Blogerské spolupráce Outfits

Top kožušinový kabát, brošňe a malý experiment s Lenkou

Kabát či kožuch? To je priam Hamletovská otázka prvých zimných dní. Ja som skôr v kožuchovom tíme, ale v poslednom čase sa vynárajú kožúšky, ktoré kopírujú základný strih jednoduchých kabátov, akurát použijú namiesto bežnej látky umelú kožušinu s nízkym vlasom.

Objavuje sa aj ich vylepšená glamour verzia – kožúšok s našitými brošňami. Sú lesklé, blýskavé, pútavé a ja si nemôžem pomôcť, ale celkom sa mi páčia. Je to opäť raz jeden detail, ktorý dokáže trochu nudnej zimnej móde dodať ten správny šmrnc.

KOŽUŠINOVÝ KABÁT A BROŠNE

Koniec koncov, chladné počasie trvá v našich končinách minimálne nekonečných 4-5 päť mesiacov a aj vďaka tomu, že denno-denne vyťahujem zo skrine ten istý kabát, ma najneskôr v januári prepadne otrávenosť hraničiaca s depresiou. Zasa ten istý a na venčenie so psom zas tú istú bundu? Fuj! A tak vždy privítam prvok, ktorý mi pomôže (ideálne už preventívne v predvianočnom období ) nudu v obliekaní zahnať.

Brošne sú na to ideálne a ja som ich nosila aj minulý rok, keď ešte veľmi populárne neboli. Na sveter, na kabát, na kožuch, či aspoň na šál. Jediné nebezpečenstvo je, že si občas neviem spomenúť, kam som ten-ktorý kúsok pichla. A tak trniem aj niekoľko dní v strachu, že som ju stratila.

Mám niekoľko veľmi obľúbených kúskov a tak som Lenku z blogu Lenka Says nahovorila na malé fotenie ( dúfam, Leni, že fotečky sa Ti tiež na niečo zídu 🙂 ). Priebeh toho celého nebol zrovna idylický. Bol krásny slnečný deň. To by bolo v poriadku. Lenže k tomu fúkal vietor, ktorý hádam najprv obšťastnil všetky sibírske jedle, potom pridal plyn a prifičal priamo do Medickej záhrady. A tam sa snažil prefúknuť naše chatrné oblečenie a spočítať nám všetky kosti. Ku koncu nášho snaženia som už mala svaly na tvári tak stuhnuté, že fotky sú nepublikovateľné. Brŕ.

TEDDY KABÁT

Misia bola splnená. Ja v mojom zelenom kožúšku ( áno, áno, v posledných dňoch si ho prakticky nevyzliekam :). Napr. TU ) a Lenka v bledomodrom s nízkym vlasom a kabátového strihu. Tento typ je asi najväčším hitom tejto sezóny.

Je trojštvrťový, mierne pod zadok, minimalistický, s mohutnými klopami, otvorený okolo krku a so skrytým zapínaním na háčiky. Ak by nebolo použitej látky, bol by to celkom obyčajný kabát. Umelá kožušina s nízkym vlasom tam robí presne tú „drámu“, ktoré naj kúsky tejto sezóny potrebujú. Napriek tomuto trochu netradičnému materiálu je nositeľný na všetky príležitosti. Do práce k upnutému kostýmu, ako aj k teniskám a mikine.

Páči sa mi v pastelových odtieňoch, ako napríklad v tejto bledomodrej ako má Lenka. Nie som si celkom istá hnedými odtieňmi, príde mi to trošku ako Macko Pu. Ale možno je to presne o tom, že kabát získa trochu retro nádych a nositeľka šmrnc cool osoby, ktorá má všetko tak trocha na háku ( a môže si v pohode dovoliť ako macko vyzerať a nepoškodí to jej imidž. Yes! ).

Jediné, čo môže byť trochu nevýhodou – pri krku sú dosť otvorené. Takže pod ne buď rolák, alebo na ne výhrevný šál. To samozrejme iba v prípade, ak v ňom potrebujete dlhšie postávať vonku, napríklad na takých vianočných trhoch.

Detail už spomínaných brošní. Dobrá správa je, že si nemusíte kupovať celý nový obrošňovaný kabát, ale vytiahnuť nejaké blýskavé ozdoby zo svojich starých zbierok.

My sme sa držali pri zemi. Zvolili sme na každý kabát jednu. Dá sa do toho však pustiť aj oveľa odvážnejšie. Navešať na seba všetky brošne, ktoré doma nájdete a hľadať v nich netušenú harmóniu ♥.

KDE KÚPIŤ?

Podobný kabát ako má Lenka, môžete kúpiť napríklad v Zare. Mala som tu pôvodne niekoľko liniek, ale časom sa stali neaktívne, takže treba len popozerať napríklad reťazce ako Stradivarius či Mango.

TROCHA INŠPIRÁCIE

Pár tipov na taký bežný nenáročný pohodlný styling nájdete v galérií:

Ďakujem, že ste dočítali až sem a prajem vám veselú zimu v niečom chlpatom! 🙂

Miša

Za fotky a spolumrznutie veľmi pekne ďakujeme Lucke Gregorovej

O tom, ako faux fur coat vidí ako horúci tip na december Lenka (a kopec ďalších tipov), si môžete prečítať tu: 10 tipov na december by Lenka Says

Môj outfit: lodičky Zara, kabelka Aldo, sveter H&M, púzdrová sukňa a kožuch AliExpres, baretka vintage, brošňa „kvet“ I AM, brošňa „vážka“ s láskou opatrovaný darček

Lenkin bledomodrý kabát: Primark

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

5 komentárov

 1. Kožuchy sú láska.? Ako hovoríš, skoro v ňom spávam. Kupovala som si ho s nadšením ale aj malou dušičkou, či sa s ním stotožním. Stotožnila! ?✌️

 2. […] Len dodávam že s Lenkou sme toho ešte spáchali veľa, napríklad túru po sekáčoch TU, alebo som ju nahovorila na pár módnych fotiek v našich farebných kožúškoch TU. […]

 3. […] tento kožuch som poriadne vynosila, mrknite na článok o teddy kožuchoch TU alebo pre zmenu na kožušinové doplnky […]

 4. Anonym hovorí:

  Dobrý deň! Chcela by som si otvoriť second hand. Ale neviem, kde nakúpiť tovar lepšiu kvalitu. Nevedeli by ste mi poradiť? Ďakujem

  1. michaela.svarova hovorí:

   Dobrý deň prajem. To Vám žiaľ neviem poradiť, skúste sa však obrátiť na second handy, ktoré spomínam v článkoch, možno majitelia budú ochotní zdieľať svoje tipy 🙂
   Príjemný deň,

   Miša

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.