Ahojte, vítam vás na mojom blogu! Ak vás zaujíma pár faktov o mne a o mojej motivácií písať tieto riadky, čítajte ďalej

Modny tucet o mne a o blogu autor blogerka
Čo a prečo tu nájdete?

Rada by som bežnej zamestnanej žene prinášala inšpirácie na slušivú, aktuálnu, ženskú módu.

Mám vyskúšané sama na sebe, že my ženy často po pár rokoch náročného zamestnania, starostlivosti o rodinu a všakovakých iných povinnostiach zabúdame samé na seba. Nie sme už tak odvážne a otvorené, rozhodujeme sa skôr rozumom ako srdcom a život stráca niečo zo svojej zábavnej stránky. Sme tak vyťažené, že nemáme ani čas rozmýšľať, čo pekné by sme si obliekli, aby sme sa cítili (a boli) príťažlivé. Nutné nákupy vybavujeme v pokluse so zvoniacim telefónom v kabelke.

Nemyslím si, že to je ten stav, ktorý chceme dosiahnuť. Verím tomu, že len žena spokojná sama so sebou, je šťastná žena. V dobrej nálade potom ďalej vplýva na svoje okolie. A takých žien potrebuje náš svet neúrekom

Modny tucet o mne autor o blogu blogerka

Testované na sebe

Mojím poslaním je vám život zjednodušiť. Nové trendy a zaujímavé veci testujem na vlastnej koži. Zdieľam odporúčania a inšpirácie. Nemusíte sami pátrať a behať po obchodoch. Mrknite na môj web a Instagram a použite, čo sa vám páči.

Môj štýl

Nazvala by som rýdzo ženský s prvkami extravagancie :). Záleží však, z akého uhlu sa na to pozeráme. Rada v móde skúšam nové veci. Veci, ktoré sú troška za hranicou bežných (kancelárskych) dní. Napríklad také kombinovanie obvykle nekombinovaných vzorov, alebo nosenie klobúkov. Je to už extravagancia? Myslím si, že ani nie, skôr sú to prvky, ktoré bežne na ulici nevídame.

Modny tucet o mne blog blogerka
S Líviou Franovou pri jednej z veľmi príjemných blogerských spoluprác ( a bolo to tiež príjemné sobotné doobedie na kávičke)

V čom vás môžem inšpirovať

Mojou hlavnou oblasťou je móda. Pomaly sa však na mňa lepia aj tipy z prírodnej kozmetiky.

Vízia

Časom by som chcela dosiahnuť, aby bol môj šatník zložený rovnomernejšie z rôznych zdrojov. Uvážlivo vybrané kúsky z reťazcov, pár perličiek od našich dizajnérov, niečo zo slow fashion značiek, niečo zo sekáča, trochu vintage, niečo vlastná práca (šijem, ale nie úplne prvotriedne :)) a pár kúskov vymenených zo swap bazárov. Pomaličky sa mi darí prechádzať z povedzme 90% šatníka z reťazcov (myslím, že typický šatník zamestnanej ženy, ktorá na nič nemá čas) k priaznivejšiemu pomeru ostatných zložiek. Teším sa z toho, pretože tá inakosť v móde ma vždy bavila a verím, že vždy bude baviť.

Nakupovanie v sekáčoch

Vždy ma fascinovalo, ako blogerky dokážu nájsť skvelú vec v sekáči za pár centov. Moje skúsenosti so second hand nákupmi až také ružové neboli a tak som sa pustila do trochu metodického výskumu :). Jednoducho sa snažím ponavštevovať čo najviac sekáčov a nazdieľať svoje skúsenosti. Do prvého dielu Tour de Sekáč som sa pustila s Lenkou TU, moje skúsenosti na čo sa pripraviť a čo určite (ne)kupovať nájdete TU.

Myslím si, že najťažšie na sekáčovom nákupe je nepodľahnúť nízkym cenám a šľachetným úmyslom urobiť niečo dobré. Väčšina vecí v sekáčoch totiž pochádza z fast fashion reťazcov a preto v podstate kupujeme stále tie isté veci. Snažím sa vždy vybrať iba niečo, čo zapadne do môjho šatníka a podporí môj štýl.

Naši dizajnéri

Vždy ma fascinovala práca dizajnéra. Tie možnosti, ktoré látky ponúkajú… A tak sa sem tam vyberiem na návštevu do ateliéru. Zatiaľ to bol vždy krásny zážitok. Pozrite napríklad svadobné kolekcie TU alebo mladú hravú módu TU.

Instagram pre denné nákupné tipy a recenzie

Najviac každodenných tipov nájdete na mojom Insta účte. Veľmi veľa vecí, ako sú napríklad tipy na výhodné a pekné nákupy, recenzie produktov a vychytávky dávam do stories.

—————-

Teším sa na spoločne strávené chvíle!

Pokojne komentujte, diskutujte, kritizujte! Veď nám ide o to, aby sme sa pobavili a niečo nové dozvedeli. S láskou,

Miša

Rozhovor som mnou na blogu LenkaSays TU

Autori fotiek: 1-3. Jaro Adame, 4. Eva Novanská. Článok s Líviou TU