Jemné vlasy Prírodná kozmetika

Želatínová maska na jemné vlasy. Funguje? Za mňa áno!

V receptoch na jemné vlásky som už naozajstným preborníkom, nezapriem, že som dlhodobým členom jemnovlasieho klubu 🙂 Želatínovú masku na vlasy som objavila náhodou, a kedže je jej aplikácia veľmi jednoduchá a želatínu sme mali doma, vyskúšala som ju takmer okamžite. Odvtedy sa radím k jej pravidelným používateľom.

Želatína na vlasy? Prečo vlastne?

Vtip je v proteínoch zo želatíny, ktoré sa naviažu priamo na štruktúru vlasu a tak vytvoria akoby ďalší objem vlasu. Vlas na dotyk zhrubne, prípadná chýbajúca štruktúra sa doplní a vlasy sú silnejšie.

zelatinova maska na vlasy test funguje? jemne vlasy proteiny pekne

Pre koho je želatínová maska na vlasy najvhodnejšia?

Určite pre jemné vlásky, dobre pracuje aj pre vlnité a kučeravé vlasy. Viem si predstaviť, že pre ťažké a hrubé vlasy želatínová maska nemá žiadny význam. Osobne ju používam vždy vtedy, keď mám pocit, že vlasy strácajú na objeme a na dotyk sú veľmi jemné, poddajné.

Moja skúsenosť

Mojim jemným vláskom dodá akoby hmotu okolo každého jedného vlasu navyše. Vlasy sú aj na dotyk hrubšie, silnejšie. Snažím sa ju dávať naozaj každý týždeň a vtedy je efekt najlepší. Veľmi sa mi páči, že aplikácia je jednoduchá a ide v podstate len o jednu prírodnú zložku. Nikdy som si nevšimla, že by mojim vlasom nejako uškodila, príliš ich vysušila a podobne.

Doporučila by som pre každú jemnovlásku ako povinnú jazdu. Navyše je to naozaj za pár centov.

Najviac sa mi osvedčilo proteíny v želatín dávať na vlasy spolu s nejakým vyživujúcim prípravkom. Posledný rok používam vždy jednu z masiek na vlasy od Fructies. Ich masky majú prírodné zloženie a tak nezaťažujú vlas zbytočnými chemikáliami.

Recept na želatínovú masku na vlasy

Na webe sa zvyčajne píše o zmiešaní želatíny s octom a medom, ale ja používam ešte jednoduchšiu verziu, ktorú mi poradila jedna kočka na Instagrame.

Potrebujeme:
  • želatínu, buď sypkú alebo plátky
  • malý hrniec a pár lyžíc vody
  • 1-2 lyžice prírodnej masky na vlasy, napríklad Fructies

Ak máte vlasy husté a dlhé, pridajte zo všetkých surovín.

zelatinova maska na vlasy funguje na jemne vlasy objem proteiny ako na pekne vlasy

Postup:

Do malého hrnčeka napustíme trochu vody, naozaj iba na spodok. Vložíme želatínu a nad slabým plameňom miešame, až kým sa želatína nerozpustí. Je to raz dva. Voda by nemala vrieť, iba byť dostatočne horúca na rozpustenie želatíny. Prelejeme do misky, pridáme ešte lyžicu či dve studenej vody a zo dve veľké lyžice masky na vlasy. Všetko premiešame na homogénnu zmes a aplikujeme na vlasy.

Aplikácia na vlasy:

Ideálne je dávať na mierne vlhké vlasy, aby sa zmes k vlasu lepšie dostala, ale ja to riešim pridaním spomínaných pár lyžíc navyše do zmesi. Ušetrím čas na umývanie a utieranie hlavy.

Koľko na hlave necháme a ako zmyť:

Želatínovú masku na hlave nechávam cca 20 minút a potom zmyjem teplou vodou. Maska má tú vlastnosť, že zmyje aj prípadnú mastnotu z vlasov, čiže po nej nepoužívam žiaden šampón.

Starostlivosť po:

Použijem tú istú prírodnú masku Fructies, ktorú som pridávala aj do masky, na končeky do čo najviac vlhkých vlasov a vlasy postriekam sprejom pre objem, viď dolu. Nechám uschnúť až do suchej krusty a rozčešem.

Ako často aplikovať želatínovú masku na vlasy?

Doporučuje sa maximálne raz za týždeň, aby vlasy nemali proteínu zasa priveľa. Môžu byť potom priveľmi suché a tvrdé na dotyk. Z osobnej skúsenosti to potvrdiť neviem, zatiaľ sa mi to nestalo. Mám pocit, že moje vlasy majú proteínu vždy málo, ale je pravda, že masku som si častejšie ako raz za týždeň nedávala.

Ak však masku nejaký ten týždeň vynechám, všimnem si, že vlasy akosi strácajú objem. Vždy sa potom zamyslím a zistím, že som na masku zabudla.

Dokáže želatínová maska na vlasy nahradiť tužidlo či prípravok na zväčšenie objemu?

Áno, čiastočne. Môžete samozrejme používať aj tieto prípravky, ale maska má podobný efekt – akoby vlasy už boli mierne natužené. Pre jemnovlásky je to super, každý objem sa počíta.

Určite pozrite aj tieto dva články: 6-mesačný test s ricínovým olejom na vlasy a Starostlivosť o jemné vlasy

Ako dodať vlasom ešte viac keratínu pri stylingu?

Veľmi sa mi osvedčil tento prípravok Sprej na objem vlasov od Balea v DMku. Je to prírodný produkt bez silikónov a alkoholu. Kupujem ho stále dokola. Kedže vlasom pridáva ešte extra proteín (keratín), dodá vlasom po použití želatínovej masky ešte extra objem.


Výskúšali ste želatínovú masku na vlasy? Alebo sa len chystáte? Ďajte vedieť.

Krásny deň,

Miša

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

2 komentáre

  1. […] Pozrite aj článok o domácej maske na jemné vlasy za pár centov, ktorá dodá potrebné proteíny a pomôže hrúbke vlasov: Želatínová maska na vlasy. […]

  2. […] Pozrite aj článok o domácej maske na vlasy za pár centov, ktorá dodá potrebné proteíny a pomôže hrúbke vlasov: Želatínová maska na vlasy […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.