DIY

Jarné trendy: DIY Tričko s hashtagom a bambuľkami

Tričko s nápisom mi vždy prišlo tak trochu uletené. Nikdy som si ten nápis v obchode nevedela vybrať… Chcem byť „Young and sexi“ alebo „Pink and Flowers“? Ťažká voľba!

Ale potom sa naraz stali dve veci. Prvá – videla som trocha starší diel Nákupných maniačiek s témou „Povedz to tričkom“. Pointa bola vybrať si taký nápis na tričku, ktorý majiteľku v istej situácií vystihuje, a v rovnakej nálade doladiť celý outfit. Zaujímavá myšlienka. V hlave sa mi začali rojiť nápady, ako by sa dalo takto obliecť celkom vtipne. A druhý spúšťač bol – kampaň Calzedonie „Customize your swimsuit“. Veľmi sa mi zapáčilo dať si niečo napísať na jednoduché červené celé baywatchovské plavky. Hneď som začala objednávať, ale ako na potvoru sa mi do cesty začali stavať najrôznejšie prekážky. Dalo sa platiť jedine cez paypall, ten mi akosi nešlo zriadiť, v kamennej predajni sa to zaplatiť nedalo… no, po pár dňoch som začala rozmýšľať, či ma vesmír nechce posunúť ešte trocha ďalej a že toto nie je voľba pre mňa:).

TRIČKO ODKIAĽ?

Tak som si povedala, že to skúsim s tričkom. A vyrobím si na ňom vlastnoručne nápis. Hm, zdá sa, že zohnať tričko je vec jednoduchá, ale nie je to celkom tak. Chcela som, aby tričko malo dobrý strih a pekne sadlo. Aby sa dalo nosiť úplne civilne aj k púzdrovej sukni. Napríklad.

Nájsť také tričko je vec individuálna. Mne sa pošťastilo v New Yorkeri, majú tam dobre padnúce tričko s trocha zahnutým rukávom.

ČÍM NÁPIS?

Tak toto bola nakoniec celkom výzva. Predstavovala som si, že si objednám asi 5 cm vysoké písmená, nažehľovačky, a budem už iba klásť jedno za druhým. No – písmená sa dajú kúpiť, ale ja som našla len nevyhovujúcu veľkosť alebo farbu. Tak som začala hľadať nažehľovaciu fóliu, z ktorej si písmená vystrihnem. Pracnejšie, ale môže byť. Hm … fólií je veľa, ale sú to tie do strojov, ktoré používajú napríklad vo Faxcopy. Pýtala som sa dodávateľov, či sú použiteľné na domáce zažehlenie, ale nevedeli to na 100%. Pri týchto fóliách sa totiž nastavuje presná teplota lisu a doba pôsobenia. Nebolo jasné, či sa to dá v domácich podmienkach zopakovať. Nakoniec som zohnala malý rozmer fólie na domáce nažehľovanie, avšak ešte predtým sa mi ponúkla iná možnosť, ktorá sa mi zdá byť ešte lepšia:

Tetuška v galantérií mi po mojom zmätenom vysvetľovaní, čo chcem, podávala akúsi silnejšiu textíliu, že „to je na záplaty“. Najprv mi to nešlo do hlavy, ale potom som pochopila, že ide o obyčajnú nažehľovaciu záplatu. Často sa používa na opravu oblečenia, napríklad džínsov.

Zobrala som jedno balenie cca vo formáte A4 a nakoniec to bola tá najlepšia voľba. Cena: 1,80 Eur :). Zo zadnej strany je akoby pogumovaná.

Modny tucet_DIY tricko sa napisom 1

Dobre sa s ňou pracuje, po nažehlení drží a vytvára trochu 3D efekt, lebo je máličko nad úrovňou látky trička.

POSTUP

KROK 1

Na linajkový papier si nakreslíme jednotlivé písmenká. Vystrihneme.  Alternatíva: vytlačiť nápis na tlačiarni a vystrihnúť písmená. Výška mojich písmen: 4 cm, šírka 3,5 – 4 cm.

Modny tucet_DIY tricko sa napisom

KROK 2

Vystrihnuté písmená obkreslíme perom/kriedou na líc záplatovej látky (tá matná strana).

Modny tucet_DIY tricko sa napisom 2

KROK 3

Vystrihnuté látkové písmená prišpendlíme na tričko (netreba sa báť, nezostanú dierky po špendlíkoch). Vyskúšame pred zrkadlom kde presne chceme nápis mať.

KROK 4

Nažehľovanie. Pod prednú stranu trička pre istotu podložíme nejakú už nepotrebnú bavlnenú látku (aby sa náhodou písmenko neprižehlilo aj na zadnú stranu). Nažehľovanie záplatovej látky ide ľahko. Stačí 16-20 sekúnd pridržať žehličku zapnutú na stupeň bavlna. Písmenká sa neposúvajú, ani neprilepujú na žehličku.

Modny tucet_DIY tricko sa napisom 3

KROK 5

Okolo nápisu poprišívať farebné bambuľky (galantéria / vlastná výroba). A hotovo!

Modny tucet_DIY tricko s napisom 7

Na výrobe toho môjho trička som sa dobre zabávala a tak som oslovila aj moje zlaté kamošky, či by tiež nechceli. Takže nakoniec som dokončila túto trojicu:

Modny tucet_DIY tricko s napisom 5Modny tucet_DIY tricko s napisom 6

Keď sa budete čudovať, čože sú to za nápisy, tak vedzte, že naši miláčikovia :). A že ich na hrudiach nosíme ! :::)

Modny tucet_DIY tricko s napisom 10

DSC_0044(1)_editedmm

Veľa veselých tvorivých dní prajem!

Miša

PS: nakoniec som vyskúšala aj tú nažehlovaciu fóliu. Ako sa pracovalo s ňou v ďalšom poste tričko so siluetou psíka TU.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

4 komentáre

  1. […] by sa dala vystrihnúť aj z denimovej záplaty, s ktorou som pracovala pri tričkách s nápisom TU, ale táto umelohmotná umožňuje vystrihnutie presnejších detailov ako napríklad labky alebo […]

  2. […] Ďalší tip na podobne originálne tričko nájdete TU. […]

  3. […] Návod na bambuľové šľapky nájdete TU, alebo DIY tričko s bambuľkami TU. […]

  4. […] Podobné tipy pre šikovné ručičky nájdete u mňa napríklad TU alebo TU. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.