Outfits

Plavky sezóny leto 2018

Tak, konečne je to tu: plavková sezóna v plnom prúde! Dnes síce úplne konkrétne nie, lebo vonku leje. Pevne však verím, že je to len prechodný rozmar počasia. O chvíľku vyrážame na dovolenku a ja netrpezlivo hltám vo všetkých možných médiách tipy na naj plavky sezóny 2018. Biele či čierne, celé či bikiny? To je otázka, ktorú v týchto dňoch neriešim asi iba ja.

Samozrejme, na jednej strane sú trendy, a na strane druhej to, čo nám pristane. Ako odhalené si až trúfame byť? Chceme sa slniť či lámať rekordy v plávaní? Veľmi dôležité otázky týchto dní.

Tak poďme mrknúť najmä na tie trendy:

Celé plavky

Áno, celé plavky frčia už niekoľko sezón. Myslím, že teraz zažívajú vrchol popularity. Pamätáte sa na roky, keď vás o celých plavkách ani nenapadlo rozmýšľať? Také dačo nosili iba dámy nad 60 rokov. Dnes sú však naopak celé plavky naopak znakom toho, že človek ide s módou a je ochotný pre to niečo obetovať.

Celkom jasná nevýhoda celých plaviek je to, že keď vyleziem z vody, mám na sebe viac mokrej studenej látky. Ak zrovna nie je 40 stupňov v tieni, ale som povedzme na nejakom ostrove, kde večne fúka, nemusí to byť zrovna najpríjemnejšie. Druhá nevýhoda celých plaviek je to, že si neopálime celé telo. Bruško ostane zakryté.

Na druhej strane – ak už máme rovnomerné opálenie „vypracované“ a chceme machrovať na lehátku pod slnečníkom s drinkom v ruke, nie je nič lepšie ako efektné celé plavky. Krásne na nich vynikne vzor. Vďaka moderným vláknami a prepracovaným strihom vyformujú postavu.

Plavky cierne blogerka plameniak

Plavky na jedno rameno cierne

Výhodou aj nevýhodou celých plaviek je, že zvyčajne (česť výnimkám) nemajú kostice a tvarovanú podprsenku. Oceňujem, že ma v takomto strihu netlačia kostice. Je to oveľa pohodlnejšie pri plávaní aj opaľovaní. Nevýhodou, alebo lepšie povedané, nezvykom pri celých plavkách je, že tým pádom nič nekryje a nepodopiera. Áno, myslím aj na to, že sa pod látkou črtajú bradavky. Neviem ako vám, ale mne to prišlo po niekoľkých rokoch nosenia bikín s vystuženou podprsenkou trocha zvláštne. Cítila som sa trošku ako nahá. Ako keby som si vyšla v mokrom bielom tričku bez podprsenky 🙂 Povedala som si však: „no a čo?“ Veď takto nás pán Boh stvoril a teraz sa nemusíme všetci tváriť, že tie bradavky nemáme! Neviem, mám pocit, že sa stávam tým blogovaním odvážnejšia. Ako to cítite vy? 🙂 Každopádne som si na to po chvíli zvykla a povedala som si, že neriešim 🙂

Plavky pruhovane blogerka

Keď rozprávame o tomto probléme, určite je dôležité, z akej látky sú plavky ušité. Poriadne celé plavky bez vystuženia na prsiach by mali byť ušité z pevnej pružnej látky, pod ktorou nie je viditeľná naozaj každá vyrážka. Plavky by mali byť naozaj na telo, možno až tak, že pri obliekaní nám prídu trochu tesné. Keď sa na namočia, látka trochu povolí. Nie je nič horšie, ako ovísajúce mokré plavky, keď sa snažíme ako dychberúca morská siréna vystúpiť z vody.

Ani celé plavky, ani bikiny

Pravdepodobne ste na plagátoch po meste zaregistrovali na fešných modelkách veľa typov plaviek „ani ryba ani rak“. V tomto prípade ani celé plavky, ale ani bikiny. Je to teraz horúci trend. Dizajnér sa maximálne vyhrá so strihom tak, aby zakryl nutné miesta, ale vo všetkom ostatnom je to čistý freestyle. Rôzne pásiky, prúžky, zaväzovanie krížom cez bruško, chrbát, asymetria na ramienkach. Je to krásne a efektné. V tomto prípade je však naozaj nutné mať už trochu „predopaľované“ telo, lebo tento strih zanecháva úplne nelogické biele pruhy 🙂

Plavky pruhovane zadny diel

Väčšina týchto strihov je určená pre naozaj štíhle baby, kde nehrozí, že sa kde tu vyvalí nejaká tá slaninka. Je to troška trapas, ak je kreatívny vzor prestrihov vyplnený tukovými vankúšikmi. Čo už. Tieto plavočky takže iba pre vyvolených. A aj to najlepšie len na lenivé opaľovanie k bazénu.

