Lifestyle Outfits Second hand tour

Second hand blogerská výzva na Instagrame

Veľmi sa teším, že píšem článok, kde nie som len sama za seba, ale je to spoločný počin spriatelených blogeriek na Instagrame. A o čo ide? Rozhodli sme sa podporiť šírenie dobrého mena nákupov v second handoch vyhlásením výzvy na sekáčový nákup na Instagrame.

Cieľ výzvy

Našim cieľom je motivovať k sekáčovým nákupom, pretože si myslíme, že je to pekná cesta ako každý z nás môže prispieť k nastoleniu udržateľnosti v móde a tým aj k zdravšej a krajšej planéte. Veríme, že to najmenej a zároveň to najviac, čo môže každý z nás urobiť, je začať malými krokmi vo vlastnej domácnosti. Preto budeme veľmi radi, ak sa do našej výzvy na Instagrame zapojíte, pridáte, zazdieľate. Spolu podporíme peknú myšlienku a ešte sa aj (veríme) dobre zabavíme 🙂

Pravidlá:

Základné pravidlá Insta výzvy na nákup v second handoch sú celkom jednoduché:

  1. v priebehu 2 týždňov od vyhlásenia výzvy vytipujte jeden či viac úlovkov z druhej ruky (sekáč, bazár, swap…) Môžete sa vybrať zakúpiť nový, alebo použite už ten, čo máte v skrini. Začíname 4.11.
  2. zakomponujte ho/ich do svojho outfitu
  3. odfotťe sa a fotku uverejnite vo svojom feede spolu s hashtagom #sekacoutfitczsk do 18.11.

Je možné sa zapojiť, aj keď nechcete fotku svojho outfitu zdieľať vo feede – uverejnite fotku s hashtagom len v stories. Tu sa však prídete o možnosť aby váš počin videli, likovali či komentovali aj ľudia, ktorí vás nesledujú. Prosím, otagujte v stories aspoň jednu z vyzývateliek, nech ho môžeme prezdieľať ďalej.

Nepovinné doplnenie:

Spomeňte výzvu v stories, zdokumentujte ako ste sa na nákup vybrali, čo všetko ste si skúšali, prečo ste s vybrali práve toto… Popíšte krátko svoj nákup a styling pod fotkou. Čím viac zaujímavého obsahu, tým lepšie. Koniec koncov, práve to „lovenie“ je často na sekáčových veciach najzaujímavejšie. Človek nikdy nevie, čo nájde, však?

Nie je to však podmienkou, pretože vieme, že nie každému je takéto príbehové prerozprávanie stories blízke a nechceme ľudí nútiť do niečoho, čo nechcú. Bolo by to však milým a zaujímavým benefitom.

Samozrejme, môžete sa zapojiť aj viac krát, ak sa vám podarí zostaviť outfitov viac.

Unikátny hashtag #sekacoutfitczsk

Každá výzva na Instagarame potrebujeme dobrý hashtag. Hľadali sme nejaký, pod ktorým ešte nič uverejnené nie je, preto možno trochu zložitá kombinácia slov, ale veríme, že schodná.

Kto sa môže zapojiť?

Prosíme, zapojte sa úplne všetci! 🙂 Na to túto výzvu robíme. Aby sme motivovali k takémuto druhu nákupu a aby sme podporili ideu recyklácie oblečenia do každého outfitu 🙂

Všetky fotky pod #sekacoutfitczsk

Keď už budeme mať všetky fotky takto pekne pod hashtagom ľahko nájditeľné, budeme vyzývať k tomu, aby sme sa na ne kukli a rozdali si troška lásky a podpory (rozumej likov a komentov). Aj toto je nepovinné, samozrejme. Ide o to, aby sme sa navzájom inšpirovali a nazdieľali naše skúsenosti so sekáčovými nákupmi. A možno aj spoznali nové sympatické účty.

