Lifestyle

Kde fotiť v Bratislave? Ďalších 5 tipov.

Môj starší článok o top 5tich miestach na fotenie je hádam najčítanejší na mojom blogu. A tak som si povedala, že urobím update. Keď si ten článok pozerám, mám pocit, že som sa posunula troška ďalej. Aj tie moje top miesta na fotenie sú už iné. Kde fotiť v Bratislave je večný problém (nielen) fotografov a blogeriek a tak verím, že aj tento článok zaujme.

Eurovea nábrežie z netradičných uhlov

Mám pocit, že každý sa už fotil pri SND a na schodoch k Dunaju. Ale Eurovea ponúka aj menej otrepané zábery.

Na nábreží sú vybudované dve malé móla. Teraz, keď nad tým rozmýšľam, netuším, aký je ich účel. Čisto rekreačný, aby mali ľudia výhľad na rieku? Nech je ako chce, v lete sa tu občas usporiadavajú eventy. Bola som tu napríklad na módnej prehliadke.

Prvé sa nachádza celkom vľavo (pri pohľade na rieku) a dnes na ňom visia primontované krídla rôznej veľkosti. Áno, na Insta fotky. Druhé je viac doprava, približne v strede komplexu Eurovea. A práve na tomto druhom sme objavili spolu s fotografom Jarkom netušene pekné pozadie. Netreba fotiť smerom na rieku, ale opačne, smerom k priečeliu budovy. Bola som veľmi prekvapená, akú peknú perspektívu a príjemné farby to hádže.

Kde fotit v Bratislave Eurovea nabrezie blog modny tucet
Modny tucet blog blogerka fotenie dobre miesto outfit

Druhá foto vznikla bližšie pri prvom póle, na vysokom črepníku s pohľadom na to isté priečelie. Páči sa mi ten vzdušný efekt, ktorý tomu záber zdola dáva.

Kde fotit v Bratislave Eurovea nabrezie blogerka fashion Byla jsem sukne

A toto sme fotili pri SND, ale nie ako sa obvykle fotí smerom na šedú fasádu, ale opačným smerom na reštauráciu na rohu. Moja parťáčka je skvelá beauty blogerka Danielka Kmeť.

Fotenie s Daniela Kmet blogerky fashion Humanic
Kde fotit v Bratislave fashion fotka s Daniela Kmet blog modny tucet

Fotogenické uličky v starej Židovskej štvrti

Židovská ulica tvorí hranicu medzi štvorprúdovkou výjazdu z mosta SNP a toho, čo zostalo zo starej židovskej štvrte. Staré domy a úzke uličky tu majú osobité čaro.

Pekne sa fotí pred domom U dobrého pastiera, žlté pozadie a zdobenie domu dobre vyniknú.

A páčili sa mi aj tieto fotky z úzkej uličky Beblavého pri krčme U čerta a na lavičke pred Drink in gallery Andy.

Fotenie v Bratislave Beblaveho blogerka
Kde fotit v Bratislave modny blog
Fotenie blogerka topanky

Futuristické foto pozadie v Panorama City

O tomto vnútornom dvore v komplexe Panorama City som netušila a verím, že ani nikto, kto vždy iba okolo prefrčí autom po Landererovej. Nie som veľmi na moderné pozadia, mám radšej romantickejšie staré budovy, ale tu musím uznať, že to má niečo do seba. Priečky na sklenenej stene vytvárajú zaujímavú mozaiku. Ak na fotku potrebujete moderné studené pozadie, určite sem zájdite.

Kde fotit v Bratislave Panorama City
Futuristicke pozadie na fotenie Panorama City

A ako sa sem dostať? Treba prejsť okolo Eurovei k novému bloku, ktorý práve stavajú, smerom k Apollo mostu. Tam niekde zaparkovať a peši zájsť do vnútrobloku. Boli sme tam cez víkend doobeda a nebolo tam ani nohy.

Kvetinárstvo Prešporská púpava na Laurinskej

Toto miesto je asi pri otázke „kde fotiť v Bratislave?“ notoricky známe, ale predsa ho sem pridávam. Vznikli tu celkom rýchlo tieto moje obľúbené fotky. Nevýhoda Laurinskej je, že je zvyčajne plná ľudí. Takže to treba trocha vyčíhať a taktiež myslieť na slnko. Hádže cez deň silné tiene.

Mali sme smolu, že všetky kvety sa vykladali von až keď sme dofotili, ale aj tak ten obchodík s priečelím budovy vyzerá veľmi fotogenicky.

Freshmarket na fotenie?

Freshmarket nie je asi úplne free foto zóna, ale bola som tu fotiť už niekoľkokrát, a nikto nás nevyhadzoval 🙂 Moja srdcovka je kaviareň Brew Bar Cafe, ktorá má presne to teplé Insta pozadie, ktoré na fotkách s kávou vyzerá tak dobre.

Kaviaren blogerka Freshmarket

Fajn sú však aj široké betónové schody a dobré musia byť aj fotky pred stánkami so zeleninou, to som ešte neskúšala 🙂

Blogerka Freshmarket outfit fotka

Na dnes všetko 🙂 Čo vravíte, hodilo by sa vám niektoré pozadie na vaše fotky? Máte aj iné tipy, kde fotiť v Bratislave? Dajte vedieť, budem rada!

Papa

Miša

Nosím: 1) vesta Zara, topánky a kabelka Humanic. Biela čipkované blúzka Zara. 2) Košeľové šaty a opasok Zara, topánky a kabelka Humanic. 3) kostým Sugarbird, kabelka Humanic Moschino. 4) sako Zara, topky Humanic.

Foto kredit: 1) Jaro Adame @adame_photoworks, 3) Kika Holci @kika_holci, 4) Lenka Says @lenka_says, 5) Zuzka @suly_photography

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

1 komentár

  1. […] PS: prešlo pár mesiacov a ja mám ďalšie tipy, mrknite potom aj sem: Kde fotiť v Bratislave? Ďalších 5 tipov. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.