Blogerské spolupráce Lifestyle

Desenio plagáty a môj pracovný kútik

Jednou z vecí, ktoré mám na Instagrame rada je, že na ňom akosi promtnejšie platí známa poučka z teórií osobnostného rozvoja. Myslím tú „priťahuješ si to, na čo myslíš“. Tak schválne, aj vám sa stáva, že vám pri skrolovaní brnkne do nosa presne to, na čím už chvíľku rozmýšľate? A zrazu už nemusíte ďalej hľadať, všetko sa vyriešilo? Mne sa takto krásne kruh uzavrel s ponukou na spoluprácu od Desenio.

Desenio. Nástenné umenie a plagáty

Desenio sú plagáty a rámy predovšetkým s výberom škandinávskych umeleckých motívov. S ich produktami sa dajú zostaviť efektné a presvedčivé obrazové steny. Čerpajú z moderných trendov interiérového dizajnu a na ich stránkach sa naozaj je na čo pozerať.

Ak po niečom podobnom pokukujete, určite sa preskrolujte na koniec článku, mám pre vás zľavu 25% v termíne od 14teho do 16teho januára.

Desenio plagáty interierovy dizajn blog Modny Tucet
Ako som sa dopracovala k vlastnej obrazovej plagátovej stene

V lete som začala pracovať na príprave vlastného pracovného inšpiratívneho kútika. Zaobstarala som si stôl, drôtennú nástenku, niekoľko rodinných fotiek a podedených grafík. Hneď vedľa stola je dlhá biela komoda, nad ktorou by sa nádherne vynímala obrazová stena. Začala som tak, že som zarámovala jednu rozkošnú fotku maminy, keď bola dieťa, potom aj grafiku „portrét ženy“ (mám ju pobabičke a tajne dúfam, že je to ona zamlada). Potom som dokúpila pár rámov… a potom prišlo množstvo práce a dovolenka a ja som sa až do Vianoc nevedela dokopať k dotiahnutiu diela do konca.

Oslovenie od Desenia bolo prekvapením. Ale takým, čo sadne ako riťka na šerblík. „Super“, povedala som si, „to je presne to, čo ma prinúti stenu dokončiť“.

Desenio plagáty interierovy dizajn blog Modny Tucet
Ako vybrať plagáty Desenio

Vrhla som sa na ich stránku a ochkala blahom. Majú naozaj všeličo. Grafiky, fotky, malované obrázky, texty, koláže. Ľudí, zvieratá, rastliny… a to všetko v príjemných oku lahodiacich odtieňoch. Dajú sa vybrať aj úlety aj celkom seriózne motívy – povedzme do zasadačky. Ani deti neprídu skrátka. Je tam kopec veľmi milých obrázkov do detskej izby.

Skončilo to samozrejme tak, že som si nevedela vybrať. Nakoniec som poprosila o radu Zefka, ktorý samozrejme vybral podľa svojho (chlapského) vkusu, ale aspoň som od neho odkukala, že nemá zmysel nad tým donekonečne špekulovať. Radšej si na začiatku stanoviť presnú tému a približnú farebnosť a ísť do toho.

Desenio plagáty interierovy dizajn blog Modny Tucet
Možnosť vytvoriť si na stránke vlastnú kombináciu plagátov

Veľmi mi v tom pomohla možnosť vytvoriť si online vlastnú kombináciu plagátov. Pre tých z nás, ktorí nemajú až takú dobrú priestorovú predstavivosť, je to veľká pomoc. Nájdete ju v časti Vytvorte si vlastnú obrazovú stenu.

Ak vám ani toto nepomôže, ale máte málo času, kliknite na Zostavy obrazov. Nájdete tu hotové tematicky predpripravené zostavy. Ak vám niektorá padne do oka, stačí ju rozkliknúť a podľa potreby upraviť. Príde mi to ako skvelý nápad, inšpirácie nie je nikdy dosť.

