Second hand tour

Sekáč Royal, trocha iný second hand

Tento trochu špeciálny sekáč som spomenula v prvom dieli mojich second hand dobrodružstiev a veru, prešlo už pár mesiacov, kým som sa k napísaniu článku reálne dostala.

sekac second hand kvalitny tovar modny tucet blog predajna vyzdoba
Páči sa mi, keď je second hand obchod pekne zariadený a nie je to len sklad ledabolo nahádzaného šatstva.

Sekáč s kvalitnejším vytriedeným tovarom

Na Royal Lux som dostala odporučenie od blogerky Lenky, link na jej článok nájdete v tomto príspevku TU. A v čom je tento sekáč iný? Stručne povedané, v kvalite tovaru.

Sekac second hand Royal predajna kvalitny tovar bundy kabaty blog modny tucet
Bola som tu na jeseň a v zime. Na týchto vešiakoch vždy široká ponuka kabátov a búnd.

Ak sekáče občas navštevujete, asi ste si všimli, že veľké percento ponuky tvoria veci, ktoré by ste si napríklad do práce asi neobliekli. Nejde o druh tovaru, ale o jeho kvalitu. Príliš syntetické materiály, vyťahané látky alebo veci, ktoré vyšli z módy pred desiatimi rokmi. Nič v zlom, aj toto oblečenie si vie nájsť svoje ďalšie uplatnenie, ale keď hľadám niečo naozaj použiteľné, lezie mi na nervy, že sa musím prehrabávať kopami nevhodného šatstva. A presne toto sa v sekáči Royal Lux nestane. Pani majiteľka objednáva rovno vytriedený kvalitnejší tovar.

Sekac second hand topanky lodicky modny tucet
Našla som aj topánky, tenisky a lodičky.

Aký je to ten vytriedený tovar?

Predtým som vôbec netušila, že v sekáčoch môže byť niekoľko druhov tovaru. Zjavne však môže. Že vraj to funguje tak, že napríklad v UK je stanovený deň na odvoz vyradeného oblečenia. Ľudia pripravia plné vrecia pred dom a nákladné auto ich všetky pozbiera. Vo vreciach môže byť všetko od ponožiek až po norkový kožuch.

Kožúšky túto zimu letia. Tento bol perfektný. Nevzala som ho len preto, lebo ich už mám doma naozaj dosť.

Takéto nevytriedené vrecia sú najlacnejšie. Je to druh tovaru, ktorý berú veľké sieťové sekáče. Preto je v ich ponuke široká škála kvality tovaru.

Sekac second hand zrkadlo blogerka
Majú aj dobré Insta zrkadlo 🙂
Sekac Royal second hand zrkadlo blogerka
A tu druhé 🙂

Dá sa však objednať aj vytriedený tovar. Môžete si potom povedať, ktorú kategóriu chcete. Sekáč Royal objednáva vyššiu triedu.

Čo obsahuje kvalitnejší vytriedený tovar?

Sú to napríklad veci zo Zary či Manga, ktoré boli kvalitne ušité a nie je na nich vidno žiadne opotrebenie. Kardigany či bundy. Taktiež zahraničné značky, ktoré nepoznám, ale pogooglila som a sú tiež taká tá lepšia stredná trieda. Sú to napríklad športové mikiny značky Hollister. Kvalitné džínsy, košele, sukne. Tiež topánky, čo vyzerajú ako nové.

Jednoducho, sú to veci, pri ktorých ani veľmi neriešite, že je to sekáč, zdá sa vám to ako v akomkoľvek inom obchode, len možno viac pomixované. Stačí vyberať podľa osobného vkusu, nestane sa, že je každá druhá vec úplný šunt.


Kvalitné svetríky, ani to nevyzerá ako sekáčový výber.

Dá sa tu nájsť niečo trendy?

Áno, to je presne to, čo sa mi na tom páči, pretože skutočne áno. Našla som tu modrú metalickú puffer bundu, ktorá sa na jeseň stala v obchodoch hitom. Neviem, či v Anglicku bola táto vlna skôr, alebo je to ešte pozostatok doby pred pár rokmi, keď tieto bundy prvý krát frčali. A je mi to jedno. Bunda je fakt kvalitná, teplá, ani sa v nej človek nepotí ako v igelite, aby sa mohlo pri tomto materiále zdať.

Modra bunda zena sedi na schodoch sekac second hand modny tucet
Moja modrá puffer bunda.

Našla som veľa kardigánov, kvalitných svetrov, alebo pár kožúškov (na fotkách).

Majiteľka Aďka vraví, že najlepšie sa predávajú také tie nadčasové kusy. Svetre, džíny, kabáty. Zákazníkov, ktorí hľadajú niečo trochu špeciálne ako ja, je menej.

A čo cena?

Vytriedený tovar je samozrejme drahší už pri objednávke. Preto sú aj ceny na predajni vyššie ako v bežnom sekáči. Najmä v posledných dňoch výpredaja. Cenu jedno či dve eurá nečakajte. Za svetrík zaplatíte od 10 Eur, za bundu či kabát od 20 Eur vyššie.

Oplatí sa tu teda nakúpiť? Určite. Za moju bundu som zaplatila 27 Eur, v obchodoch som ju videla za minimálne 50 Eur.

Sekac second hand modra bunda blogerka sedi na schodoch

Myslím, že je fajn, že takto nastavené ceny majú aj ten efekt, že ovplyvňujú klientelu. Neprídu sem nakupovať socky, ani ľudia, čo berú oblečenie po tonách, hlavne, že je to lacné. Zákazníkmi sú ľudia, ktorým je sympatická filozofia recyklácie oblečenia, ale zároveň si potrpia na to, aby ich oblečenie vyzeralo dobre.

Držím Royalu palce, bodaj by podobných projektov bolo viac. Ich Facebook stránku s aktuálnymi ponukami oblečenia nájdete TU.

Ďaľšie moje články z „Tour de sekáč“ nájdete TU a TU. Trochu inšpirácie z iného webu nájdete napríklad u Lenky Thestylemon v článku o 5tich najväčších sekáčových mýtoch TU. Lenka behá po sekáčoch už dávno, tak sa vyzná.

Môj Instagram, kam pridávam inšpirácie takmer denne, nájdete TU.

Ak sa vám moja tvorba páči, prosím zdieľajte ďalej. Ďakujem krásne,

Miša

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

2 komentáre

  1. […] netipla by som si, že je to sekáčový tovar. Pripomína mi to sekáč Royal z minulého článku TU. Tovar je zjavne vytriedený, visia tu iba kvalitnejšie a na 100% zachované […]

  2. […] V hlave nosím dva nápady, ktoré čerpajú z článkov na blogu. Chcem však o nich porozprávať oveľa viac, zaslúžia si to. A tak v najbližšom čase nájdete podcast o meditácií (článok TU) a o mojom sekáčovom nadšení (TU, TU, TU). […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.