Outfits

Blogerské náhody, kožušinka ako módny detail a nadkolienky

Táto jeseň je moja prvá taká naozajstne blogerská :). Aspoň ja to tak vnímam, pretože toto je môj prvý rok, keď sa kamarátim s Instagramom. A nielen kamarátim, ale priam sa s ním držím za ruky a dôverne sa rozprávame. Veľmi rada sledujem módne trendy pretvorené do skutočných outfitov, pozerám všetky tie krásne fotky, lajkujem a komentujem o dušu. Našla som si nové virtuálne kamarátky a niektoré priateľstvá prerástli aj do tej osobnej podoby. Vnímam to ako malý zázrak. Nikdy by som ešte pred pár rokmi nepovedala, že budem fanúšikom nejakej sociálnej siete, ale človek asi práve preto nikdy nemá hovoriť nikdy, však?

BLOGERSKÉ NÁHODY

Nasledujúce fotky sú dielom presne takéto nepredvídateľného stretnutia, ktoré mi blogovanie prinieslo a aké človek proste nevymyslí. Jedného dňa sme s Luckou, mojou spoluvenčiteľkou a spriaznenou dušou, cvakali nejaké fotky pri Modrom kostolíku, keď nás zastavil mladý muž s tým, či si nechceme vyskúšať jeho foťák. Pozerali sme na ňho nedôverčivo, ale on vybral zo svojho kufríka plnej optiky riadne „delo“ a dal ho Lucke do ruky. Ostali sme obe trochu obarené, Lucka si nebola istá, ako s týmto mega foťákom fotiť a ja som pred toľkou optikou zas celkom stuhla a nedokázala sa ani usmiať. Nakoniec z toho však predsa len niečo vyšlo a konečne mám aj ja foto s foťákom (tým mojím) v ruke.

Slovo dalo slovo a tieto fotky vznikli už s fotografom Marekom Szűczom. Cesta to však nebola celkom jednoduchá, museli sme sa stretnúť až dva krát, prvé fotky zničila nepredvídateľná nehoda techniky. Nevadí, outfit som premyslela a na druhý krát ešte troška vylepšila. Vravím si teda, že asi to tak malo byť a z prvej série uzrú svetlo sveta len 2-3 jediné zachránené fotky.

KOŽUŠINKA AKO DETAIL

Ale už k dnešnému outfitu. Táto jeseň je neuveriteľná v dôraze na pestré doplnky a detaily. Možno je to práve tým, že skoro každý deň premýšľam nad vhodným fotiteľným outfitom, ale módu som riešila aj predtým a nikdy som si v doplnkoch až tak „nerochnila“.

Všimli ste si, koľko kožušinky je tento rok na módnych kúskoch? Jesennou a zimnou klasikou sa už stali obruby na kapucniach. Za posledné roky sa kde tu objavili kožušinové kabelky. Ale tento rok tu máme omnoho viac. Kožušinové našité vrecká na sukniach a sakách, lemy na rukávoch, chlpaté detaily na topánkach, kožušinové nášivky, rúčky na kabelkách, aplikácie na mikinách … pozrite galériu:

Ja som siahla po tomto tmavomodrom svetre, ktorý má po celej dĺžke rukávov našitú kožušinu rovnakej farby. Kúpila som si ho trochu oversized, za smiešnu cenu 12 Eur z zľave v H&M. Sveter je z kvalitnej úpletovej zmesi, hreje a nehryzie. S oversized vecami vždy trochu bojujem, ale pri kožušinkách ide práve o to – jednoducho nemôžete byť v kožušine a mať obtiahnutú siluetu.

NADKOLIENKY

Na nôžky som natiahla ďalší môj obľúbený jesenný doplnok – nadkolienky. Taktiež ich nosíte? Styling môže byť trochu ošemetný. Snažím sa ich nosiť k púzdrovým mini, pričom horný koniec končí kúsok pod lemom sukne. Pri chôdzi sa vzdialenosť medzi nadkolienkami a sukňou mení a to dodáva outfitu štipku korenia.

Alternatívou môžu byť podkolienky, ale pri nich mám pocit, že mi troška skracujú nohy a dodávajú výzor školáčky. Pri dospelej žene mi to trocha vadí. Určite sa aj s tým dá niečo urobiť a dizajnéri s nimi dokážu zázraky, ale ja som sa tam ešte nedopracovala 🙂

Nadkolienky ale určite áno a navyše príjemne zahrejú. Ak je chladno, nosím pod ne telové pančušky.

BAKER BOY HAT

mi príde na takéto kombinácie ako stvorený. Žeriem, akú atmosféru vie urobiť v úplne bežných outfitoch. Tu som mala sveter, ktorý je možno troška extravagantný, ale pokojne by mohol by byť aj celkom jednoduchý. Mám k nemu klasickú mini a biznis kabelku, ale nadkolienky a baker boy tu dokázali urobiť kopec práce navyše, všetku tú šťavu a kvapku drámy navrch. Bez nich by to bolo nudné.

Čo poviete? Tiež to tak vidíte?

S touto veselou fotkou sa lúčim . Ďakujem, že ste sa dočítali až sem! Prajem Vám krásnu jeseň plnú inšpirácie a ak vás niečo z článku zaujalo, dajte vedieť! ♥♥♥

Miša

Foto: Marek Szűcs

Môj outfit : sveter H&M, čiapka baker boy AliExpres, sukňa Orsay, kabelka Valentino Rossi, nadkolienky Calzedonia

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

3 komentáre

  1. Kozusinka je proste super! 😀 Po precitani tvojho clanku lutujem, ze som si v Dubline nekupila tu kabelku s kozusinovym remenom… Idem asi googlit 😀

    1. Juj, priam si mi urobila chute! 🙂 Tá musela byť super. Tak držím palce, nech ešte niečo podobné nájdeš!

  2. […] 1) Hoci nám zima bláznivo klope na dvere a v Tatrách už je po kolená snehu, nepodliehajte panike a zaobstarajte si Faux Fur Coat alebo kožuch z umelej kožušiny, ktorý vás ochráni pred studeným počasím a ešte aj budete trendy. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.