Môj výber plagátov
  • Téma/nálada: Uvažovala som nad tým, akú náladu chcem vlastne do svojho pracovného kútila priniesť. Mohlo by to byť niečo ako tvorivosť, ženskosť, inšpirácia, láska a možno trochu vtipu na odľahčenie…
  • A čo farba? Trochu som sa bála, že príliš výrazné farby by ma časom omrzeli. Preto som si povedala, že pôjdem do mojej osvedčenej obľúbenej kombinácie bielej, neutrálnych tónov, púdrovej ružovej a sem-tam nejakého akcentu inej farby.
  • Obrázok či text? Páčili sa mi aj plagáty s inšpiratívnymi textami. Nakoniec som si však povedala, že kedže je môj pracovný kútik v rámci bytu a nie kancelárie, zvolím radšej iba obrazy/grafiky s minimom textu. Aby veľký text „nekričal“ aj na ostatných členov domácnosti a nenútil ich vždy niečo čítať 🙂

Dnes si myslím, že som mohla byť najmä vo farbách aj trošku odvážnejšia. Plagáty sú naozaj veľmi vkusné, netreba sa báť, že budú krikľavé.

Škandinávska kvalita

Tu musím pochváliť všetko od dodania, obal, rámy až po použitý papier a tlač. Veľmi sa mi páči napríklad systém uchytenia plagátov v rámoch. Nie sú tam tie kovové zatláčatká, na ktorých si vždy vylámem nechty, bo som lenivá ísť po šrobovák. Systém Desenio má na malých obrazoch také šikovné kovové vecičky, ktoré celé vyberiete a späť pricvaknete jednou rukou. A na veľkých obrazoch sú to otáčavé spony, ktoré iba ľahko šupnute pod rám. Chválim, moje nechty sú celé a jeden obraz mi trval hádam 3 minúty aj s vybalením.

Desenio plagáty interierovy dizajn blog Modny Tucet
Sympatické kroky v udržateľnosti značky Desenio

Už som sa dostala do štádia, keď sa pri každej novej spolupráci pozerám na prístup značky k našej planéte. Nevravím, že je to povinné, alebo že pracujem len so značkami, ktoré prejdú náročným enviromentálnym sitom, ale… ale vždy to poteší. Napríklad pri kozmetike sa mi už zdá hlúpe propagovať výrobky, ktoré pracujú s parabénmi, alebo spievať ódy na balzám na pery, ktorý je vlastne čistá ropa… Desenio ako správna škandinávska značka (tak akosi automaticky u nich predpokladáme oveľa zodpovednejší prístup, však?) deklaruje, že za každý vyrúbaný strom spotrebovaný na ich produkty, vysadia dva ďaľšie. A že všetko drevo na plagáty a rámy pochádza zo zodpovedného lesného hospodárstva, ktoré berie ohľad na životné prostredie.

Desenio plagáty interierovy dizajn blog Modny Tucet obrazová stena
Záverom: tá správna energia je všetko

Nemám ešte celkom presne premyslené definitívne rozmiestnenie na stene. Naopak, zatiaľ ma baví plagáty presúvať a sledovať ako sa kde hodia. Koketujem aj s myšlienkou, že niektorý by bol fajn aj v obývačke či spálni. Uvidíme 🙂

Podarilo sa mi však splniť to, čo som potrebovala – mám v mojom pracovnom kútiku tú správnu náladu. Vždy keď idem okolo, musím sa usmiať a cítim tú správnu inšpiratívno-pozitívnu energiu. Juch 🙂

25% zľava pre vás

S kódom „MODNYTUCET“ máte na všetky plagáty 25% zľavu na všetkých stránkach Desenio v termíne od 14teho do 16teho januára. Pozrite na Desenio pre viac inšpirácie (zľava neplatí na rámy, vybrané a personalizované plagáty)


Ďakujem značke za oslovenie a bezproblémovú spoluprácu.

Tu sú moje vybrané plagáty: Polka Dot Socks in Heels, Almost Kiss, Rose Skirt, Bubblegum Giraffe, Cactus Collection No1, Abstract Figures No2.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

3 komentáre

  1. Wau! Vybrala si perfektne 🙂 všetky sú naozaj nádherné a zaujímavé. Krásne ti doplnili pracovný priestor. 🙂

    1. michaela.svarova hovorí:

      Leni, ďakujem, bola to radosť 🙂

  2. […] Desenio a znovu, veľká spokojnosť. Pred rokom som ako prvý pokus vylepšovala svoj vznikajúci pracovný kútik, tentokrát som sa pustila do spálne. Vyberala som jednoduché a elegantné línie, tak, aby […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.