Second hand tour

Nosene. Second hand a upcyclovaná móda.

Follow my blog with Bloglovin

Vitajte v ďalšej časti sekáčových dobrodružstiev! 🙂 Tentokrát sme sa s Lenkou išli mrknúť do obchodu Nosene. Poznáte tento koncept?

Nosene second hand co predavaju blog blogerka second hand Modny Tucet

Nájdete ich na Štúrovej ulici v Bratislave, alebo na hlavnom námestí v Banskej Bystrici. My sme navštívili ten bratislavský a ako vidíte, je to veľmi príjemné miesto. Mimimalistický dizajn, veľa bielej, prehľadné štendre. Žiadny typicky sekáčový pach, žiadne hrabanie sa v kopách podozrivých vecí a žiadne nepríjemné predavačky.

Čo v Nosene predávajú?

Z druhej ruky

V prvom rade tovar z druhej ruky. Vyzerá však na prvý pohľad veľmi dobre, kebyže neviem, netipla by som si, že je to sekáčový tovar. Pripomína mi to sekáč Royal z minulého článku TU. Tovar je zjavne vytriedený, visia tu iba kvalitnejšie a na 100% zachované kúsky.

Vybral by si tu minimalista, ale aj milovník farieb. Strihy a vzory sú nadčasové, pozrite napríklad na výber pruhovaných svetríkov vpravo.

Ceny sa pohybujú podobne ako pri lepšom tovare inde, povedzme od 10 Eur vyššie. V čase mojej návštevy bol jeden štender venovaný tovaru v 50% zľave. Našla som tam napríklad jarný kabát alebo koženú sukňu v cenách okolo 8 Eur.

Nosene second hand sekac nakupovat Modny tucet

Vlastná kolekcia: Renewals by Nosene

Upcycling (tento krkolomný názov znamená prešívanie nepotrebných/nemoderných vecí na trendy nositeľné kúsky) je niečo, čo ma extrémne zaujímalo, pretože v posledných rokoch som si sama pár vecí prešila.

Ak máte chuť a čas, pozrite napríklad asymetrickú sukňu zo starých džínsov
TU alebo letný top bez chrbta zo starej priateľovej košele
TU.

Nie je hriech, ak už nejakú vec nechceme ďalej nosiť, ale vždy ma mrzí, ak sa vyhadzuje kvalitná látka. Nenašlo by sa na ňu novú využitie?

Presne na toto si myslia v Nosene a pustili sa do toho naozaj bravúrne. Mala som možnosť vidieť celú kolekciu dámskych blúzok ušitých z odložených pánskych košieľ. Dizajn je minimalistický, sem tam sa nájde aj nejaký ten volánik. Farby sú jemné, typický košeľové – biela, bledomodrá, ružová. Látky bez vzoru alebo s košeľovým prúžkom.

Potvrdzuje to moje skúsenosti, že pri prešívaní sa najlepšie pracuje s košelovinou, denimom alebo vlnenými kvalitnými látkami. S úpletom alebo umelinou je to horšie. Šanca, že sa z nich dá ešte niečo pekné vykresať, je nižšia.

Ceny košieľ tejto kolekcie sa pohybujú okolo 30 Eur.

Nosene vlastna kolekcia reneral by nosene modny bolg blogerka second hand Modny tucet
Nosene renewal by second hand blog blogerka oblecenie kosela presita Modny tucet
Nosene modny tucet renewals by kosela presita
Nosene sekac second hand Modny tucet nakupovanie obchod

Bannerové tašky

Ďalší nápad, ktorý mi je blízky, hoci dôvod sa líši. Pracujem v marketingu a pre mojich klientov som určite za tie roky objednávala hádam aj tisícky outdoorových plôch. Pri tých väčších, kvalitnejších, sa používa pvc plachta, ktorá vydrží všetky poveternostné podmienky veľmi dlhú dobu. Predstavte si napríklad megaboard pri diaľnici. Vydrží mráz, nárazy vetra, jesenné dažde a aj horúce letné slnko. Bez toho, aby sa roztrhol alebo stratil farbu.

Tieto tašky sa šijú z odrezkov tohto pevného materiálu. Preto fakt verím, že vydržia všetko 🙂 Zaobstaráte si ich za 35 Eur.

Nosene modny tucet second hand obchod sekac tasky banner pvc pevne

Ushmama. Poznáte túto značku tašiek?

