabudla.

Čo sa páčilo, čo menej, čo pridať, čo vás až tak nebavilo?

Ďakujem krásne a zo srdca dúfam, že vám môj podcast spríjemní deň.

Miša


Veľmi pekne ďakujem Dodovi Šajdíkovi za vytvorenie zvučky, technickú podporu a trpezlivosť so mnou.


Nosím: ruksak a tenisky Humanic, kárované sako Zara.

Za fotky ďakujem Lenke.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

1 komentár

  1. […] Prvý diel podcastu nájdete TU. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.