Farebná typológia

Workshop farebnej typológie

Milé dámy, vitajte!

Volám sa Miša Švarová a s láskou pre vás pripravujem workshopy farebnej typológie.

Nájdete tu všetko potrebné, čo chcete vedieť o workshope vedieť. Mne samej farebná typológia veľmi pomohla, konečne sa cítim dobre v „mojich“ farbách a čo je ešte lepšie, rozumiem, prečo tomu tak je.

Nižšie uvádzam detaily priebehu workshopu, ale aj najčastejšie otázky a bariéry, ktoré môžeme pred farebnou typológiou mať.

K aktuálnej situácií: žiaľ tieto týždne neprajú osobným stretnutiam, preto prosím pozrite najmä Online workshop farebnej typológie

Akonáhle to však bude možné, veľmi rada vás opäť spoznám aj osobne.

Čo vám workshop dá a na čo je zameraný?

Rada by som, aby ste z workshopu odchádzali z pocitom, že ste spoznali svoj farebný typ a že dokážete rozoznať farby, ktoré lichotia vašej pleti, očiam a vlasom. Aby ste vedeli, po akých farbách siahnuť, keď sa chcete cítiť dobre. A aby ste dostávali komplimenty 🙂 Tu nijako nepreháňam. Zvyčajne, ak človek presedlá na tie „svoje“ farby, okolie k tomu nezostane slepé.

Workshop je prioritne zameraný na farby oblečenia, budovania šatníka. Kedže však dekoratívna kozmetika a celkovo vizáž je len ďalšou časťou toho istého celku, budeme sa okrajovo venovať aj farbám v líčení a farbeniu vlasov.

Workshop bude prebiehať ľahkou, zábavnou, interaktívnou formou. Nebojte sa zložitých definícií farieb ani zdĺhavej teórie. Cieľom je, aby sme spolu strávili príjemný čas, dobre sa zabavili a naučili sa niečo, čo krásne využijete vo svojom vlastnom šatníku.

Všetky fotky v tomto článku sú z pilotného worshopu, kde som pozvala samé vzácne dámy. Ďakujem @nikakunetkova, @bannyal_personal, @daniela.rifaj, @rymsinova, @timea_fiedler, @lenka_says, @catrice.cat, Lenne, Miške a Baške.

Ako workshop prebieha:

Na začiatku vás privítam s malým prípitkom a koláčikom a potom pôjdeme už na serióznu prácu 🙂

1. Prezentácia.

Aby sme dokázali farby navnímať, musíme sa ich najprv naučiť rozoznávať z hladiska terminológie farebnej typológie. Budeme hovoriť o teplote, čistote a svetlosti farby. Rozlúskneme spolu niekoľko farebných hádanok a zábavnou formou sa dopracujeme k rozoznávaniu farebných tónov. Mám pripravených kopu ukážok z mojej vlastnej cesty hľadania tých „mojich“ farieb a príklady z praxe. Pomôckou nám bude dotazníkový súbor otázok a farieb, s ktorým budete pracovať celý workshop.

2. Prikladanie látok alebo práca s farebnicami.

Základnou metódou určovania farebného typu je zisťovanie, ako jednotlivé farebné tóny ladia s našou pleťou, vlasmi, očami. Budeme sa snažiť zadefinovať ten vlastný farebný typ. Pôjdeme na to pekne pomaly, zo začiatku budeme pracovať so zúženou škálou látok. Nebojte sa žiadnych zložitých termínov ani škatuľkovania do ročných období. Cieľom je pochopiť vlastnú farebnú tonalitu a logiku navzájom podporujúcich sa farieb.

3. Definovanie vlastnej farebnej škály.

Postupne sa prepracujeme k tomu, aby ste dokázali odpovedať na všetky otázky vo svojom dotazníku a presne zistili, ktoré farebné tóny sú tie „vaše“. Po skončení workshopu každej účastníčke pošlem jej vlastnú digitálnu farebnicu, ktorú si jednoducho uloží do mobilu. Takto budete mať svoje farby vždy pri sebe a môžete ich využiť kedykoľvek – pri nákupe oblečenia či rannom obliekaní.

4. Kombinovanie farieb, miera kontrastu

Workshop farebnej typológie dáva odpoveď nielen na to, aké farby nám najviac lichotia, ale aj na to, ako ich môžeme navzájom kombinovať.

5. Celková vizáž a makeup

Je skvelé, keď poznáme tie svoje farby a využívame ich na nákup oblečenia. Dôležité však je, aby sme princípy farebnej typológie dokázali aplikovať aj pri úprave tváre a vlasov.

Nebojte sa, alebo do čoho vás iste nútiť nebudem.

Uvediem tu niekoľko bariér, ktoré nám väčšinou bežia hlavou, keď sa povie farebná typológia. Väčšinou vychádzajú z toho, že sa bojíme toho, že sa nebudú rešpektovať naše osobné nastavenia, čo sa farieb v šatníku týka. Tu sú tie najčastejšie:

„Nerozumiem typológií podľa 4 ročných období a nepatrím ani do jedného typu“

Typológia 4 ročných období, ako si ju pamätáme z časopisov, sa dnes používa už len v rozšírenej verzií so 16timi alebo 18timi podtypmi. Práve preto, pretože málokto sa dokázal presne s jedným zo 4 typov identifikovať. Z vlastnej skúsenosti viem, že začať s typológiou podľa ročných období je mätúce. Oveľa schodnejšia a ľahšie zapamätateľná cesta je naučiť sa rozoznávať farby z hladiska čistoty, teploty a svetlosti. Preto typológiu podľa ročných období budeme spomínať minimálne a ak, tak až celkom na konci workshopu, keď budete vedieť rozoznávať základné parametre.

