Outfits

Čipka + textúra = poďme na to!

V poslednom „červenom“ outfit poste zo začiatku septembra som „nakusla“ trendy tejto jesene a dnes by som rada rozvinula jeden z nich – mixovanie textúr. Toto je vec, čo ma veľmi baví a myslím si, že správna kombinácia odlišných materiálov dokáže outfitu dodať ten správny švih ako máločo.

Táto jeseň je skutočne v móde veľmi hravá. Či už pri farbách (červená je top a čiernej, hnedej a šedej je zatiaľ naozaj minimum), v doplnkoch ( neuveriteľne uletené kombinácie na topánkach a kabelkách), alebo kombinovaní napohľad neskombinovateľných kúskov. Rozstrapkané rifle s letnými šatami a na to farebná mikina – a čuduj sa svete, vyzerá to skvele.

V insta postoch tých naj svetových blogeriek ma najviac oslovila kombinácia čipky, napríklad na sukni, či letných šatách, v kombinácií s hrubo pletenými svetrami či tvídovými sakami. Úplne to korešponduje s mojím aktuálnym presvedčením nosiť letné veci ďalej, len ich doplniť trochu výhrevnejšími kúskami. Príde mi to svieže a navyše – človek sa dokáže vyhnúť takým tým povinným nudným tmavým veciam do chladnejšieho počasia trošku dlhšie 🙂

Modny tucet_Cipka a textura

Ako základ som použila moje obľúbené čierne čipkové šaty z Intimissimi, ktoré som si mierne upravila – odstrihla som cca 20cm všitej spodničky. Takto nožky troška presvitajú, ale hlavne, proti svetlu krásne vynikne čipka. Skombinovala som ich so svetrom, ktorý nie je taký hrubý, ako by som si predstavovala, ale pravda je, že ani nebola taká zima, takže v takom riadnom lyžiarskom by mi kvapôčky potu po čele stekali :). Na podčiarknutie kontrastu tenisky namiesto lodičiek a je to!

Modny tucet Cipka a textura 3

Modny tucet_Cipka a textura 2

Taktiež letné šialené náušnice neodkladám. Mimochodom, k svetrom ukážu hádam ešte lepšie 🙂

Modny tucet_Cipka a textura 1

A tu ešte jeden nápad. Nie je najnovší, letel cca minulé leto.  O dušu sa kombinovali šaty na špagetových ramienkach s jednoduchým bielym tričkom obliekaným pod ne. Na to je teraz už predsa len trochu zima, ale čo vyskúšať to s klasickou bielou košeľou a šnurovacími topánkami?

Modny tucet Cipka a textura 11

Modny tucet Cipka a textura 12

Ďakujem moc za čítanie a ak ste sa rozhodli aj vy kombinovať svoje čipkované kúsky trochu netradične, budem veľmi rada, ak dáte vedieť ♥♥♥. Buď sem alebo na FB či INSTA konto, kde ho už rozoberám so spriatelenými kočkami blogerkami 🙂

Majte sa krásne!

Miša

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.