DIY

Tričko so psíkom

Keď som už tak úspešne ( 🙂 ) urobila DIY obraz so siluetou psíka, lákalo ma niečo podobné aplikovať na tričko. Navyše sa v mojom okolí pritrafila jedna milovníčka pudlíkov, ktorej sviatok sa povážlivo blížil, tak prečo nie 🙂 Ale akú metódu zvoliť? Žeby tričko s potlačou?

ČO POTREBUJEME

  • bavlnené tričko
  • nažehlovaciu fóliu
  • bambuľky
  • papier, nožnice
  • žehličku
  • siluetu psíka

TRIČKO S POTLAČOU DIY POSTUP

KROK 1

Vygoogliť si siluetu psíka. Ideálne zadať „silhouette“ + anglický názov plemena, dostanete tak najviac možností. Na pudlíka sa ponúkalo hneď niekoľko zábavných riešení.

Picture1.jpg

Vybrala som trochu prirodzenejší obrys, nakoľko psia slečna, ktorú chcem na tričku zobraziť, nie je zrovna typ na salónne vyčesané bambuľky.

Picture2

KROK 2

Najťažšie je trafiť veľkosť siluety. Mala by byť na hrudi, ale nemala by zasahovať až pod pazuchy. Pre ženskú veľkosť M je to asi 24 cm na šírku. Pri tričkách pre chlapov to bude viac. Obrázok je ideálne vytlačiť hneď v niekoľkých veľkostiach a prirovnať na tričko.

Použila som túto nažehlovaciu fóliu.

Modny tucet Tricko so psikom 3

Objednať sa dá napríklad na DIY webe Animas, online obchode pre kreatívne duše TU . Obrys si najprv vytlačím (v mojom prípade bez chvosta), obstrihnem, potom priložím na fóliu, obkreslím a vystrihnem.

KROK 3

Priložiť na tričko a nažehliť. Netreba sa toho báť. Hoci to robím metódou pokus – omyl, zatiaľ som nemala žiadnu nehodu. Žehličku treba nastaviť na teplotu materiálu, napr. bavlny. Prežehliť 15-20 sec. Najlepšie je chvíľu žehličku podržať na mieste a ak máme pocit, že obrázok „chytil“ môžeme žehličkou chodiť hore dolu. Extra pozor si treba  dať na okraje. Tie budú najviac namáhané a teda musia držať.

KROK 4

Po jednom poprišívať bambuľky. Zoženiete v galentérií. Urobila som z nich chvostík smerujúci dohora. Dalo by sa aj do kruhu, či inak, ale mne to takto prišlo najvyváženejšie.

HOTOVO 🙂

Modny tucet Tricko so psikom

Modny tucet Tricko so psikom 2

Fólia sa na fotkách trochu leskne, reálne je odlesk viditeľný menej. Silueta by sa dala vystrihnúť aj z denimovej záplaty, ale táto umelohmotná umožňuje vystrihnutie presnejších detailov ako napríklad labky alebo ňufák. Údržba trička je rovnaká ako pri všetkých aplikáciách – prať na 30 stupňov s obrázkom obráteným do vnútra v programe na jemnú bielizeň. Biele tričká sú háklivé na nejaký ten fliačik. Mám vyskúšané,  že najlepšie je aplikovať prostriedok na odstránenie škvŕn priamo na miesto, nechať pol hodinku pôsobiť a potom vyprať tričko v jemnom režime. Fliačik sa vyperie a nažehlovačka aj bambuľky to prežijú bez ujmy.

Ak vás niečo podobné len trochu láka, do toho! 🙂 Tričko s potlačou je jednoduché, zábavné, ako tip na originálny darček ideálne. A navyše – teplo vašich rúk je teplo vašich rúk, to sa cení!

Krásny deň prajem

Miša

Ďalší tip na podobne originálne DIY tričko nájdete TU.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

2 komentáre

  1. […] Asymetrická sukňa, ušitá zo starých, recyklovaných džínsov a sukne, mala na Facebooku veľmi príjemne pozitívne ohlasy. Rada by som ukázala, že je to naozaj jednoduché šitie pre začiatočníkov a stačí trocha kreativity + času, a máte svoj originálny trendy model (navyše z milovaných džínsov, ktoré s vami tooóľko prežili ♥). TU […]

  2. […] Tričko s nápisom mi vždy prišlo tak trochu uletené. Nikdy som si ten nápis v obchode nevedela vybrať… Chcem byť “Young and sexi” alebo “Pink and Flowers”? Ťažká voľba! TU […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.