Jemné vlasy Prírodná kozmetika

6-mesačný test: Ricínový olej na vlasy. Funguje? Funguje!

Ricínový olej je na Pintereste priam všeliek so všetkými možnými účinkami ako: rast, zlepšenie kvality, hustoty…atď. Vyskúšala som to a nedá mi nepodeliť sa o výsledok: funguje! jupí! Je to prírodný produkt bez akejkoľvek chémie, je to jednoduché a lacné. Tak prečo nie?

Ricínový olej na vlasy. A ako na to?

Na začiatok by som rada povedala, že nie som žiadna dermatologička, takže naozaj píšem len o otestovaní na vlastnej koži (či skôr vlasoch) a možno to niekomu sadnúť nemusí.

 Mám jemné vlasy, ktoré vyžadujú šetrné zaobchádzanie a preto som časom prešla na prírodnú kozmetiku, vitamíny, minimum tepelnej úpravy atď.

6 mesacny test ricinovy olej na vlasy jemne kucerave vlnite

ALE – tieto doleuvedené výsledky naozaj môžem prisúdiť pravidelnému používaniu ricínového oleja v posledných 6 mesiacoch. Pokrok som si všimla takto postupne:

6 mesacny test ricinovy olej na vlasy
  • Vlasy pri korienkoch stoja. Poviete si, že to je predsa normálne. Možno, ale nie pri jemných vlasoch. Tam žiaľ dá vytvorenie objemu pri korienkoch zabrať.
  • Vlasy rastú. Najviac to bolo vidno pri učesanej čestičke. Do vzduchu vytŕčalo kopec nových kamarátov. A vyzerali byť silní a životaschopní.
  • Vlasy rastú ešte viac. Po pár mesiacoch bolo vidno ako keby novú „podsadu“
    (:)). Nové vlasy vyrástli a udržali sa. Majú niekoľko centimetrov. Sú hrubšie a silnejšie ako pôvodné vlasy.
  • Štruktúra starých vlasov sa zlepšila. Aj končeky sú silnejšie. Menej sa lámu.
  • Dlhšie vlasy. Aj staré vlasy sú schopné narásť dlhšie ako predtým.

Ako používať ricínový olej?

Ricínový olej treba používať ako zábal na pokožku hlavy a aj na vlasy samotné. Najprv som sa ho bála dávať aj na končeky, mala som pocit, že tú mastnotu z nich nezmyjem. Ale to je blbosť. Jedinou podmienkou je, že olej by mal na hlave pôsobiť aspoň 30 min. Platí ale – čím dlhšie, tým lepšie, takže ideálne cez noc.

6 mesacny test ricinovy olej na vlasy

Ja viem, nie je to zrovna sexi ísť do postele s vlasovou kúrou na vlasoch. Najpraktickejšie asi je, naniesť si olej na vlasy počas kúpeľa ( pre dobré vstrebávanie pre nás pracuje teplo), alebo počas inej beaty rutine a chvíľu sa proste presúšať v župane a turbanom na vlasoch.

ricinovy-olej-1

Ako často ricinový olej používať?

Ja som sa snažila cca o 3 kúry v priebehu 2 týždňov, vždy pred umytím vlasov.

Pozrite aj článok o domácej maske na vlasy za pár centov, ktorá dodá potrebné proteíny a pomôže hrúbke vlasov: Želatínová maska na vlasy

Umývanie vlasov po ricínovej kúre

Vlasy si totiž budete musieť umyť riadne. Olej je hustý. Doporučujem 2 x našampónovať s jemným prírodným šampónom, ktorý príliš neodmasťuje. Keď už vlasy začnú pod rukami „škrípať“, je hotovo. Napriek tomu, že sa hlava umyje dvakrát, nemáte pocit suchých vlasov. Ak sú však príliš zničené končeky, vždy je dobré ešte pri sušení dodať olej (ale pozor, už nie ricínový, ale na to presne určený olej nejakej značky vlasovej kozmetiky) na končeky.

ricinovy-olej-2

Vlasy takto vydržia celkom fajn 3-4 dni. Mám pocit, že sa aj menej mastia.

6 mesacny test ricinovy olej na vlasy

Na záver

ricinovy-olej-vyhody-nevyhody

Ak máte vlasy slabé, bez objemu alebo sa zlomia skôr ako dorastú do potrebnej dĺžky, myslím, že sa oplatí riciňák vyskúšať. Skúšala som úplne obyčajný olej, bez nálepky „bio“ alebo „z čiernych ricínových semien“. Možno fungujú ešte viac, neviem. Tento klasický však naozaj kúpite za pár eur v lekárni s trochu vytríbenejším sortimentom. Napríklad lekáreň na Cukrovej v BA. Alebo sa dá objednať na internete.

Tak – máte niekto podobnú skúsenosť? A ak sa na ňho ešte len chystáte, prajem veľa krásnych vlasov!:) Dajte vedieť ako to dopadlo.


Pár ďalších tipov, ktoré som vyskúšala behom rokov

Tento článok som už napísala pred časom a odvtedy som na vlasy ešte všeličo poskúšala. Určite pozrite aj tento článok:

Starostlivosť o jemné vlasy a curly girl method.

No poo method

Veľmi sa osvedčila aj stratégia „no poo method“, ktorú spomínam v článku. Pre nezainteresovaných: neznamená to neumývanie si vlasov, ale skôr hľadanie alternatívnych a šetrnejších prostriedkov. Myslím, že určite stojí za zváženie najmä pre jemné, vlnité či kučeravé vlasy, ktoré najviac trpia obalovaním silikónmi a vysúšaním pri umývaní bežnými šampónmi. Vhodnou alternatívou sú aj jemné prírodné šampóny bez silikónov.

V článku spomínam aj skúsenosti s rôznymi vitamínmi na vlasy, s tonikami na rast a niekoľko dôvodov, prečo sa pri starostlivosti o vlasy oplatí prejsť na prírodnú kozmetiku.

A na záver tu mám ešte jedej tip, na ktorý som naďabila iba nedávno. Veľmi mi pomohol na pokožku hlavy. Ak máte jemné vlásky a sklon k mastnejšej pokožke, určite vyskúšajte:

Fermentovaná ryžová voda

Fermentovaná ryžová voda sa používa v Ázií na vlasy celé tisícročia. Tamojšie krásky si od nej sľubujú hustejšie hrivy, rýchlejšie rastúce vlasy a pokožku hlavy bez problémov s mastením či lupinami.

Ja som ju vyskúšala len tak v podstate náhodou, chcela som odpozorovať, čo to s vláskami spraví. A zistila som, že ak si raz za deň nastriekam ryžovú vodu ku korienkom vlasov a masírujem mäkkou kefou, vlasy sú akoby pevnejšie (kvôli obsahu proteínu vo vode) a čo je najlepšie – vlasy stačí umyť každý 4. deň namiesto každodenného umývania.

Vtip je v účinkoch vody a pôsobenia masáže na mazové váčky. Ak vás to zaujalo, mrknite aj na Youtube, napríklad toto video o podpore rastu vlasov.

Krásny deň

Miša


Moje PRED a PO farebnej typológie

Online workshop farebnej typológie

Workshop farebnej typológie

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

2 komentáre

  1. […] tip: vyskúšajte na pokožku hlavy aj ricínový olej. Mám tu jeden prehistorický článok (ale aspoň človek vidí, ako sa posunul, však? ? ) spred troch rokov. Mala som tam dlhšie […]

  2. […] pozrite aj tieto dva články: 6-mesačný test s ricínovým olejom na vlasy a Starostlivosť o jemné […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.