Podcast Tucet – 04 – 4 tipy ako nakupovať menej oblečenia

Categories Podcast Tucet

Voľakedy som si myslela, že keď budem “veľká” blogerka, budem sa neskutočne vyžívať v množstve oblečenia. A budem ho hromadiť vo svojich (za týmto účelom na mieru postavených 🙂 ) šatníkoch. Ako nakupovať tie správne veci ma vôbec netrápilo. Hlavne všetkého veľa!

Nuž, veľká blogerka stále nie som ( 🙂 ), ale mám tú možnosť požičiavať si oblečenie a topánky na fotenie. Najprv som si myslela, že budem po všetkých tých veciach túžiť a že sa mi budú ťažko vracať do obchodu. A že zbankrotujem. Na moje prekvapenie, stal sa úplný opak.

Paradoxne ma to naučilo skutočne nakupovať iba oblečenie, ktoré mi presne padne a vyhovuje môjmu štýlu a vkusu. Asi dve tretiny zapožičaného oblečenia bez výčitiek svedomia vraciam. Nie preto, že by sa mi nepáčilo, ale preto, lebo viem, že s ním nie som spokojná natoľko, aby som ho vynosila.

4 tipy ako nakupovať menej

Postupne som vybrúsila 4 tipy, ako nakupovať menej, ale v konečnom dôsledku mať toho v šatníku na oblečenie oveľa viac. Keď viem, že každú jednu vec si rada oblečiem hocikedy a budem sa v nej cítiť dobre, veľa toho ranného nešťastného postávania pred šatníkom odpadá.

Podcast čujte tu:

Nahovorila som ich v tomto podcaste, verím, že je v ňom cítiť môj zápal pre vec. Tak sa naozaj cítim, keď o tom správnom nakupovaní hovorím 🙂

Udržateľná móda vs nakupovanie hlava nehlava

Dnes sa o udržateľnej móde hovorí veľmi veľa a ja dúfam, že o pár rokov bude už celkom prirodzene podiel udržateľnej módy v našich šatníkoch vyšší. Nechcem však vodu kázať a víno piť, pretože moje úlovky sú teraz najmä kombinácia fast fashion a sekáčových nákupov (+ moje diy pokusy).

V oboch prípadoch sa však snažím doniesť domov, len to, čo skutočne vynosím. Tak trochu si myslím, že toto by mohol byť ten prvý, ľahší krok, ktorí všetci postupne urobíme k tomu, aby sme našu planétu zaťažovali menej.

Čo myslíte?

4 tipy ako nakupovat podcast
4 tipy ako nakupovať menej podcast modny tucet blogerka

Budem sa strašne tešiť, ak mi napíšete, či sa vám podcast pozdával (alebo aj čo mám vylepšiť) a zo srdca vás pozdravujem. A prosím, ak sa páčilo, povedzte to ďalej. Ďakujem!

Vaša Miša

Ak sa vám počúvanie zapáčilo, kliknite napríklad na podcast z jarnej dovolenky na ostrove Lošinj.

Nosím: náhrdelník Elisha Fox a tieto šaty z AliExpressu

4 thoughts on “Podcast Tucet – 04 – 4 tipy ako nakupovať menej oblečenia

  1. Podcast se poslouchá hezky, máš moc příjemný hlas. Zároveň by ale ocenila i možnost si tvá slova nejen vyslechnout, ale i přečíst 🙂 Přece jen ne každý urdží pozornost i nahrávky 🙂

    1. Ahoj Tvořilka,
      vidíš, to je zaujímavý podnet. Myslela som si, že nemá význam robiť ten obsah dvojmo – aj počúvať, aj čítať. Možno sa nad tým zamyslím 🙂 A moc ďakujem!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.