Outfits

Pančuchy s bodkami

ALEBO AKO SA HRÁM S ČIERNOU, ABY SME NEBOLI ( OBE ) SMUTNÉ

Ak ste už čítali niektorý môj článok, pravdepodobne viete, že čiernu farbu príliš nepreferujem. Súvisí to s tým, že si myslím, že v nej vyzerám ako práve vytiahnutá z truhly. Najmä ak je umiestnená pri tvári. A taktiež si myslím, že to tak podobne majú mnohé iné ženy na Slovensku. Že jednoducho sme typy, ktoré robí čierna trošku staršími a smutnejšími.

Prišlo však obdobie v roku, keď čiernej neviem celkom odolávať. Sú veci, ktoré sa čiernej nedajú poprieť. Napríklad:

  • žiadne iné jednofarebné pančuchy nevyzerajú na nohách tak dobre ako práve čierne
  • čierna sa ohromne ľahko kombinuje. V zime sa outfit skladá z toľkých súčiastiek, že je to veľmi vítaná vlastnosť.
  • čierne topánky najlepšie odolávajú špine na chodníkoch (alebo aspoň je na nich najmenej vidno)
  • čierna vyzerá skvele na minisukniach a legínach. Nepridáva kilá navyše, práve naopak.
  • v čiernej je najlepší výber doplnkov
  • niektoré „zimné“ materiály vyzerajú v čiernej perfektne. Umelá koža, kožušina alebo flitre.

Ak je vaše vnímanie čiernej podobne rozpoluplné, a ak máte navyše šatník plný čiernych vecí nakúpených v minulých sezónach, možno máme spoločnú tému a niekoľko tipov ako na to vám príde vhod. Na začiatku si však položme otázku:

DALO BY SA ČIERNU NENOSIŤ?

Iste, dalo. Znamenalo by to vybrať si inú ľahko kombinovateľnú farbu a systematicky v nej nakupovať nové zimné veci. Napríklad sivú, béžovú, hnedú, burgundy alebo tmavo zelenú. V ostrejších farbách by to bolo trošku náročnejšie, ale prečo nie.

Rozhodla som sa, že nové veci budem podľa možnosti nakupovať v iných farbách. Aj tak si však myslím, že napríklad v čiernych pančuchách vyzerajú moje nohy lepšie ako v burgundy či zelenej. Nebudem ich preto meniť. Howgh.

AKO JU NOSIŤ, TAK ABY NEVYZERALA SMUTNE?

Ok, priznali sme si, že máme nakúpených plno čiernych sukní, svetrov, pančúch a topánok a teraz si nevieme celkom dobre poradiť čo s tým. Vyhodiť to nechceme. Strihy nám sedia. Hm…

… ČIERNA + JEDNA PORIADNA FARBA

Toto je asi najčastejší spôsob, ako sa čierna kombinuje, keď človek nechce vyzerať príliš smutne. S červenou, žltou či zelenou. Nie je to zlá cesta, ale občas to vyzerá trochu ťažkopádne. Najmä červená + čierna je značne otrepaná kombinácia.

… ČIERNA + NEUTRÁL + JEDNA PORIADNA FARBA

Je zaujímavé, akú zmenu vie v outfite urobiť pridanie jednej neutrálnej farby. Čierna + šedá + červená už vôbec nevyzerá tak prvoplánovo. Outfit sa zrazu posunie na inú úroveň a nechcená trocha nútená dramatickosť sa odľahčí.

… ČIERNA + NEUTRÁL + VZOR + JEDNA PORIADNA FARBA

Ten istý princíp v inom prevedení. Vzor, aj celkom jednoduchý, napríklad čierne káro na bielom podklade, urobí ťažkej kombinácií farieb tú istú službu. Náladu outfitu rozriedi a dodá mu potrebný zaujímavý prvok. Zrazu už nie je ťažiskom čierna, ale veselý vzor (prúžky, káro, bodky…všetky sú veselé 🙂 )

V mojom outfite som sa pokúsila o poslednú kombináciu: pančuchy so vzorom, trocha neutrálnej bielej na lodičkách či šperkoch a svietivá žltá.

Mrknite na túto galériu! Všade kombinujú čiernu, neutrálnu doplnkovú farbu a vzor. Tu prúžky alebo bodky:

VINTAGE KÚSOK

Do môjho trocha cicuškovského outfitu sa mi už nehodila vyšperkovaná ženská kabelka. Chcela som to niečím vypointovať a tak som zvolila poklad – vintage aktovku. Za takýto vzácny dar som vďačná Eliške, neúnavnej hľadačke krásy (v architektúre, móde či dizajne. Mimochodom, práve opravuje chalupy v Jojkárskej relácií Na Chalupe TU). Aktovka je perfektne zachovaná, ale najmä ma púta ten absolútne nadčasový strohý tvar. Vďaka nemu bola použiteľná pred 50timi rokmi, je použiteľná teraz a o ďalších 50 si do nej bude niekto ukladať voľajaký sci-fi gadget. Krása!

BODKOVANÉ PANČUCHY

Sú výborná vec. Každý nudný outfit dokážu spoľahlivo rozžiariť. Ak tie svoje ešte nemáte, niekoľko tipov. Ja som kupovala v H&M. Nemajú ich z neznámych dôvodov na webe, TU sú jedny s menšími bodkami.  Majú aj ich v Calzedonia, napríklad TIETO. Páči sa mi, že sú z tých pevnejších, hrubších, takže jednak hrejú a jednak sa hneď len tak neroztrhnú.

A ako je to s vami? Je čierna vaša obľúbená alebo s ňou tak trochu bojujete ako ja? Veľmi pekne ďakujem, ak ste sa dočítali až sem , a teším sa na budúce!

Miša ♥♥♥

Ďakujem : Za fotografie a skvelý nápad ísť fotiť do OC Central Marekovi Szűcsovi … a taktiež OC Central za poskytnutie ich krásne vyblikaných predvianočných priestorov!

Môj outfit: pančuchy H&M, sukňa New Yorker (už má svoje roky), lodičky kúpené na dovolenke, sveter požičaný od mamy, kabelka vintage od Elišky 🙂

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

2 komentáre

  1. zlatunkááá veľmi ti to pristane 🙂

    1. Zlatík, ďakujem moc!:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.