Dievčatá vyhlasovateľky výzvy

Pár slov o nás piatich, ktoré sme sa rozhodli výzvu spískať (preklik vás hodí priamo na naše Instagram účty):

Chancel18
Výzva na Instagrame. Second hand. blog modny tucet

Miluji módu, ale přitom mám pocit zodpovědnosti vůči přírodě, lidem a chci co nejvíce omezit fast fashion. Výzvy se účastním, protože chci změnit předsudky o tom, že v second-handu není moderní oblečení. Oblékat se není nikdy o módě, je to o vkusu a kreativitě. Myslím si, že v posledních letech se úroveň second handů výrazně zlepšila a nikdy neodcházím s prázdnou a to dokonce ani s prázdnou pěněženkou vzhledem k nižším cenám.

PEThRA5

Výzvy som sa rozhodla zúčastniť, lebo presne týmto žijem. Som #secondhandpositive. Dávam druhú šancu nosenému oblečeniu v svojom projekte @secondsanca, ale aj v mojom súkromnom živote. 
Približne 70% môjho šatníka tvorí second-handové oblečenie, takže moje skúsenosti s nákupmi sú fajn. Keďže presne viem, čo v šatníku mám, nakupuje sa mi ľahko. Buď mi tá vec sadne a obohatí ho, alebo nie. Aj v second hande treba nakupovať udržateľne a premýšľať. Lacné, neznamená beriem to, či mi to treba alebo nie. Ja osobne si na nákup vždy beriem aj rozum, nielen plátenú tašku.

Byla_jsem_sukne
Výzva na Instagrame. Blog modny tucet. Byla jsem sukne. Sekac, second hand

Já myslím, že je zcela jasné, proč jsem se do této výzvy zapojila! Sekáče jsou pro mě základním zdrojem materiálu na výrobu tašek… a postupem času jsem zjistila, že se tam dá narazit i na parádní věci pro mě. Vybírám si jen ty kvalitní kousky, vlna, bavlna, len a opravdu se dá najít. Moc doporučuju to aspoň jednou zkusit, třeba tomu přijdete taky na chuť.

Eva.lajt

Pustite sa do jedného veľkého dobrodružstva, lebo presne tým nákupy v second handoch sú. Nikdy neviete, čo nájdete, ale práve v tom je ich čaro. Na druhej strane neviem ako je to možné, ale takmer vždy tam nakoniec nájdem, čo potrebujem. Tento typ nákupov je už minimálne dva roky mojou voľbou číslo jedna. Druhou voľbou, sú potom udržateľné značky a lokálni dizajnéri, ktorých sa snažím podporovať, ak sa rozhodnem do nejakého kúsku viacej investovať. Myslím si, že takto je to dobrý balans aj pre moju peňaženku aj pre planétu. Každopádne pozor, aj z nákupov v sekáči sa môže stať nákupné šialenstvo, takže s rozumom priatelia 🙂 Je vždy dôležité vedieť, čo hľadáte a čo v šatníku už máte, aby ste vedeli ako kombinovať vec, ktorú si idete kúpiť.

Moja maličkosť Fashion.and.love.by.misha

Sekáče som začala intenzívnejšie mapovať asi pred dvoma rokmi. Mojou motiváciou bola čistá závisť ( 🙂 ), keď som videla, aké krásne kúsky si dokážu dievčatá uloviť. Tu na blogu nájdete niekoľko článkov a podcastov na sekáčovú tému. Skúste napríklad Ako nakupovať v sekáčoch či Sekáč. Na čo sa pripraviť, čo kupovať a čo nie. Dnes využívam second handy ako jeden z dobrých zdrojov na nákupy či už hľadám zimný kabát alebo ľahkú blúzku. Verím však, že ako ku všetkým nákupom všeobecne, tak aj k nákupom v sekáči, treba pristupovať s rozumom a nekupovať zbytočne nevynositeľné hlúposti.


Prosím šírte našu výzvu ďalej a veľa zábavy prajeme!

Ak by bolo čokoľvek nejasné, píšte prosím do komentu či na naše Insta profily.

Chancel + Petra + Peťa + Eva + Miša

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.