Denim s denimom alebo o ženskosti s Elišou

Categories Outfits

Keď som mala osemnásť, predstavovala som si, že keď už budem naozaj dospelá, budem si budovať kariéru ako silná, neohrozená, dravá manažérka v globálnej korporácií, ktorá vie uplatniť svoje široké lakte a je úspešná v konkurenčnom mužskom prostredí. No, keď sa na to pozriem teraz, neviem, ako som na takú blbosť prišla! Pravdepodobne za to mohli success seriály 90-tych rokov, alebo čo 🙂

Nechápte ma zle, vôbec nevidím problém v tom, ak je žena manažérka a naozaj mieri za tými najvyššími pozíciami. Udivuje ma to, prečo som si myslela, že toto je to pravé pre MŇA.

Postupom rokov som totiž zistila, že veci, ktoré ma napĺňajú, sú z celkom iného súdka. Žiadne biznis naťahovačky, žiadne ukazovanie veľkých ramien, žiadne vysedávanie v práci do noci a ani všetka tá neskutočná administratíva a legislatíva, čo k tomu patrí. Baví ma veci tvoriť, baví ma móda, baví ma šiť, baví ma inšpirovať sa a zdieľať, baví ma starať sa o domácnosť a interiérový dizajn, baví ma divadlo a výtvarné umenie, chcem tráviť veľa času v prírode a najviac zo všetkého ma napĺňa čas s mojimi blízkymi. Tak prečo som teda chcela byť chladnou cieľavedomou manažérkou, ktorá pravdepodobne na nič z tohto nebude mať čas?

Dnes mám pocit, že sa pomaličky môjmu naturelu približujem a cítim sa oveľa šťastnejšia. Som ako keby na celkom novej ceste a nestačím žasnúť, čo všetko mi prináša. Napríklad niekedy stretnem spriaznenú dušu. Módnu, ale aj tak, obyčajne, ľudskú. Všetky ženy, ktoré mi prídu do cesty, sú akoby viac ženami. Znie to zvláštne, ale myslím tým, že sa snažia viac počúvať svoje srdce a riadiť sa podľa toho. To, čo by som pred pár rokmi označila ako “slepičáreň” mi dnes príde prirodzené a príjemné.

AKO SME SA NAŠLI S ELIŠOU

Jedným zo skvelých stretnutí v poslednom čase je určite spolupráca s butikom Eliša v Piešťanoch. Vlastne to celé spískala moja mama. Je ich vernou zákazníčkou a spomenula čosi o mojom blogu. Slovo dalo slovo, ja som im napísala a vznikla veľmi príjemná spolupráca so ženskosťou v hlavnej úlohe. Celý butik je totiž akoby ostrovčekom krásnych vecí. Módy, ale aj drobností do domácnosti. Snažila som sa u nich obliecť od hlavy po päty podľa svojho vkusu. Niektoré outfity možno trocha romantickejšie ako obvykle, vzhľadom na to, že sme išli fotiť do hotela Villa Vodička. Ale o tom až na budúce, dnes by som sa rada pozrela na zúbok tomuto denim looku.

DENIM S DENIMOM

Nosíte niekedy túto kombináciu? Príde mi vždy trochu extravagantná a máličko pripomína uniformu. Napriek tomu ju mám veľmi v obľube.

Keď som v Eliši zbadala tieto džíny s lampasami a k nim bundičku, nemohla som odolať. Na rozriedenie všetkej tej modrej som siahla po kožušinovej veste. ( Umelé kožušinky nosím od jesene nepretržite. Napr. TU) Doplnkov majú v obchode neúrekom a tak nebol problém nájsť čiernu baretku a nevšednú trojuholníkovú kabelku. A bolo to!

LAMPASY

Lampasy letia už niekoľko mesiacov. Pamätám sa, ako som pred x-rokmi mala fialové nohavice s bordovým pruhom na boku. Nosila som ich veľmi často, až pokým nevyšli z módy. Dnes ich v našich obchodoch najčastejšie nájdeme na sivých nohaviciach cigaretového strihu. Extra sa mi však páčia na obtiahnutých džínsach, mám pocit, že predlžujú nohy 🙂 Navyše modrý denim výborne kontrastuje s pestrým lampasom.

Tu malá ukážka lampas inšpirácie:

Tu je detail tých mojich. Vyzerá to, akoby nohavice ani neboli dokončené. Lampas jednoducho prečnieva za odstrihnutým okrajom nohavíc. Vyzerá to trochu divoko, ale prečo nie? V najnovších kolekciách džínsov sú nohavice iba nepravidelne odstrihnuté. Po minuloročných rozpáraných kolenách ďalší zásah do klasického tvaru. Bojím sa, čo bude ďalšiu sezónu! 🙂

KDE KÚPIŤ

ZARA tmavomodré nohavice s lampasom TU, nepravidelné odstrihnuté úzke džínsy TU, džínsy s volánom na boku TU. Shein úzke modré džínsy s lampasom TU, čierne TU, potrhaná bunda s lampasom na rukávoch TU, bunda s rozstrapkaným zadným dielom TU. Oba kúsky samozrejme nájdete aj v Eliše, ale treba sa poponáhľať, nemajú ich veľa! 🙂

Ďakujem, že sa dočítali až sem! ♥ Ak vás niečo v článku zaujalo, budem rada ak mi dáte vedieť sem či na sociálne siete. Krásny deň prajem!

Môj outfit: denim, bunda, vesta, kabelka, baretka a brošňa Eliša Francúzska móda, Piešťany. Link na FB stránku TU. Topánky:  ponožkové DIY z klasických lodičiek ( o ňom však nabudúce).

Foto: Marek Szücs

 

7 thoughts on “Denim s denimom alebo o ženskosti s Elišou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.