Blogerské spolupráce Lifestyle

Vyskúšala som predĺžené 3D mihalnice

Keď píšem tieto riadky, som 6 týždňov po predlžovaní mihalníc v salóne Beauty-Lab u Lucky Grullovej v Pezinku. Na očiach mám ešte stále niekoľko umelých mihalníc, ale na prvý pohľad by to, myslím, ani nikto nezistil. Ak by som to mala opísať, možno moje oči teraz vyzerajú ako keby som si poriadne namaľovala svoje vlastné mihalnice (a mala ich pekne dlhé 🙂 ). Skúsenosť s umelými riasami bola pre mňa absolútne niečo nové, nikdy som nad niečím podobným ani neuvažovala…

…ale 🙂 Človek mieni, pán boh mení a ja som sa k mihalniciam dostala cez celkom zaujímavý mini príbeh. Vlastne celá moja skúsenosť bolo ako také moje súkromné dobrodružstvo, ktoré som si krásne užila.

Keď vás zaujíma viac, čítajte ďalej 🙂

Mihalnice predlzovanie umele 3D Modny tucet

Krátke vlasy a umelé riasy?

Začalo sa to tak, že asi pred dvoma mesiacmi som sa konečne odhodlala a ostrihala si vlasy. Mala som mnoho dorastajúcich krátkych a pri mojich jemných vlasoch som mala potrebu ich všetky dostať na podobnú dĺžku. Nech si ich môžem nechať troška podrásť a nebodaj z nich vyrobiť aj nejaký použiteľný účes.

Vlasy som skracovala na viac krát, stále som nebola spokojná s konečným tvarom. A keď som to konečne dokončila, náhle som si pripadala akosi menej žensky. Poznáte to niekto? Že keď ste sa ostrihali, akoby ste stratili kus ženskosti? No, ja neviem, možno je to naozaj iba pocit, ale mne preletelo hlavou, že by teraz bolo fajn to niečím vyvážiť. Niečím ryzo ženským. Žeby výraznejším líčením, výstrihmi alebo sukničkami? Len tak na pár sekúnd sa mi hlavou prehnal aj obrázok slečien, ktoré som videla na Instagrame s predĺženými mihalnicami. Ale fakt to bol len okamih, skôr som to tak nejak hneď odsunula do pozadia, že to asi riešiť nebudem.

Aké bolo moje prekvapenie, keď sa mi o pár dní ozvala Lucka do directu, či by som nechcela túto službu vyskúšať výmenou za trochu propagácie.

Čože je to predlžovanie mihalníc?

Uf, priznám sa, v prvom momente som bola celkom zmätená. Nemala som žiadne informácie o dlhodobom predlžovaní mihalníc. Mala som za sebou len jednu skúsenosť s umelými mihalnicami, ale to boli tie na jedno použitie. Bolo to v rámci líčenia s vizážistkou Katkou, píšem o tom v článku Kvetovaná sukňa a môj prvý profi make up TU.

Takže som si vôbec nebola istá, o čo vlastne ide. Troška som si to naštudovala, a aj podľa toho, čo mi Lucka písala, že celý proces aplikácie mihalníc trvá cez 3 hodiny, som pochopila, že asi pôjde o trvanlivejšie riasy ako jednodňové.

V dohodnutom termíne som prišla k Lucke do salónu. Mimochodom je to veľmi príjemná ružovo-biela miestnosť svietiaca čistotou. Lucka mi pozrela tvar oka a vytipovala dĺžku, hrúbku a výsledný tvar celého diela. Dostala som takzvané mačiatko 3D mihalnice. Tých tvarov je kopec, z môjho laického pohľadu som mala najdlhšie mihalnice v strede viečka, nie na bokoch, ako som si pôvodne predstavovala.

Lepí sa mihalnica na mihalnicu alebo malé trsy po troch mihalniciach (to sú 3D. Okrem toho sú aj 4D, 5D… aplikujú sa podľa výsledného efektu a pôvodných mihalníc) priamo na jednotlivé riasy špeciálnym lepidlom. Od hustoty vlastných mihalníc závisí, koľko ich nakoniec bude. Mne Lucka povedala, že mám jemné, ale veľmi husté vlastné riasy. Celý proces naozaj trval cez tri hodiny. Leží sa na chrbte s privretými viečkami. Zhruba po dvoch hodinách som už mala pocit, že som celá stuhnutá a začína sa mi točiť hlava. Tak sme si dali na pár minút pauzu, napila som sa išli sme zasa.

Výsledný efekt alebo „ty máš umelé mihalnice“?

Výsledný efekt bol naozaj neprehliadnuteľný. Akoby som bola veľmi veľmi namaľovaná a zároveň mala dlhokánske a extra husté riasy. Bála som sa, že mi budú mihalnice viečka ťažiť, ale vôbec. Nemala som žiadny nepríjemný pocit, možno len dojem trochu suchších očí.

