6-mesačný test: Ricínový olej na vlasy. Funguje? Funguje!

Categories Prírodná kozmetika

Ricínový olej je na Pintereste priam všeliek so všetkými možnými účinkami ako: rast, zlepšenie kvality, hustoty…atď. Vyskúšala som to a nedá mi nepodeliť sa o výsledok: FUNGUJE! JUPIÍÍÍÍ! Je to prírodný produkt bez akejkoľvek chémie, je to jednoduché a lacné. Tak prečo nie?

Ricínový olej na vlasy. A ako na to?

Na začiatok by som rada povedala, že nie som žiadna dermatologička, takže naozaj píšem len o otestovaní na vlastnej koži (či skôr vlasoch) a možno to niekomu sadnúť nemusí.

 Mám jemné vlasy, ktoré vyžadujú šetrné zaobchádzanie a preto som časom prešla na prírodnú kozmetiku, vitamíny, minimum tepelnej úpravy atď. ALE – tieto doleuvedené výsledky naozaj môžem prisúdiť pravidelnému používaniu ricínového oleja v posledných 6 mesiacoch. Pokrok som si všimla takto postupne:

ricinovy-olej-6

  • Vlasy pri korienkoch stoja. Poviete si, že to je predsa normálne. Možno, ale nie pri jemných vlasoch. Tam žiaľ dá vytvorenie objemu pri korienkoch zabrať.
  • Vlasy rastú. Najviac to bolo vidno pri učesanej čestičke. Do vzduchu vytŕčalo kopec nových kamarátov. A vyzerali byť silní a životaschopní.
  • Vlasy rastú ešte viac. Po pár mesiacoch bolo vidno ako keby novú “podsadu”
   (:)). Nové vlasy vyrástli a udržali sa. Majú niekoľko centimetrov. Sú hrubšie a silnejšie ako pôvodné vlasy.
  • Štruktúra starých vlasov sa zlepšila. Aj končeky sú silnejšie. Menej sa lámu.
  • Dlhšie vlasy. Aj staré vlasy sú schopné narásť dlhšie ako predtým.

Ako používať ricínový olej

ricinovy-olej

Ricínový olej treba používať ako zábal na pokožku hlavy a aj na vlasy samotné. Najprv som sa ho bála dávať aj na končeky, mala som pocit, že tú mastnotu z nich nezmyjem. Ale to je blbosť. Jedinou podmienkou je, že olej by mal na hlave pôsobiť aspoň 30 min. Platí ale – čím dlhšie, tým lepšie, takže ideálne cez noc.

Ja viem, nie je to zrovna sexi ísť do postele s vlasovou kúrou na vlasoch. Najpraktickejšie asi je, naniesť si olej na vlasy počas kúpeľa ( pre dobré vstrebávanie pre nás pracuje teplo), alebo počas inej beaty rutine a chvíľu sa proste presúšať v župane a turbanom na vlasoch.

ricinovy-olej-1

Ako často?

Ja som sa snažila cca o 3 kúry v priebehu 2 týždňov, vždy pred umytím vlasov.

Umývanie vlasov

Vlasy si totiž budete musieť umyť riadne. Olej je hustý. Doporučujem 2 x našampónovať s jemným prírodným šampónom, ktorý príliš neodmasťuje. Keď už vlasy začnú pod rukami “škrípať”, je hotovo. Napriek tomu, že sa hlava umyje dvakrát, nemáte pocit suchých vlasov. Ak sú však príliš zničené končeky, vždy je dobré ešte pri sušení dodať olej (ale pozor, už nie ricínový, ale na to presne určený olej nejakej značky vlasovej kozmetiky) na končeky.

ricinovy-olej-2

Vlasy takto vydržia celkom fajn 3-4 dni. Mám pocit, že sa aj menej mastia.

ricinovy-olej-3

Zhrnutie

ricinovy-olej-vyhody-nevyhody

Ak máte vlasy slabé, bez objemu alebo sa zlomia skôr ako dorastú do potrebnej dĺžky, myslím, že sa oplatí riciňák vyskúšať. Skúšala som úplne obyčajný olej, bez nálepky “bio” alebo “z čiernych ricínových semien”. Možno fungujú ešte viac, neviem. Tento klasický však naozaj kúpite za pár eur v lekárni s trochu vytríbenejším sortimentom. Napríklad lekáreň na Cukrovej v BA. Alebo sa dá objednať na internete.

Tak – máte niekto podobnú skúsenosť? A ak sa na ňho ešte len chystáte, prajem veľa krásnych vlasov!:) Dajte vedieť ako to dopadlo.

Krásny deň

Miša


Tento článok bude mať už takmer 4 roky a ja som sa, verím, posunula, čo sa fotiek a textu týka. Nájdete ma na Instagrame a zaoberám sa farebnou typológiou – pozrite moje PRED a PO a online kurzy farebnej typológie:

Moje PRED a PO farebnej typológie

Online workshop farebnej typológie

Workshop farebnej typológie

Komplexná starostlivosť o jemné vlasy a curly girl method

1 thought on “6-mesačný test: Ricínový olej na vlasy. Funguje? Funguje!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.