Outfits

Zvieracie vzory a leopard

ZVIERACIE VZORY

Zvieracie vzory sú vždy taká ošemetná otázka. Niekto ich miluje hádam až príliš, niekto by si ich nenatiahol ani za ten svet.

Osobne si myslím, že bez nich by bol svet módy o niečo menej pestrý a nemá význam ich úplne zatracovať. Na druhej strane však (tak ako asi každému) sa mi v mysli vynorí niekoľko príšerných celotelových zvieracích outfitov, ktoré som kedy videla, a v tom momente zvažujem, či nie sú natoľko potencionálne nebezpečné, že by ich mali radšej celkom zakázať 🙂

Skutočne, zvierací motív dokáže vytvoriť neuveriteľne nevkusné odevy. Prešli ste v poslednom čase popri stánkoch na nejakom väčšom trhovisku? Tak napríklad na Miletičovej sa človek nestačí diviť, na čo všetko sa dá hlava tigra umiestniť. Brŕ.

Rizikom je najmä to, že zvierací motív je natoľko preexponovaný, že nemá ďaleko od dramatickosti k vulgárnosti. Preto ho má väčšina ľudí, ktorí práve módu neriešia, zaškatuľkovaný ako nevkusný až smiešny.

STYLING. AKO NIE.

Tu sú moje odpozorované 4 pravidlá, ktorým by som sa pri zvieracom vzore vyhla vždy:

  • vzor áno, ale hlavu ani iné časti zvierat do potlače látky neumiestňovať
  • vyhnúť sa outfitom „zvierací vzor od hlavy po päty“ (dá sa aj ten urobiť s vkusom, ale nechala by som to naozaj iba na top dizajnérov)
  • nemiešať zvieracie vzory navzájom
  • nedávať si ho na miesta, ktoré sú na našej postave už aj tak výrazné. Napríklad  veľké prsia alebo pozadie.

Čo poviete, pomohli by trochu pri zostavovaní vkusných outfitov? 🙂

Tu malá inšpirácia z Pinterestu (kurzorom myši sa postavte na obrázky a rolujte dolu):

Nesmrteľná a overená kombinácia je zvierací vzor + čierna/biela. Páči sa mi najmä tá biela, dodáva tomu celému ľahkosť a celkom sa jej darí tlmiť až príliš veľkú dramatickosť zvieratka.

Zaradiť do outfitu ešte aj farbu je už trocha náročnejšie. Napriek tomu takto veľmi pekne vyzerá červená, tehlová, bordová, medová žltá alebo tlmená zelená. Minimálne ako akcent na doplnkoch je to krásna bodka.

A ako som sa do toho pustila ja? Nuž … 🙂 … rozhodla som sa byť ešte troška odvážnejšia a kombinovala som leoparda s čiernou a s poriadnym šplechom ostrej ružovej. Čo myslíte, bolo to už za čiarou?

Kedže farebná kombinácia je dosť divoká, doplnky som sa snažila držať v čo naklasickejších tvaroch a na ďalších zvrškoch sa už akýmkoľvek štruktúram či vzorom vyhnúť.

SÚ TRENDY

Zvieracie motívy nie sú túto sezónu úplne v centre záujmu. Je to však taký evergreen, ktorý prináša toľko zábavy do inak nudných kolekcií, že nikdy nebude celkom mimo záujmu. Ak dnes vojdete napríklad do Zary, nájdete hneď niekoľko leopardích kúskov či doplnkov.

Napriek tomu, táto sezóna praje zvieracej potlače v inej podobe. Po letných plameniakoch a ananásoch sa v jesenných kolekciách objavujú mačky, zebry či tigre ako opakujúci sa vzor na látkach alebo ako solitér.

Tu je pár dizajnérskych kúskov (Gucci 2x, MSGM, Camila Eplick) :

A tu aktuálne tričká z Manga:

Áno, dobre vidíte, dočkali sme sa aj tej spomínanej hlavy tigra (z Miletičky) ! 🙂

Juj, móda vie byť krásne rozmarná! 🙂

Ako je s Vami a zvieracím vzormi? ÁNO, či striktne NIE?

Ďakujem, že ste sa prečítali až do konca, a budem sa veľmi tešiť, ak sa s čímkoľvek  ozvete sem, na FB či INSTA.

Krásny deň prajem!

Miša

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.