Tu sú moje oči tesne po aplikácií. Ten efekt je taký, že sa ma naozaj veľa ľudí pýtalo, či mám dorobené riasy, prosto, všimne si to každý (ok, každý, kto sa trochu vyzná, rozumej – žena 🙂 Chlap sa ma to nespýtal žiadny 🙂 )

Moja údržba umelých rias

Lucka mi povedala, že najviac trvanlivosť mihalníc ovplyvňujú mastné prísady v líčidlách a krémoch. Preto som sa rozhodla, že sa nebudem vôbec maľovať ( a ani sa mi vzhľadom na veľmi výrazný efekt vôbec nežiadalo). Nenanášala som ani očný krém a cez deň som si pár krát horné viečka pretrela len prstom/papierovou vreckovou, aby som ešte trochu dala dolu aj prirodzený maz kože.

Inak som nerobila vôbec nič, len sa snažila si mimovoľne nepretierať oči a spať trochu viac na boku (samozrejme, že sa mi pár krát podarilo riasy zachytiť pri oblekaní ).

Teraz som sa na Luckinej stránke dočítala, že mihalnice treba pravidelne umývať vodou. No, ja som ich neumývala, možno som ich len niekedy omylom ošpliechala vodou, keď som si umývala hlavu 🙂

Mihalnice po dvoch týždňoch

Do dvoch týždňov som si hádam ani nevšimla žiadnu zmenu. Ak nejaká tá mihalnica vypadla, prehliadla som ju. Možno ešte bližšie napíšem k tomu vypadávaniu: umelé riasy neodpadávajú samé od seba, ale podriaďuje sa to už cyklu vypadávania vlastných mihalníc. Umelá mihalnica vypadne až keď vypadne aj jej nositeľka. Prirodzený životný cyklus mihalníc je niekoľko týždňov, môže sa líšiť a podľa toho aj závisí, koľko umelé predĺžené mihalnice vydržia.

Po troch týždňoch

Hoci som stále len málokedy zbadala vypadnutú mihalnicu, objem už bol troška menší (hoci stále veľmi výrazný).

Po štyroch týždňoch

Znovu o niečo menší objem, ale stále je nemám potrebu sa maľovať.

5 1/2 týždňa som sa nemaľovala

Po viac ako 5tich týždňoch som sa prvý krát namaľovala, ale len na účely fotenia. Chcela som mať naozaj výrazné oči a tak som si urobila jemnú linku a namaľovala oči maskarou. Na bežný denný look stále líčidlá nepoužívam.

Mihalnice vyskusala som moja skusenost predlzene 3D umele Modny tucet

Išla by som do toho znova?

Napriek počiatočným pochybnostiam, áno, určite. Možno jedine ešte nemám vyskúšané, či moje vlastné riasy nezostali oslabené. Ešte stále mám nejaké umelé mihalnice a teraz už akosi ani neviem dobre rozlíšiť ktoré sú moje a ktoré nie 🙂 Dám sem ešte po pár týždňoch update.

A tu ho aj pridávam (po troch týždňoch po odstránení poslednej umelej mihalnice): mihalnice boli trochu slabšie, mala som pocit, že najmä kratšie a o niečo menej husté. Ale nebola to žiadna katastrofa. Dávam si ricínový olej veľmi jemne na viečka pred spaním, aby som ich posilnila.

V diskusií na Instagrame niektoré kočky písali, že si nedávajú mihalnice stále, ale napríklad mesiac áno, mesiac nie. To je možno fajn cesta.

Strašiaky sa nepotvrdili

Na začiatku, keď sa pochválila doma, že som dostala ponuku na umelé mihalnice, vystríhal ma Zefko, že určite to bude všade odpadávať. Že bude mihalnice nachádzať kade-tade po byte, brŕ. Moja sestra dodala, že ku koncu mi určite ostanú na očiach biele guľôčky lepidla a že to nebude zrovna estetické.

Našťastie, ani jedno nie je pravda! 🙂 Odpadávajúce mihalnice som sotva kde zaregistrovala a biele guľôčky lepidla nemám do teraz. Ale, nehnevám sa na nich! 🙂

Mihalnice umele predlzene 3D Modny tucet kozmetika

A čo cena?

Cena kompletných 3D mihalníc v štúdiu Beauty Lab u Lucky Grullovej je 75 Eur a doplnenie (zhruba po 3 týždňoch) 38 Eur. Mne osobne by stačilo doplnenie aj po 4 týždňoch, alebo aj o niečo menšia hustota. Nevadí mi trocha prirodzenejší look a určite som nemala potrebu ešte pridať.

Luckinu prácu môžem naozaj len doporučiť. Pre viac informácií kliknite na jej stránku TU, má tam ešte kopec dodatočných infošiek. Robí aj permanentný make up a čo sledujem, na každý mesiac aj nejakú akciu (do konca marca 3D mihalnice za 50Eur).


Ten môj mihalnicový čas som si naozaj užila, pripadala som si ako princezná 🙂

A čo vy? Máte skúsenosť s predlžovaním mihalníc, rozmýšľali ste niekedy nad tým?

Vaša Miša


Ak ste u mňa na blogu ešte neboli, skúste mrknúť na posledné články, možno vás niečo zaujme:

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.