Outfits

5 letných módnych trendov, ktoré ma bavia

Čo sú tie vaše tohtoročné vychytávky? Tu je 5 letných módnych trendov, ktoré som už otestovala kade-tade, na dovolenke, aj v bežný deň, a verím, že v nich budem chodiť až do konca augusta. Bez nich by toto leto nebolo letom. Aspoň pre mňa.

Poriadny letný klobúk

Klobúk v našich končinách predsa len nevidno na ulici celkom bežne, aj keď je to už oveľa lepšie. Páči sa mi, ak ho nosia kočíkujúce mamičky (veď ako sa lepšie chrániť pred slnkom pri dlhom chodení po uliciach?) a páči s mi aj na chlapoch. Taký malý slamený pánsky klobúk nikdy nie je na škodu. Keď už nič iné, môžeme si ho občas požičať, no nie?

5 letnych modnych trendov modny blog blogerka leto
Tento je naozaj dramatický a môže byť aj máličko nepraktický, ale keď treba niečo efektné alebo potrebujem poriadne zaclonenie, niet naň ho! 🙂

Ak sú naozaj horúčavy, ísť bez pokrývky hlavy mi vyložene vadí. Pár krát som sa vrátila domov s miernym úpalom.

Nemala som ešte tú odvahu dať si ho do práce. Je však pravda, že na tých 5 minúť, čo vystúpim z auta a prebehnem do biznis centra, sa to veľmi neoplatí. Ale nosím ho na venčenie, na kúpanie a na prechádzky do mesta.

A aký klobúk teraz letí?

Teraz sú najviac trendy okrúhle klobúky neutrálnych farieb s jednou rovnou tmavou stuhou bez ozdôb. Presne tento druh ešte nemám Nepodarilo sa mi na online shopoch ani na dovolenke nájsť. Prekvapilo ma však, že ho majú skoro v každom obchode – čeknite napríklad Lindex.

Bavlnené košeľové šaty v midi dĺžke

Tieto bodkované nádhery som si pôvodne len požičala na fotenie. Potom som však pochopila, ako multifunkčné sú a ako príjemne sa bavlna na tele nosí. Nechala som si ich a odvtedy sú ako moja druhá koža.

Čo si obliecť do práce? Bodkované šaty. Čo kávičku s kamoškou? Bodkované šaty. Čo na Letné Shakesperovské slávnosti na hrad? Bodkované šaty! 🙂

Dokonca so mňou cestovali už na našu jarnú dovču v Chorvátsku na ostrov Lošinj.

5 letných modnych trendov modny blog blogerka bavlnene saty
Moje bodkované nádhery a klobúk, ktorý som si zakúpila v Grécku. Tento je z kategórie veľmi praktických a zachraňoval mi hlavu celú dovču.

Sú extrémne variabilné. So šlapkami vyzerajú pohodovo, s ihličkami a listovu kabelkou elegantne. Keď je chladnejšie, prehodím sveter a obujem tenisky.

A tak som odteraz zástancom dobre strihaných šiat v midi dĺžke. Stačí len vybrať farbu a vzor. Voľnejšie, či hore obtiahnuté, ako sa komu páči.

Univerzálne hnedé šlapky na nízkom

Poznáte UHO? Univerzálnu hnedú omáčku? 🙂 No, našťastie tieto šľapky nie sú na pohľad také nechutné a ani také nevýrazné. Vždy som si na leto kupovala šľapky, ktoré boli podľa možnosti čo najviac subtílne ešte navyše niečím zaujímavé. Napríklad zlaté s remienkami. Nie je to zlá voľba, nôžka v nich vyzerá malá a elegantná. Nezlučujú sa však celkom s účelom, na ktorý ich používam. To jest – na všetko! Potrebujem šľapky, ktoré prežijú aj príležitostné šplhanie sa na nejakú zrúcaninu, mokré a slané nohy z mora, Ginkinu slinku, šoférovanie, kilometre dlhé prechádky a popritom všetkom si ich stále môžem obuť na druhý deň do práce a stále nebudia pohoršenie 🙂

