DIY

Jednoduché DIY – doplnok na kabelku

Pestré doplnky na tašku vo forme extra popruhu sa v tejto sezóne objavujú takmer u všetkých dizajnérov. Každá módna značka ich ponúka v trocha inej forme – všetko od minimalizmu až po takúto kvetinkovú nádheru. Už keď som ich prvý krát videla, povedala som si, že toto je ideálny doplnok na malé domáce DIY. Samozrejme, až k takejto koženej dokonalosti sa ťažko prepracujem, ale niečo z látky a zbytkov kože by sa určite vymyslieť dalo.

6199e0723c5656b5d3b571407259cbab

Za najväčší problém som považovala zohnať vhodné karabínky, ktoré by mali akurátny tvar a boli dostatočne kvalitné. Najmä, aby sa po mesiaci používania neodlupovala farba a podobne.

Nechcelo sa mi tentokrát obiehať galantérie, tak som si ich našla a objednala na AliExprese. Link nájdete dolu. Dorazili asi po dvoch týždňoch a potom už nič nestálo v ceste môjmu domácemu DIY tvoreniu.

Čo sa týka látok, ktoré som použila, a najmä potom, ako som odskúšala hotový výrobok, doporučujem pevné hutné látky ako denim a pevnejšie kože. Ak je látka alebo koža príliš jemná, nemusí vydržať ťah pri zdvíhaní a nosení kabelky. Navyše pevnejšie látky lepšie držia tvar. Ak máte pocit, že predsa len treba vystužiť, vždy je tu vlizelín.

POTREBUJEME

    • zbytky látok, kože, denimu. Pokojne vystrihnuté zo starých nohavíc či sukne. Ak látku, ktorá by sa vám hodila nemáte, v galantérií ochotne odstrihnú aj 10 centimetrový pruh, čo vám v tomto prípade úplne stačí
    • karabínky. Dajú sa objednať v rôznych rozmeroch TU. Zvolila som tie zhruba 5 cm vysoké so 17 mm uškom. Na bežnú kabelku celkom stačia.
    • bambuľky. Dajú sa kúpiť v každej galantérií, alebo taktiež objednať TU
  • bežné šijacie potreby, šijací stroj

POSTUP

KROK 1 Z látok si vystrihneme potrebné rozmery. Vo finále potrebujeme dva pásy látky s rozmermi 10 x 60 cm. Pásy budú tvoriť dve strany výsledného výrobku. Ja som sa s tým trocha pohrala, vybrala som inú látku na rub, inú na líc a taktiež som pozošívala látku s kožou, aby som mala pruh ešte pestrejší.

KROK 2 Na oboch pásoch zahneme 2,5 cm z každej strany do vnútra, priložíme rubom k sebe a zošijeme.

KROK 3 Z tej najpevnejšej látky vystrihneme obdĺžnik s rozmermi 14 x 4 cm. Kraje na seba preložíme tak, aby sme dostali pruh široký zhruba 1 cm. Nastehujeme.

KROK 3 Na každom konci preložíme rožky látky smerom k sebe, priložíme k nemu pripravený prúžok a zošijeme.

KROK 4 Neprišitý koniec prúžku pretiahneme cez krúžok karabínky a prišijeme aj z druhej strany. Tu som mala trošku problémy so šijacím strojom, bola to na ňho už priveľká hrúbka. S trochou trpezlivosti sa však nakoniec podarilo.

KROK 5 Záverečná výzdoba. Tu sa fantázií medze nekladú. Dá sa prišiť čokoľvek od textilnej ozdoby, nášivky, flitrov … ja som zvolila moje obľúbené bambuľky (mám ich ešte riadnu zásobu 🙂 ) Prišila som ich v ruke poriadne napevno, nech sa mi manipulácií s kabelkou neodtrhnú.

Hotový popruh, alebo v angličtine „bag strap“

DIY VARIANTY

Môj výsledok je trochu divoký, ale akosi to zodpovedá celej nálade tohtoročnej jesene, kde som sa farieb rozhodne nebála. Na začiatku septembra ma oslovila červená, neskôr ružová a potom som začala tieto farby kombinovať. Tu sa pridala ešte oranžová, fialová a modrá, ale myslím, že takýto doplnok to znesie. Bude slúžiť ako pestrá bodka na tmavšie outfity alebo ako vypointovanie k červeným či ružovým kúskom.

Sú tu samozrejme aj iné možnosti – perfektne musia vyzerať aj typické zimné vzory – tartan či kohútia stopa a zimné materiály ako tvíd, či dokonca kožušina. Dizajnéri sa neokúňajú na umiestňujú na ne všetko od smajlíkov, cez kvety, vtákov, boho vzory, strapce, metalické prvky až po miniatúrne prívesky či brošne.

STYLING

A ako ich stylovať? Extra výhoda je, že jeden popruh môže ozvláštniť hneď niekoľko kabeliek. Dajú sa nosiť na malé clutch ( ako som ho dala k tejto mojej obľúbenej červeno – ružovej dolu ), na väčších „shopper bag“ a super vyniknú na ruksakoch. Popruh sa dá využiť čisto na ozdobu spustený popri kabelke, ktorú držíte za jej originálne rúčky, alebo funkčne prevesený cez rameno.

Ďakujem krásne, že ste sa dočítali až sem a ak sa mi podarilo vo vás prebudiť trocha tvorivého ducha, ktorý má náladu na niečo podobné 🙂 , budem veľmi rada ak mi dáte vedieť!

Krásny (DIY 🙂 ) deň prajem! ♥♥♥

Miša

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.