DIY

Jarné trendy: Denimová DIY mini zo starých džínsov

Dámy, ak pokukujete po nejakej letnej sexi sukničke, toto je post pre vás . Jednoduchý návod ako si ušiť denimovú mini zo starých džínsov. Zvládne aj krajčírka začiatočníčka alebo DIY nadšenec.

Dôvod, prečo sem tento postup pridávam, je najmä ten, že v poslednom čase bojujem v domácnosti s veľkým množstvom odloženého oblečenia. Snažím sa triediť skrine tak, aby sme v nich mali naozaj len to, čo nosíme. Takto som odložila bokom dve veľké škatule s oblečením. Čo s nimi? Vyhodiť do smetiaka to nevyhodím, najradšej by som ich poskytla niekomu ďalšiemu na vynosenie. Kým ich odovzdám do Humany alebo skúsim podarovať na Bazoši, pokúšam sa nájsť ďalšie využitie. A tak veci prešívam, alebo páram a látku naspäť zošívam na patchwork. Je to pracné, ale teší ma to. 

ČO POTREBUJEME

  • sedlovú časť (od pása po boky) starých džínsov alebo sukne. Malo by dobre sedieť.
  • nohavicovú časť akýchkoľvek starých džínsov
  • nožnice a manikúrne nožničky
  • nitky
  • šijací stroj

POSTUP DIY MINI SUKŇA

Tento postup naozaj zvládne aj začiatočník. Je SUPER EASY ♥

KROK 1

Sedlo vystrihneme, nohavicu odstrihneme a rozstrihneme pozdĺžne popri vnútornom šve. Pre obrázky pozri návod zmienený hore.

KROK 2

Dolnú časť sedla vystrapkáme.

Modny tucet_DIY_denim sukna 5

KROK 3

Na diely získanom z nohavice rozpárame stredový šev. Vzniknú dva pásy látky.

KROK 4

Priložíme ich pod sedlo tak, aby tvorili sukničku – jeden zpredu, druhý zozadu. Oba sa môžu ľubovoľne prekrývať (ideálne vpredu tak, aby vytvorili rozparok – cca 10 cm, aby pri chôdzi toho toľko neodhaľovali). Našpendlíme, vyskúšame.

Modny tucet_DIY_denim sukna 4

KROK 5

Zošijeme. Vystrapkáme dolné okraje. Prípadná asymetria nie je na závadu. Zadný rozparok som zošila, akosi stále odstával.

Modny tucet_DIY_denim sukna 2

KROK 6

Tesne nad vystrapkaním prešijeme všetky diely jednoduchých stehom. Na denimových strapkancoch je krásne to, že vertikálne a horizontálne majú inú farbu.

Modny tucet_DIY_denim sukna 3

HOTOVO!

DSC_0009 (1)A už len vynosiť:)Modny tucet_DIY denik sukna 2

Modny tucet_DIY denim sukna 3

Modny tucet_DIY denim skirt 2

Krásne tvorivé horúce dni! ♥

Miša

Ďalšie tipy na DIY sukňu: so strojovou výšivkou podľa vlastného návrhu TU, asymetrická sukňa TU, midi sukňa zo starých džínsov TU.  

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

1 komentár

  1. […] Tip na ďalšiu DIY sukňu TU. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.