Ťukáte si na čelo a vravíte si, že si mám kúpiť radšej kanady? Alebo prikyvujete, že „presne takto to mám aj ja?“ 🙂

Blog blogerka modny tucet bavlnene saty bodkovane
Tu mám úplne všetko. Bavlnené šaty, klobúk aj šľapky, na ktoré mám vysoké nároky 🙂

Tento rok som si teda povedala, že si kúpim jedny naozaj poriadne, také, čo vyzerajú, že by mohli niečo vydržať. Mala som v pláne Birkenstocky, ale pani predavačka v Humanicu ma upozornila na tieto hnedé nádhery značky Fraiche. Že sú o niečo mäkšie a rovnako kvalitné. Naozaj, boli ako papučky, tak som si ich vzala.

A slúžia mi verne. Zatiaľ držia a verím, že im to vydrží.

Jeden zaujímavý top

Po tomto strihu som pokukovala už dávno. Našla som ho v Zare, vyskúšala a odvtedy som jeho priaznivcom. Previazaný letný diel je teraz v kurze, ale pokojne by som ho zaradila medzi stálice. Robí taký pekný dekolt a ramená, že by si to bezpochyby zaslúžil.

A holé brucho? Ak si to môžete len trochu dovoliť, nebojte, choďte pokojne do skrátenej dĺžky, len skombinujte so sukňou či šortkami s vysokým pásom. Garantujem vám, že je to úplne schodné. Často sme na tie svoje postavy a brušká prehnane kritické. Celkom zbytočne. Myslíte si, že ešte niekto bude to vaše brucho po dobrom obede tak starostlivo obzerať zo všetkých strán ako vy?

Blogerky fotenie 5 letnych modnych trendov top s maslou

Na tieto fotky ma nahovorila Simonka z blogu Happy Single Mum. Snažíme sa tu poobliekať na festival. Neviem, ako by som v reále dopadla s týmito snehobielymi šortkami, ale fotenie bolo skvelé a Simonka k nemu vyrobila aj článok. Mrknite, je tam aj kopec ďalších festivalových inšpirácií.

Čokoľvek s vysokým pásom

Už som to naťukla v predchádzajúcom bode. Túto sezónu must have. Ani neviem, prečo som sa toľko sukniam, šortkám či nohaviciam s vysokým pásom bránila. Krásne formujú postavu a pomáhajú aj na už spomínané bruško.

Stále vláčim napríklad túto červenú sukňu.

Sukna s vysokym pasom cervena blogerka 5 letnych modnych trendov
Kúpila som si ju pred pár rokmi na AliExpresse, pretože som v našich obchodoch nedokázala nájsť poriadnu púzdrovú sukňu. Kúpa to bola šťastná, je to hrubší pevný syntetický úplet, ale príjemný na dotyk a drží bez zmeny statočne.

Tak to bolo tých mojich 5 letných módnych trendov, ktoré ma najviac oslovujú. A aké sú tie vaše módne vychytávky, ktoré vás práve bavia? Napíšte, teším sa.

Papa,

Miša

Nosím: pruhovaný klobúk AliExpress, pruhovaná sukňa DIY prerábka z maminej starej sukne, bodkované šaty Zara, grécky klobúk z pouličného stánku, šľapky Fraiche z Humanicu, top s mašľou a šortky Zara, sandále a ruksak so zvieracím vzorom Humanic, červená sukňa AliExpress

Fotky: trendy 1-3, 5 sme dali so Zefkom, 4 Richard Adame

Najnovšie články:

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

1 komentár

  1. […] dnes všetko. Ak potrebujete trocha inšpirácie, mrknite na posledný článok 5 letných trendov, ktoré ma bavia alebo posledné diely podcastu, ktoré sú tiež o nakupovaní. Ako sa neobabrať v sekáčoch […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.