Outfits

Kožušinová vesta ako súčasť kapsulového šatníka

Zdá sa, že umelé kožušiny vedú svoje víťazné ťaženie v móde už niekoľko sezón. Každým rokom sú jemnejšie, v príjemnejších odtieňoch a vo vynaliezavejších strihoch. Tento článok vzniká na základe spolupráce s online shopom MODANOEMI a išla som do toho rada, lebo umelé kožušinky sú moja vášeň a musím sa ovládať, aby som nimi nezaplnila celú skriňu (alebo aj dve). V hlavnej úlohe bude dnes kožušinová vesta, v mojom podaní ako relevantná súčasť kapsulového šatníka. A prečo to takto vidím? Poďme sa na to pozrieť!

Kožušinová vesta blog Módny tucet ako nosiť

Kožušinová vesta zahreje a dodá punc luxusu

Kožušinková sezóna prichádza v septembri či októbri a trvá až do nástupu (konečne) teplých jarných dní. Vesta krásne zahreje, neprefúka a môžeme ju nosiť ako alternatívu svetra, kardiganu alebo bundy. Ak naozaj prituhuje, nosím ich aj pod zimný kabát. Mám plecia a kríže v teple a v práci či na stretku sa len vyzliečiem z kabátu a je mi teplúčko celý deň. Ak ste zmrzlina ako ja, viete o čom hovorím. Navyše ruky zostanú voľné a človek si nepripadá tak bacharto 🙂

Myslím si, že tým naj dôvodom, prečo sú umelé kožušiny tak obľúbené je ten punc luxusu, ktorý dodávajú. Človek vyzerá zrazu akosi viac šik, akoby strávil úpravou svojho zovňajšku oveľa viac času a ešte, neviem ako to mám inak povedať – proste, viac za „cicu“ 🙂 Vtip je v tom, že ak natiahneme napríklad vydarený exemplár kožušinovej vesty na akékoľvek jednoduché oblečenie, vyzerá to zrazu ako hotový prešpekuľovaný look. A môžu to byť napríklad len čierne nohavice a čierny rolák. No a potom – nemiluj ich 🙂

Kožušinová vesta kapsulový šatník blogerka blog

3 spôsoby ako nosiť kožušinovú vestu sviežo a šik

Tak, dosť bolo rečí, poďme sa pozrieť ako na to. Presurfovala som sa internetom krížom krážom a vybrala som nakoniec tri jednoduché looky, ktoré si môže zostaviť každý z toho čo má doma a vyzerá to dobre. Možno to nie sú prudko objavné nové spôsoby, ale chcela som staviť naozaj na dostupnosť a rýchlosť zostavenia outfitu. Tak, aby boli ľahko využiteľné v rámci kapsulového šatníka.

O kapsulovom šatníku

Mal by byť zostavený so vzájomne kombinovateľných kúskov tak, aby nám maximálne uľahčil výber oblečenia a minimalizoval nerozhodné postávanie pred skriňou. Všetko oblečenie v ňom by malo byť starostlivo vybrané, tak ako sedelo nášmu typu a potrebám. Znamená to teda, že doma by sme mali mať iba oblečenie, ktoré nám na 100% pristane a sme s ním stotožnené (t.j. žiadna preplnená skriňa vecami, ktoré vlastne nenosíme). Zostavenie takéhoto šatníka nie je vec jednoduchá a skôr by som povedala, že je to celoživotná výzva. Je to však krásna predstava (však ? 🙂 ) a má aj jasný enviro dopad. Nebudeme totiž kupovať kopec hovadín, ale starostlivo vybrané kvalitné veci, ktoré dlho vydržia. Tým pádom spomalíme kolotoč fast fashion, nebudeme dokola kupovať a vyhadzovať stále nové veci.

Ak vás zaujíma, ako som s kapsulovým šatníkom začala ja, kliknite sem: Ako som išla na ten svoj kapsulový šatník.

Deň plný vybavovačiek. Kožušinová vesta s úzkymi nohavicami.

Tak, toto je asi najviac obkukaný spôsob a pre niekoho to môže byť príliš „na prvú“. Na druhej strane, je to už skoro klasika, ktorá neurazí a keď máme deň, keď naozaj nevieme čo, toto môžeme obliecť vždy. Ja mám tento look najradšej na „vybavovací deň“. Keď lietam autom krížom-krážom po meste. Tu treba ísť vyzdvihnúť zásielku do zásielkovne, tu nakúpiť, tu na poštu, tu k veterinárovi, tu vrátiť šaty z fotenia… Ak vyslovene nemrzne, kabát mi je skôr na oštaru. Väčšinou sedím v aute a kde-tu vyskočím. Dám si k tomu vysoké čižmy na schodnom podpätku, pod vestu sveter, kabelku cross body (lebo treba všeličo nosiť) a idem. Je to praktické a zároveň uhladené.

Inak všimli ste si, že keď je človek dobre oblečený, tak s ním na takýchto vybavovačkách jednajú lepšie? 🙂 Pozorujem to už dávno a tak sa snažím neprísť prebrať problematický balík zablatená a v hnusnej čapici rovno z Gininho venčenia. Slečna za prepážkou si ma zaručene premeria pohŕdavým pohľadom a bude po mne štekať 🙂

Kožušinová vesta kapsulový šatník modny tucet ako nosit oblecenie

Deň na príjemné stretko. Kožušinová vesta s dlhými šatami.

Keď si s kamarátkou konečne dohodneme termín, že dáme príjemné stretko a preberieme pri čaji (všetci teraz akosi vysadili kávu, všimli ste si? ) najnovšie radosti a strasti našich životov a možno aj trochu popracujeme, rada siaham po tejto kombinácií. Veľká plocha šiat je príjemná na pohľad, sukňa vyzerá trochu romanticky a trochu bohémsky a kožušinová vesta tomu dodáva štipku elegancie. Na kožušinkách mám rada aj to, že ak sa dobre zvolí farba, pleť pri nich vyzerá akosi sviežejšie a krajšie. A to je presne ten pocit, ktorý chcem mať. My baby sa radi na spoločné stretká vyfikneme, veď vieme, že aj tá druhá sa bude snažiť, všakže? 🙂

Sexi deň. Kožušinová vesta s minišatami.

Na scénu prichádza chlap. A treba dačo odhaliť. Aspoň trošku 🙂 Kombináciu vesty a minišiat mám extra rada, lebo s dobrými čižmami či lodičkami dáva vyniknúť nohám. Rovnaký efekt urobí aj minisukňa a svetrík či tričko s dlhým rukávom.

Výber tej mojej vesty

Dlho som si vyberala odtieň. Nechcela som nič príliš krikľavé (farby nosím skôr ako doplnok a nie ako nosnú tému) a preto som hľadala zemité a neutrálne odtiene. Nakoniec som sa rozhodla pre túto jemne hnedú, na eshope je označená ako Dámska béžová noblesná kožušinová vesta. S odtieňom som veľmi spokojná, je teplý, príjemný a čo je pre mňa najdôležitejšie – krásne sa kombinuje s mojími ostatnými vecami.

Kožušinová vesta kapsulový šatník módna blogerka

Ďakujem Móde Noemi za oslovenie, celý proces písania tohto článku som si veľmi užila a ďakujem za parádnu vestu.

Krásny deň!

Miša

——————————————-

Nosím ostatné: rolák je sekáčový úlovok, nohavice AliExpress, kabelka Love Moschino z Humanicu, čižmy Steve Madden

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.