Farebná typológia

Farebná typológia. Moje PRED a PO.

Vraví sa, že obrázok povie viac ako mnoho slov a preto pridávam niekoľko porovnaní mojich outfitov z Instagramu. Farebná typológia PRED a PO.

Vľavo je vždy obrázok PRED, vpravo PO. Tie PO sú z posledného roka, keď som sa už riadila poznatkami z farebnej typológie.

Keď sa dnes pozerám na tie PRED…juj, aj sa hanbím za ne 🙂

Farebná typológia workshop. Pred a po poznaní princípov farebnej typológie.

V období pred farebnou typológiou som často rozmýšľala nad strihmi či materiálmi, ale už menej nad farbami. Nosila som napríklad kombináciu burgundy a čiernej, ktorá bola na mňa príliš kontrastná a tmavá. Bola natoľko výrazná, že ma celkom prekričala. Na obrázku vpravo mám jemnejšie, svetlejšie a menej kontrastné farby. Verím, že tu si okoloidúci všimne najprv mňa a až potom šaty. Na prvom obrázku je to naopak.

Farebná typológia workshop. Pred a po poznaní princípov farebnej typológie.

Veľmi podobný outfit skladanej midi sukne a svetra, len s rôznymi farbami. Na obrázku PRED mám jasnú výraznú červenú farbu doplnenú veľmi výraznými doplnkami v podobe šnurovacích čiernych topánok a pestrej kabelky. Aby som tvár pri tejto silnej kontrastnej kombinácií vyvážila, pridala som výrazný rúž a veľké zlaté náušnice. Na obrázku PO som sa naučila, že pastelové farby s neutrálnymi alebo menej výraznými doplnkami celkom postačia. Dajú vyniknúť aj mojej tvári a make up môže byť oveľa miernejší.

Farebná typológia workshop. Pred a po poznaní princípov farebnej typológie.

Horčicové šaty PRED som si sama ušila a bola som na ne veľmi hrdá. Dala som sa vtedy ovplyvniť jesennými trendami a vybrala som farbu, pri ktorej moja pleť vyzerá bledo a nezdravo. Kedže som to tak trochu tušila, snažila som sa rozbiť efekt bielou (celkom správne), doplnila som však opäť veľmi kontrastné doplnky. Na obrázku PO som sa naučila, že biela je farba, ktorá naopak vyzdvihuje svieže odtiene mojej pokožky a pokojne ju môžem nosiť s neutrálnymi doplkami ako „all white“.

Farebná typológia workshop. Pred a po poznaní princípov farebnej typológie.

Na tomto porovnaní je vidieť, ako veľmi som sa dala ovplyvniť tým, čo je v obchodoch. Komplet PRED je iste veľmi zaujímavý, ale pre môj typ celkom nevhodný. Silný kontrast silných farieb vyťahuje z mojej tváre tvrdé rysy, čierne detaily pridávajú roky, celkový dojem je znova ten, že je vidno outfit, ale nie mňa. Na obrázku PO v jemnej mentolovej si pripadám byť oveľa viac „mnou“. Svetlé chladné tóny mojej tvári prospievajú a robia ju jemnejšou.

Farebná typológia workshop. Pred a po poznaní princípov farebnej typológie.

Dva uvoľnené outfity, každý trochu inak. V outlifte PRED som sa cítila veľmi pohodlne, ale s odstupom času si pripadám, ako keby som sa obliekla na komiksový večierok 🙂 Z hladiska farieb opäť prebíjam ťažkú tmavo zelenú červenou baretkou a snažím sa to celé zľahčiť bielym tričkom. Na obrázku PO sa cítim tak isto pohodlne, ale farby sú svetlejšie a tlmenejšie, nemusím sa do ničoho štylizovať, aby vynikla aj tvár.

Vidíte prosím tiež ten rozdiel? 🙂

Ja dúfam, že áno:)

Farebná typológia pre mňa znamenala prelom a celkom mi zmenila spôsob, ako pristupujem k obliekaniu a nakupovaniu. Článok o tom, ako som sa vlastne k farebnej typológií dostala a aká bola tá moja cesta premeny, nájdete tu: Moja cesta k farebnej typológií.

Verím jej a bude mi cťou jej myšlienku šíriť ďalej.

Vaša Miša

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

8 komentárov

  1. […] Klik sem: Farebná typológia, moje PRED a PO […]

  2. […] Farebná typológia. Moje PRED a PO. […]

  3. Pekné porovnávačky 🙂 Mimo farieb si prešla i na iný štýl a sekne Ti to 🙂

    1. michaela.svarova hovorí:

      Mirka, ďakujem. Dlho som sa s tým zaoberala a zatiaľ takto výsledok. Beriem to však ako cestu, uvidíme, kam ma to ešte posunie 🙂

  4. […] Moje PRED a PO farebnej typológií. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.