Outfits

Pár tipov na septembrové outfity.

Krásny deň prajem, dámy! Ako sa máte takto po lete?

Ja viem, ja viem, toto je troška depresívna otázka a bola by som rada, keby som ju nemusela nikdy položiť. Všetky tie slnečné dni a teplé večery … a minimálne starosti s outfitom, keď kamkoľvek stačí vybehnúť v letných šatočkách a šlapkách. Ach. Nuž, asi si už nepomôžeme a tak nezostáva nič iné, len sa príjemne naladiť a tešiť sa na všeličo nové, čo nám jeseň prinesie.

Dnes by som chcela písať o trendoch na „pre-fall“ obdobie. Ide o módu na prvé jesenné dni, keď cez deň je ešte teplučko, teplomer sa vyšplhá aj na 25 stupňov, ale rána a večery sú už predsa len chladnejšie a minimálne sveter cez ramená už určite upotrebíme. Tieto dni bývajú krásne jasné. Cítim v nich určitú melancholickú poéziu, keď viem, že niečo krásne končí a treba sa začať pripravovať na nové výzvy, ktoré mi jeseň a zima prinesú.

Modny tucet_Transitiontofall_1

Ako vidíte, s nástupom chladnejších dní som sa rozhodla bojovať jasnými farbami. Ak niečo naozaj nemusím, tak to sú hnedá a čierna, ktoré ako na povel všetci zo šatníkov vytiahneme s príchodom prvého školského dňa a chodíme v nich až do marca. To je potom pohľad na ulicu naozaj veľmi smutný.

Ako základ outfitu som zvolila skladanú letnú sukňu a doplnila ju voľným rolákom/svetrom. Toto je kombinácia, ktorá teraz letí na všetkých insta účtoch trendsetterov a ja som si ju veľmi obľúbila. Je presne šitá na tieto dni a veľmi praktická. V skladanej sukne v midi dĺžke nie je zima ani podvečer. Sveter zahreje ramená, takže sa človek cíti tak akurát. Outfit sa dá doplniť čímkoľvek – otužilci môžu ďalej chodiť v letných šlapkách (vyzerá to veľmi cool), a zmrzliny, ako ja, zvolia už trochu uzavretejšie, výhrevné 🙂 lodičky alebo extra pohodlné tenisky. Je to skvelý spôsob ako nezaložiť svoje letné obľúbené kúsky naspäť do skrine, trochu im predĺžiť životnosť a dodať svojmu skoro-jesennému šatníku trocha šťavy.

Modny tucet_Transitiontofall_222Modny tucet_Transitiontofall_33Ak by sa ma niekto pýtal, ako si poradiť so septembrovým šatníkom, povedala by som toto 🙂 ♥♥♥ :

  • ďalej noste svoje letné sukne a šaty. Doplňte ich hrejivými svetrami a kardigánmi.
  • noste pestré farby čo najdlhšie ako sa bude dať. Na čiernu máme ešte čas. Farby pokojne môžu byť typicky letné ako žltá alebo ružová, netreba sa báť, že by vyzerali nepatrične. Jesenný look dodá štruktúra pletenín.
  • toto je najlepšie obdobie pre prešpekulované topánky (ako mám ja na foto). Vytŕčajúce palce, šnurovanie, prestrihy … tieto topánky sú často najzaujímavejšie, ale v lete je na ne priteplo a pančušku si v novembri do nich už nedáme, takže kedy, keď nie teraz?
  • kabelky a doplnky už môžu byť kožené, plátenné pruhované tašky z leta už nie sú to pravé orechové
  • teraz začína tá pravá tenisková sezóna. Biele alebo farebné, nízke či vysoké, vždy sa dajú nájsť nejaké, ktoré presne sadnú k tej vašej milovanej sukni. Kombinácia sukňa + tenisky (bez pančúch) je nositeľná aj v mierne daždivých zatiahnutých dňoch.

Ako to tak pozorujem na sebe (:)), takto sa dá septembrom prekorčuľovať veľmi príjemne a v podstate bez námahy. Žiadne stresy z nutne novej jesennej garderóby.

Modny tucet_Transitiontofall_44Modny tucet_Transitiontofall_5

Ďakujem veľmi pekne za čítanie! Ak by moje tipy niekomu prišli vhod / uľahčili septembrové postávanie pred skriňou, bola by som veľmi rada 🙂

Krásny začiatok septembra prajem! ♥♥♥ 

Miša

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.