DIY

Bambuľové šlapky. Tip na DIY.

Zľavy na konci leta sú super vec. Na rozdiel od zimných alebo jarných výpredajov, kedy už naozaj nemám chuť kupovať si ďalšie teplé oblečenie, mám to tu presne naopak – túžim po ďalších letných kúskoch a tajne dúfam, že tým nástup chladnejších dní oddialim (ideálne do Vianoc).

Keď je človek trochu zbehlý v šití alebo má chuť trochu zapojiť svoje šikovné ručičky, otvárajú sa mu ešte širšie možnosti. Veľkosť nemusí byť úplne na mieru, niečo sa dá skrátiť alebo zúžiť, niečo vylepšiť denimovou záplatou či nažehlovačkou.

Z tejto kategórie je aj toto DIY. Ako vždy u mňa na blogu, jednoduché a nenáročné na zdroje.

Od začiatku leta poškuľujem po klasických nazúvacích šľapkách. Pohodlná podrážka a široký pás cez nohu, to mi úplne stačí. Je to tom trocha nostalgie, voľakedy som mala jedny také denimové a nosila som ich asi dve sezóny do roztrhania. Boli pohodlné a hodili sa ku všetkému.

Vyrazila som do svojich osvedčených obchodov s obuvou, tentokrát prišlo na rad ako prvé Aldo. A – aká náhoda (to sa vždy pri nákupoch pritrafí, všakže? :)) – tyrkysové našuchovačky v mojej veľkosti. A cena? 19,90 Eur. No nekúp to!:)

Modny tucet_DIY slippers

Tyrkysová je fajn, ale chcela som ešte niečo farebnejšie. Siahla som po mojich obľúbených bambulách. Ak ste ich na mojom blogu ešte nezachytili, kupujem ich hotové v galantérií. Či kamennej alebo na eshope. Tu použité bambuľky majú priemer 1,5 cm a hodvábny vzhľad.

ČO POTREBUJEME

  • topánky na prerábku
  • bambuľky
  • taviacu pištol
  • lepidlo na gumu a plasty (ak je vaša topánka z tohto materiálu)

POSTUP

KROK 1 Povrch topánky očistíme, ak je povrch plastový, aj odmastíme. Taviacu pištol nažhavíme.

KROK 2 Natavenú zmes opatrne umiestňujeme na povrch topánky. Hneď do nej zatláčame bambuľky, pridržíme, kým zmes trochu nevychladne. Bambuľky kladieme tesne jednu vedľa druhej. Prípadné ztečence tavnej zmesy opatrne zoškrabneme.

Modny tucet_DIY slippers 1

Modny tucet_DIY slippers 2

Modny tucet_DIY slippers 3

Ak máme topánky s látkovým povrchom, taviaca zmes sa do látky vsiakne a dobre bambuľky prichytí. Mne sa však po vychladnutí začala na niekoľkých miestach od hladkého plastového povrchu odlepovať. Preto som pridala ešte ďalší krok:

KROK 3 Medzi vychladnutú taviacu zmes a povrch šlapky som na vtisla silné lepidlo na gumu a plasty. Na lepidle je napísané, že 100% pevnosť sa dosahuje až po 24 hodinách. Oba povrchy som držala čo najdlhšie pritisnuté k sebe. Potom som ich už ponechala svojmu osudu. Bambule od vtedy poriadne držia, tak verím, že je to všeobecne použiteľný postup.

Modny tucet_DIY slippers 5

A ako a s čím ich nosiť? Povedala by som, že nemajú limity!:) … s letnými šatami (pokojne aj s náročnejšími, napr. čipkovanými, dodajú tomu tú správnu drzosť), samozrejme so šortkami, na trochu chladnejší deň s úzkymi džínsami, alebo s dlhou rozviatou sukňou…♥♥♥

Modny tucet_DIY slippers

Veľa šťastných kilometrov prajem!

Miša

 

 

 

 

 

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

1 komentár

  1. […] na bambuľové šľapky nájdete TU, alebo DIY tričko s bambuľkami […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.