Outfits Podcast Tucet

Podcast Tucet – 06 – AliExpress nákupy. Nebo či peklo?

Čo si budeme hovoriť, AliExpress je nočná mora udržateľných nákupov a pomalej módy. Na druhej strane – je tak populárny, že asi ťažko môžeme očakávať, že nákupy na ňom z jedného dňa na druhý stopneme.

Čo teda? Úplne ho ignorovať a ísť príkladom, alebo kašlať na to a ísť s davom?

Akosi som si na to nevedela urobiť názor, ale napokon u mňa zvíťazila zlatá stredná cesta. Keď už z AliExpressu objednávať, tak s rozumom a tak, aby nám prišla naozaj pekná, nositeľná vec. Žiadne čínske umelohmotné nenositeľné shity. Lebo to si myslím, že je to najhoršie zlo. Tisícky nekvalitných zle ušitých handričiek, ktoré putujú rovno do koša.

Keď to po sebe čítam, som dnes akási nabrúsená 🙂 A tak to trochu odľahčím. Nech sa páči, podcast do uška a pár fotiek s mojimi naj AliExpress úlovkami.

Podcast AliExpress nákupy

O tom, ako som sa k AliExpressu vôbec dostala a o tom, ako ma surfovanie po ňom zachránilo od nevýhodnej spolupráce. O tom, ako si myslím, že každému môže orientácia v cenách na čínskych shopoch trochu otvoriť oči. A o tom, aby sme nenakupovali bezhlavo a návod na to, ako postupovať, aby sme fakt kúpili dobrú vec.

Moje naj naj AliExpress úlovky

AliExpress nakupy podcast blog blogerka modny tucet
Môj Insta klobúk🙂 Dlho som hľadala bielo čierny klobúk a u nás som ho teda nevedela nikde nájsť. Tento je naozaj klobúk maximus. Nemusíte sa báť, že vám príde pokrvaný, je na to trik – dá sa vyžehliť cez utierku. A cena? Asi 6 Eur.

Aroma difuzér vymyslel Zefko a je to veru veľmi príjemná vec. Na našich shopoch sa mi videl zbytočne drahý, tak som si vybrala tento akože drevený na Ali. Cena 16 Eur. Spokojnosť veľká, vyzerá pekne a funguje bezchybne.
AliExpress nákupy ako nakupovat na AliExpresse podcast blog modny tucet
Červenú púzdrovú sukňu spomínam aj v podcaste a je to kúsok, ktorý mám asi najdlhšie. Nezničiteľný hrubší umelý úplet. Jediná vada – odpáral sa na nej po čase kus lemu, ale tak to som ľahko prišila. Cena asi 10 Eur. Na základe referencií som kúpila XS a dobre som urobila.
AliExpress nakupy ako nakupovat na AliExpresse modny tucet podcast blog
Čierne body bolo asi pol roka super, ale teraz je akési voľnejšie. Myslím, že vtedy nemali menšiu veľkosť. Kúpila som kvôli typu výstrihu, ktorý som tiež márne hľadala v obchodoch. Cena cca 6 Eur.

Hm, teraz pozerám, že je vidno koleso od bicykla, ktorý mi Zefko tvrdohlavo v tejto našej provizórnej izbe neustále parkuje! 🙂 No nič, už sa teším, ako bude plne zariadená a hádam sa mi podarí aj bicykel vypudiť.
AliExpress nakupy blog podcast tucet  modny tucet
Biele čipkované šaty dostávajú zo všetkých AliExpress nákupov asi najviac komplimentov. Vyberala som ich asi mesiac. Chcela som niečo bavlnené, príjemné a veľmi som sa bála, že fotky skresľujú. Nakoniec to vyšlo super. Látka je skvelá, pevnejšia bavlna, volány pekne držia. Cena 15 Eur.

Ako nakupovať na AliExpresse?

Teraz by som chcela vedieť, milí čitatelia, či ste AliExpress nováčikom, alebo ostrieľaným harcovníkom 🙂 Ak to druhé, asi vám už veľa neporadím. Alebo viete čo? Skúste si prečítať nasledovný postup a ak máte nejaké vychytávky navyše, prosím napíšte. Nazdielam. Ďakujem! 🙂

Tu iba stručne body, viac čujte v podcaste:

Filter – čím viac slov, tým rýchlejší výber (pencil skirt bodycon red)

Free shipping a hodnotenia – vyfiltrovať pri užšom výbere

Veľkosť – zabudnite na One Size, pozorne študujte miery. Podľa mojich skúseností netreba kupovať o dve čísla väčšie, lebo Čínania. Ale keď potrebujeme trochu oversize, tak áno.

Promo obrázok – nedajte sa oklamať, hľadajte potencionálne háčiky 🙂

Materiál – všetko nafotené môže vyzerať hrubšie, kvalitnejšie, prírodnejšie. Prezrieť pozorným okom 🙂

Referencie – základ pre AliExpress nákupy. Reálne fotky a referencie od reálnych ľudí. Väčšinou sa rozhodujem na základe ich. Hlas ľudu všetko odhalí!

AliExpress rauš – ukladať, ukladať, ukladať. Do wish listu. Nekupovať hneď! Počkať, porozmýšľať, pozrieť na to triezvym okom na druhý deň.

Dodanie – všetko príde po jednom. Je jedno koľko si toho kúpite.

Ponuka z titulky – niekedy sa oplatí neísť priamo do filtru, ale popozerať aj špeciálne ponuky, ktoré vám Ali ukazuje rovno na titulke. Takto som našla nové, trochu dizajnové, „iné“ značky, ako mi ponúka pri filtroch.


Na dnes všetko. Ak potrebujete trocha inšpirácie, mrknite na posledný článok 5 letných trendov, ktoré ma bavia alebo posledné diely podcastu, ktoré sú tiež o nakupovaní. Ako sa neobabrať v sekáčoch alebo 4 tipy ako nakupovať menej, ale mať toho v šatníku viac využiteľného.

Majte super deň,

vaša Miša

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

1 komentár

  1. […] dnes som sa trochu oduševnila, zvyčajne sú moje podcasty skôr praktického typu ? Napríklad ako nakupovať na AliExpresse alebo ako nakupovať v sekáčoch. Pre menej materiálny obsah kliknite na podcast o meditácií […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.