DIY

Jarné trendy: Vylepšenie starej kabelky

Asi každá máme doma kabelku, ktorú síce nenosíme, ale ešte sme sa ju neodhodlali vyhodiť s myšlienkou, že možno …. niekedy, ju ešte vytiahneme. Samozrejme, jednu takú mám aj ja a tak som sa odhodlala vymyslieť niečo, čo by mi dodalo chuť ju opäť nosiť. Celkom sa to podarilo. Táto DIY kabelka sa stala mojim častým spoločníkom.

Túto telovú cross body kabelku som kúpila v slabej chvíľke. Potrebovala som rýchlo nenápadnú menšiu kabelku na nejakú spoločenskú príležitosť a nemala som čas obiehať obchody. Nebol to najlepší obchod – je z umelej kože, ktorá nie je najkvalitnejšia, a pôsobí dosť lacno. Preto som ju nosila skôr na prechádzky so psom do parku, kde však prekvapivo preukázala vysokú odolnosť. Napodobenina kože vyzerá stále rovnako a aj zlatá retiazka drží farbu, neolupuje sa. Tak som odtrhla aplikáciu telovej mašle, ktorá zdobila predok, a začala som rozmýšľať, že využijem jej trvanlivosť na ďalší život.

Modny tucet_DIY kabelka 1

POTREBUJEME

  • denim alebo zbytky iných látok
  • lepidlo, transparentné
  • bambuľky, strapce
  • ak nemáme tieto polotovary, tak hrubšie (denimové) nitky a kartónový kruh na ich výrobu. Návod tu: TU
  • veľké a manikúrne nožničky

Modny tucet_DIY kabelka 3

 DIY KABELKA POSTUP

je celkom jednoduchý najmä vďaka tomuto transparentnému lepidlu. Pôvodne som si totiž nachystala aj tavnú pištoľ a špekulovala, ako látku na hladký povrch tašky čo najlepšie prichytiť. Lepidlo však drží výborne. Dala som si pri jeho výbere poradiť od milého pána v Hornbachu, ďakujem:). Z látky som vystrihla kúsky látky zodpovedajúce veľkosti plochám kabelky. Vystrapkala som okraje manikúrnymi nožničkami. Bambuľky a strapce som pre istotu prišila. Vystrapkance netreba obšívať, aby sa nitky ďalej neuvoľňovali – túto prácu urobí lepidlo.

Modny tucet_DIY kabelka detail 3

Plochy kabelky som riadne natrela lepidlom a látku čo najviac pritlačila. V návode píšu, že povrch by mal byť zaťažený aspoň 30 minút. Len tým, že povrch kabelky je pomerne členitý, sa dal ťažkou knihou zaťažiť len z časti. Nevadí, riešila som to tak, že som to vždy po pár minútach riadne popritláčala a z bokov ešte trochu pridala lepidla. Final lepiaci efekt by sa mal dostaviť po 24 hodinách. Lepila som to večer a ráno to už držalo „akohluchýdvere“.

Modny tucet_DIY kabelka detail

Retiazku kabelky som zviazala na štyroch miestach k sebe. Nemám teda dlhú cross body retiazku, ale len polodlhú do ruky. Na jednu stranu som prišila bambuľky.

HOTOVO 🙂

Modny tucet_DIY kabelka 4

Modny tucet_DIY kabelka detail 1

Modny tucet_DIY kabelka 5

Nevravím, že je to priam dizajnový model:), ale ako veselá trendy DIY kabelka vyslovene za pár šupov na ležérne letné nosenie postačí.  Teší ma, že som troška menej zaťažila prírodu tým, že som ju nevyhodila rovno na smetisko a nekúpila ďalšiu. Povedzme si rovno, že tieto bambuľkovské modely asi nebudú zrovna nadčasové:).

Kto vie, možno na budúci rok strhnem bambule a aplikujem niečo minimalistické:)

A čo vy? Ktorú zo svojich odložených pokladov by ste si prerobili?

Veselé jarno-letné tvorenie prajem! ♥

Miša

Návod na bambuľové šľapky nájdete TU, alebo DIY tričko s bambuľkami TU.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.