Ja som veru nepoznala. Tašky a kabelky z prateľného papiera. Hm…nevedela som celkom, čo si pod tým predstaviť.

Za značkou Ushmama stojí talianska rodinná firma. Svoje tašky vyrábajú zo zbytkovej odpadovej celulózy a latexu. Touto netradičnou kombináciou vzniká materiál prateľný papier. Znamená to, že taška sá dá ručne vyprať, pričom stále drží tvar aj farbu. Ekologický materiál na pohľad pripomína kožu, na omak je jemný a pevný.

Nosene Ushmama second hand sekac obchod tasky kabelky papier pratelny

Má viacero podôb podľa zvolených prímesí. Napríklad metalický, lesklý alebo nepremokavý.

Nosene Ushmama tasky kabelky second hand sekac obchod modny tucet
Nosene modny tucet ushmama tasky kabelky blog blogerka

Tašky vyzerali veľmi trendy, možno troška hipstersky, veru, nebránila by som sa jednému či dvom kúskom 🙂 A pekné boli aj tieto vrecká, ktoré sa dajú využiť v domácnosti na sto spôsobov.

Nosene Ushmama tasky kabelky obchod second hand sekac Modny tucet

Niečo pre pánov, detičky a tiež prírodná kozmetika

Celý štender dolu je plný kvalitných pánskych košiel. Hneď vedľa pri okne sú detské vecičky. Nepochopiteľne som ich neodfotila, zdalo sa mi, že proti oknu fotka určite nevyjde.

Nosene Modny tucet obchod panske kosele second hand sekac blogerka blog

A ak by ste si v obchode doteraz predsa nič nenašli, tak je tu takýto kútik s prírodnou kozmetikou a nejakou tou knižkou 🙂

Nosene obchod prirodna kozmetika second hand Modny tucet

Dve otázky na spolu zakladateľku Katku

Snažím sa tieto moje sekáčové dobrodružstvá robiť tak, aby som sa dozvedela vždy niečo málo navyše. Svet oblečenia ma prosto baví, vždy mám veľa otázok. Pri Nosene to bolo veľmi ľahké, takmer všetky o založení obchodu, o motivácií ho založiť, o tom čo a prečo predávajú, majú spísané na stránke. Pozrite SEM.

A tak už len dve ľahké otázky na zakladateľku Katku tu:

Nosené je na trhu už štvrtým rokom, máte za sebou kopec skúseností. Zmenilo sa niečo v nastavené konceptu alebo prichádzajú nové výzvy, ktoré by ste chceli nasledovať?

Počas fungovania nastali samozrejme aj zmeny, ktoré bolo potrebné spraviť pre ďalšie napredovanie projektu a firmy. Výzvy prichádzajú každý deň niektoré sú menšie, niektoré väčšie.

Kamenný obchod Nosené je čarovné miesto, jeden dobrý nápad vedľa druhého. Ak článok čítajú ľudia, ktorí vás ešte nenavštívili, na čo by ste im doporučili, aby sa v obchode mrkli ako na prvé, čo je najpopulárnejšie?

Za mňa by som im odporučila či už upcyklovanú kolekciu Renewals alebo prírodnú kozmetiku. Medzi mojich favoritov patrí tuhý šampúch od Ponio a olej na pleť od Mylo. Celkovo však mám vyskúšané všetky produkty, a viem dať za ne ruku do ohňa (inak by sme ich u nás ani nemali 🙂 ).


Mňa mrzí, že som si pri prvej návšteve v Nosene nechala ujsť jemný ružový tvídový kabátik. Tak som sa sústredila na fotenie a bola mierne nervózna z toho, ako budem článok písať, že som akosi nezareagovala. A pri druhej návšteve na štendri už nebol. Nuž, tak to chodí… možno na budúce 🙂

Ak ste na mojich stránkach prvý krát, možno sa radi pozriete aj na predchádzajúce diely sekáčových dobrodružstiev. Napríklad TU o trochu inom sekáči Royal v Rači, alebo o tom, ako a čo sa (podľa mojich skúseností) oplatí v sekáčoch nakupovať TU.

Majte sa krásne a sekáčovým úlovkom zdar!

S láskou Miša


Ďakujem za spoluprácu obchodu Nosene, Kataríne Hurtyovej, Manager and Co-Funder Nosene.

Na fotkách nosím: sako zo Zara a niekoľko mojích obľúbených starších kúskov. Za fotos ďakujem Lenke.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.