DIY Outfits

Letné trendy. Diel V. Košeľovina.

Veľmi sa mi páči, že košeľovina (rozumej typická látka na mužskú košeľu) v posledných sezónach roztiahla svoje krídla a rozšírila svoje použitie nad rámec mužských šatníkov.

Na jar sme z nej videli kopec prešpekulovaných dámskych blúzok, o niečo neskôr cudne odhaľovala ramená, a teraz, ku koncu leta, prekvapuje nečakanými prestrihmi a využitím takmer na všetky mysliteľné kusy oblečenia. Je jasné, že sa z našich šatníkov nevytratí ani budúcu sezónu. Určite nepochybíte, ak si ešte nejaký kúsok (možno vo výhodnej zľave), zaobstaráte.

Z mojich najobľúbenejších tohtoročných je tento top bez chrbta:

Zároveň je to aj moja najväčšia tohtoročná výzva v šití, pretože som si ho ušila z priateľovej košele:). Bolo mi ľúto vyhodiť nemoderné košele z kvalitnej látky. Tak som presne v zmysle #refashion a #sustainablefashion zobrala do ruky nožnice a šup na to.  Dlho som pátrala po vhodnom strihu. Našla som, ale uf, bola to riadna fuška. Je podšitý a celý strih sa skladá asi z dvadsiatich dielov!!! Nakoniec som ho však predsa len dokončila. Aj s malými chybičkami, ale nevadí, mám peknú vec na pár sezón.

Ďalší spôsob, akým som si obľúbila košeľovinu nosiť, že opäť z priateľovho šatníka ♥. Postup je úplne jednoduchý:

  • KROK 1 potichu zalovíš v partnerovej skrini
  • KROK 2 nenápadne nastajluješ, keď odíde do práce
  • KROK 3 nosíš! 🙂  a prijímaš komplimenty 🙂

Také jednoduché!

Trend, na ktorý sa ešte len chystám, sú celé dlhé šaty z košeľoviny alebo kombinácia topu a spodného dielu. Tu je niekoľko inšpirácií do budúceho leta. Poskrolujte nástenku dolu:

A na záver tipy od tých naj naj módnych blogeriek. Talianska blond diva Chiara dnes postovala tento set z košeľovej látky s drobným kockovaným vzorom (mimochodom v angličtine „gingham“ je taktiež veľkým hitom sezóny):

Julia Sariňana napríklad tieto prestrihnuté košelové šaty…

A moja obľúbená Selda dlhé šaty v modrom…

…. či červenom pásiku…

Na tomto trende sa mi páči, že je veľmi vzdušný, svieži a príjemný na nosenie, kedže zloženie materiálu je 100% bavlna. Malou nevýhodou môže byť krčenie, ale to ku košeľovine už patrí. Nejaký ten záhyb na chrbte v horúcom lete hádam nikomu nevadí.

A kdeže niečo podobné ukoristiť? Nič ťažké, kuk napríklad do týchto reťazcov:

ZARA

collage

STRADIVARIUS

collages1

MANGO

collage

Ak zbadáte niečo vo vašej veľkosti z košeloviny v zľave, neváhajte kúpiť, vynosíte ju!

Krásne leto prajem! ♥♥♥

Miša

 

 

 

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

1 komentár

  1. […] Ak máte chuť a čas, pozrite napríklad asymetrickú sukňu zo starých džínsov TU alebo letný top bez chrbta zo starej priateľovej košele TU. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.