Outfits

Letné trendy. Diel II. Holý chrbát.

Na ktoromsi módnom webe som sa dočítala, že odhalený chrbát bude ďalší mega trend po spadnutých ramenách na topoch či šatách. Nie som si tým úplne istá. Spadnuté ramená toho veľa nepotrebujú, nie je to žiadna veda – podprsenka bez ramienok a celý deň môžeme veselo chodiť bez toho, aby sme opustili svoju komfortnú zónu. Ale odhalený  chrbát? Hm, to chce veľa premýšľania. Celkom nahý, alebo nejaký sofistikovaný prestrih? Dá sa obliecť aj s podprsenkou? Ak nie, môžem si to dovoliť? Ak aj to áno, mám na to odvahu? A čo spredu? Čo keď sa večer ochladí? Nebude vidno … eé, že mi je zima?:)

Je to veľa otázok. Možno si vravíte: „čo tá rieši, holý chrbát mám už dávno zmáknutý“. Nuž, ja som v tomto ohľade zatiaľ skôr nováčik. Nech je ako chce, myslím, že poodhalený chrbát zostane letným evergreenom každú sezónu. Veď o týchto strihoch platí – kedy, keď nie v lete? ( ok, večerné a svadobné šaty sú kapitola sama o sebe).

Inšpirovala som sa a zatiaľ som vyskúšala tieto dva spôsoby:

Sofistikovaný prestrih

Červené šaty s hlbokým výstrihom a prestrihom na chrbte. Tieto šaty som dostala darom ( povedzme si rovno, červené obtiahnuté rafinované šaty predsa len asi častejšie objednávajú z netu muži:)) a sú už troška za mojou, už spomínanou, komfortnou zónou. Na druhej strane však, príležitostne, v lete, prečo nie. Najviac sa mi na nich páči riešenie chrbta. Výstrih je veľmi hlboký, ale vďaka priečnemu pruhu, ktorý nadväzuje na ramienka, zadný diel dobre drží pokope a umožňuje nosenie celkom bežného spodného prádla. Takéto strihy sú veľmi nositeľné, efektné a praktické zároveň. Za mňa super. Určite si ešte niečo podobné poriadim.

Modny tucet_Red dress 3

Prádlové tielko

sa medzi nami, ževraj, už túto sezónu nenosí, ale čo už. Siahla som po ňom pri príležitosti otvorenia Letnej Shakespearovskej divadelnej sezóny na hrade. Chcela som niečo trochu iné ako obvykle. Niečo dostatočne slávnostné, decentné, ale nie nudné či upnuté.

Modny tucet LSS 1

Modny tucet LSS 2

Nazdávam sa, že presne na takéto príležitosti nejaký ten kúsok s nahým chrbtom vynikajúco poslúži.

Inšpirácia

Ale čo na to náš kamarát Pinterest? Ten si myslí, že tieto strihy sa nemusia obmedzovať na žiadne príležitosti. Dajú sa nosiť vždy!:)

collage

collage1

collage2

Tak, čo poviete? Necháte sa inšpirovať?

Veľa zábavy prajem!

Miša ♥

 

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.