Podcast Tucet Second hand tour

Podcast Tucet-05-Ako nakupovať v sekáčoch

Infošiek a skúseností zo sekáčového lovenia mi stále pribúda, baví ma to stále viac, dúfam, že aj vás 🙂 , a tak (konečne!) sekáčová téma aj v podcaste. Poďme sa pozrieť, ako teda tých v sekáčoch nakupovať, tentokrát z trocha iného pohľadu:

Pustite si podcast ako nakupovať v sekáčoch do uška tu:

A o čom v podcaste točím? O tomto:

Štatistiky. Ako nakupujeme oblečenie? Má nákup v second hande nejaký význam?

Najprv som sa mrkla na štatistiky predaja oblečenia v Európe. Všetci vieme, že by sme sa mali začať v móde začať správať inak, ale chcela som to podporiť pár číslami, nech naozaj vieme na čom sme. Nijako ma neprekvapilo, že kupujeme viac ako v minulosti a nepotešili ma ani čísla k tomu, ako naše oblečenie končí…

Nebojte sa, nebudú to iba neosobné smutné štatistiky (samej mi je z toho vždy nedobre), ale mrkla som sa na to aj tak po našom, zdravým sedliackym rozumom 🙂

Módna blogerka podcast Modny tucet ako nakupovat v sekacoch
Tipnite si, ktorý z týchto je sekáčový kúsok? Tá bundička. Ulovená v Genesis second hande na Špitálskej ulici v BA za dve euri.

Ako nájsť ten naj sekáč presne pre teba

Tak toto je riadny oriešok. Vbehnúť do prvého sekáča, ktorý mám pod domom, alebo pátrať a vypraviť sa raz za čas do nejakého špeci obchodu?

No, myslím si, že našim najväčším nepriateľom pri sekáčových nákupoch je čas. Resp. jeho nedostatok. Všetci sme tak zaneprázdnení, že jednoducho nie je čas vybrať sa na poriadnu Tour de Sekáč. Možno ani raz do mesiaca. Možno ani raz za tri. A potom sa pekne pomaličky vraciame k extra pohodlným nákupom v shopping centre, pretože tam veľmi rýchlo vybavíme 4 obchody za pol hoďku a máme nakúpené.

Preto si myslím, že najlepší sekáč, ktorý si môžeme vybrať, je proste ten, ktorý môžeme navštevovať najčastejšie. Urobiť si z toho nákupnú rutinu a zaskočiť tam sem tam na ceste z práce. Bol by v tom čert, aby sa tam občas niečo použiteľné nevyskytlo!

Modny blog podcast ako nakupovat v sekacoch second hand Modny tucet
Menej ťukať do mobilu a viac behať po sekáčoch! 🙂 Inak all white, kde krásne vynikne náhrdelník od Eliši Fox.

4 druhy second hand obchodov

Ak sa predsa len zadarí trocha toho času nájsť (koniec koncov, možno to budete brať podobne ako ja – ako veľmi príjemný relax), dávam v podcaste tipy na 4 druhy sekáčov:

I. sekáče s netriedeným oblečením (majú všetko od fakt handier až po kvalitné prudko použiteľné kúsky)

II. sekáče s vytriedeným kvalitnejším tovarom

III. vintage sekáče

IV. luxusné sekáče

Všetky majú svoje špecifiká, inak nastavené ceny a iný zdroj tovaru. Troška som sa o tom rozkecala.

Čo v second handoch určite nekupovať

Ono sa to nezdá, ale myslím si, že pri vstupe do sekáču by sme sa mali obrniť veľkým zoznamom vecí, ktoré si domov nevezmem ani za ten svet. Je to smutné, ale bohužiaľ súčasná móda produkuje neuveriteľné množstvo nejkvalitných vecí. Vyzerajú dobre akurát tak na vešiaku v pôvodnej predajni, ale po pár noseniach a praniach je to hrôza. Ak toto oblečenie potom putuje do sekáča, nezmení sa kúzelnou paličkou na niečo nádherné a použiteľné. Nie, nie. Takže tieto, na prvý pohľad handry, fakt kupovať netreba. Ani keby boli za 1 cent a aj keby ste boli neviem ako pozitívne na sekáčové nákupy naladení.

A je toho viac … veci, ktoré nám nepristanú, veci, o ktorých si myslíme, že si ich (niekedy) prešijeme…veď čujte.

A čo teda kupovať?

O tie naj úlovky, ktoré mi poctivo slúžia, sa podelím nabudúce. Zatiaľ mrknite na taký všeobecný zoznam, ktorý som zostavila: článok na blogu ešte z decembra Na čo sa v sekáčoch pripraviť, čo kupovať a čo nie.


Teším sa ak sa do počúvania pustíte a ešte viac akejkoľvek spätnej väzbe, posúva ma to ďalej! ( viac hláv a viac uší vie viac ako jedna hlava s dvomi ušami! 🙂 ) Btw. skoro všetky komenty som dostala na IG do direktu, asi že je to viac súkromné ako tu na blogu, takže neva, dá sa aj tam 🙂 Ďakujem všetkým, čo ste napísali!

Celú sériu článkov Tour de Sekáč nájdete TU.

Nosím: top a šortky Zara, náhrdelník Eliša Fox, bunda sekáč, kabelka Humanic

Fotokredit: Richard Adame

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

3 komentáre

  1. […] trendov, ktoré ma bavia alebo posledné diely podcastu, ktoré sú tiež o nakupovaní. Ako sa neobabrať v sekáčoch alebo 4 tipy ako nakupovať menej, ale mať toho v šatníku viac […]

  2. […] Tu na blogu nájdete niekoľko článkov a podcastov na sekáčovú tému. Skúste napríklad Ako nakupovať v sekáčoch či Sekáč. Na čo sa pripraviť, čo kupovať a čo nie. Dnes využívam second handy ako jeden z […]

  3. […] sú moje podcasty skôr praktického typu ? Napríklad ako nakupovať na AliExpresse alebo ako nakupovať v sekáčoch. Pre menej materiálny obsah kliknite na podcast o meditácií […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.