„Nechcem aby mi niekto prikazoval, čo mám nosiť. Mám svoj štýl a nechcem ho výrazne meniť“

Verím tomu, že každý máme svoje osobné jedinečné nastavenie a svoju farebnú intuíciu. Najdôležitejšie je, ako sa v jednotlivých farbách cítime. Workshop je tu na to, aby sme spoznali práve tie farby, v ktorých sa cítime krajšie. Môže slúžiť aj ako základ k výraznej zmene šatníku, ale práve tak dobre len k nenápadnej zmene. Napríklad sem tam prikúpenia topu či blúzky, ktorá zjemní rysy tváre a podporí jej prirodzenú sviežosť. Je len na vás, ako s poznatkami workshopu naložíte.

„Nechcem nosiť pestré farby, nechcem byť príliš kikirikí“

Veľkou obavou pred farebnou typológiou býva strach, že vás budem nútiť do toho, aby ste nosili veľa pestrých farieb, či farby, ktoré neradi nosíte. Tak to vôbec nie je. Naopak, sú zamestnania, ktoré si vyložene vyžadujú umiernenú škálu farieb, môžeme ich pomenovať biznis farby.

„Nosím iba neutrálne farby, môže ma farebná typológia niečo naučiť?“

Neutrálne farby v zmysle ako ich označujeme v móde sú farby ako akékoľvek iné. Môžu byť chladné či teplé, viac či menej tlmené, svetlé a tmavé. Práve preto, že všetky pôsobia menej výrazne, myslíme si, že medzi nimi nie je rozdiel a ak sa pre ne rozhodneme, nosíme všetky. Tieto farby však majú tie isté vlastnosti, čo ostatné a preto aj podobne fungujú – niektoré nám pomáhajú vyzerať lepšie, v iných vyzeráme mdlo a nevýrazne. Na workshope sa ich naučíme rozoznávať a pracovať s nimi.

Kde a kedy sa workshopy konajú a koľko času zaberú?

Aktuálna situácia núti prispôsobiť sa a preto neporiadam workshopy vo väčších skupinkách, ale buď individuálne konzultácie alebo stretnutia s dvomi či tromi dámami. Dopyt je najmä po stretnutiach s dvojicou dám – so sestrou, kamarátkou, mamou.

Je to super, pretože blízka kamarátka či sestra dokáže dať skvelú spätnú väzbu, vždy sú to výborné stretnutia.

Cena

Individuálne osobné stretnutie 79Eur.

Ak prídete s kamoškou, maminou či sestrou, cena je nižšia, 59 Eur za jednu.

A ak vás bude 3 a viac, cena je 39 Eur.

Ako sa na workshop prihlásiť

Pošlite mi mail na michaela.svarova121@gmail.com.

Následne vám pošlem mail s presnými inštrukciami a ďalšími detailami.

Budem potrebovať niečo špeciálne?

Nie, všetko potrebné nájdete na mieste. Zoberte si iba dobrú náladu 🙂

Čo aktuálne opatrenia?

Dodržiavame aktuálne opatrenia, t.j. nosenia rúška, dezinfikovanie rúk, vetranie miestnosti, odstupy medzi sediacimi, dezinfekcia pomôcok a miestnosti. Rúško je možné si zložiť počas výkonu služby – t.j. vždy dámy, ktoré si budú prirovnávať farebnice k tvári.


Verím, že som zodpovedala väčšinu možných otázok. Ak by čokoľvek, pošlite mi mail na michaela.svarova121@gmail.com.

Do skorého videnia, dámy!

Vaša Miša


Pozrite aj:

Farebná typológia. Moje PRED a PO.

Moja cesta k farebnej typológií.

Farebná typológia s Veronikou


Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o mne, kliknite sem: O mne, alebo stručne prečítajte dolu.

Moje meno je Miša Švarová a farebná typológia pre mňa znamenala obrovský prielom v pohľade na výber a kombinovanie oblečenia. Od vysokej školy som pracovala v marketingu a behom posledných 5tich rokov som sa blogovala o mojej najväčšej záľube – móde najmä na tomto webe a Instagrame. Napriek tomu, že som denne pridávala príspevky s outfitmi, sledovala moje obľúbené influencerky a módne trendy, stále som cítila, že som ten vlastný štýl, to čo mi skutočne pristane, nedokázala nájsť. S farebnou typológiou som sa stretla najprv okrajovo, neskôr som sa s ňou zábavne hrala na Instagrame. Mala som šťastie na ľudí, ktorí mi vysvetlili jej základy a ja som pomaly začínala chápať jej význam. Začala som študovať všetko, čo s ňou súviselo. Pomaly som prebudovala (nielen) svoj šatník. Dnes farebnou typológiou žijem a som presvedčená o jej veľkom význame pre každú ženu, ktorá sa chce dobre obliekať a zároveň cítiť sama sebou.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

5 komentárov

  1. […] na workshop farebnej typológie prijala Veronika, šikovná to žena, PR manažérka a organizátorka Superblogerov, najviac ju […]

  2. […] Workshop farebnej typológie […]

  3. […] majú cit pre módu, sledujú čo sa nosí a chcú sa dobre obliekať, by som určite doporučila workshop farebnej typológie, kde sa dá veľa naučiť tak, aby z poznatkov mohli čerpať dlhodobo a […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.