Nasledujú dva trendy, pri ktorých je dôležitá látka:

Háčkované plavky

Tu sa, priznám sa, trošku strácam. Háčkované plavky sú na pohľad krásne. Páči sa mi tá štruktúra.  Ale – látka je mäkká, nedokáže nič ani trošku podoprieť či tvarovať. Z tohto dôvodu si akosi vždy vyberiem niečo iné. Navyše sa obávam, že nie sú zrovna určené do vody. Radím ich preto skôr do kategórie plážových doplkov. Oceňujem však prírodný materiál. Skvele ukážu napríklad k denimovým šortkám.

Chenille plavky

Chenille je pomenovanie látky s efektom mierne chlpatého vzhľadu. Podobne ako pri lesklom zamate s nízkym vlasom. Je to nový hit tejto sezóny. Tým, že je látka mierne štrukturovaná a lesklá, sú veľmi efektné. Nemala som však možnosť takéto plavky vyskúšať. Ak sa vám to niekomu podarilo, dajte vedieť!

Volány, jedno rameno a prúžky

Volány fičali v letnej móde posledné dve-tri sezóny. Stále sa držia na plavkách. Podobne je to s „one shoulder“ trendom. Sú to veľmi svieže detaily, ktoré dokážu z obyčajných plaviek urobiť zaujímavé kúsky. Ideálne je ich skombinovať. Nechať na plavkách iba jedno ramienko, ale zato posiate volánmi. Príjemná vec bez toho, aby plavky pôsobili priveľmi vyčačkane. Trend, ktorý do plavkového sveta taktiež privandroval z minuloročného leta, sú pruhy. Mrknite na tieto oranžovo-biele celé plavky:

Plavky pruhovane letna pohoda

Biele plavky

Tak toto je obrovský a efektný hit. Z praktického hľadiska nás síce asi hneď napadne, že po jednom sadnutí do piesku nebudú už také biele a že bradavkový efekt je tu asi extra viditeľný, ale čo už. Na opálenom tele vyzerajú nádherne. Podľahla som aj ja a vôbec sa nehanbím! 🙂

Plavky biele Vicolo na jedno rameno

Bikiny a potlače

Ak sa rozhodneme pre bikiny ( a myslím, že minimálne jedny sú na každú dovolenku napriek módnym výstrelkom stále najpraktickejšie), môžeme vyberať z výrazných vtipných vzorov. Na plavkách kraľuje najmä tropický prales, vrátane južného ovocia ako ananásy, melóny či granátové jablká. Stále aktuálny je klasický pin-up vzor gingham (malé kocky) alebo bandana vzor. Tento vzor sa často využíva na bandana šatkách, ktoré sa viažu do vlasov. Zvyčajne červený či modrý, tentokrát fičí aj na plavkách.

Plážové doplnky

Plážová taška, šlapky, uterák, pareo, šatka do vlasov, plážová bižutéria, klobúk, okuliare… keď sa nad tým zamyslím, aktuálna plážová výbava je už celkom náročná. Oceňujem to, pretože sú to zasa krásne veci, s ktorými sa môžeme hrať. Na druhej strane mi je však akosi stále najsympatickejšie prísť k vode len tak – na ľahko. Vyzuť topánky, odhodiť tričko a športky, a hodiť sa do vĺn. A potom sedieť na piesku pod palmou a žmúriť do slnka. Ak však chcete byť na pláži za divu, budete k tomu okrem plaviek ešte kadečo potrebovať.

Mám tu pre vás tri vychytávky, ktoré ma tento rok dostali:

Čipkované šortky na plavky

Isté je, že ak sa po kúpaní vyberieme na drink, či nejaké to zdravé smótičko, povedzme na plážovú promenádu, je trochu trápne chodiť len tak, iba v plávkach. Potrebujeme sa do niečoho pekného ošatiť. Nie príliš, iba trochu. Presne v duchu „ani nahá, ani oblečená“. Klasika je siahnuť po pestrom pareu. Čo však poviete na tieto šortky? Myslím, že výborná vec. Vyzerá to sviežo, mladistvo. Čipka vždy pôsobí luxusne. Navyše rafinovane zakryje naše zvyčajne najproblematickejšie partie.

Sortky na plavky plazove doplnky

Tu mi vždy napadne ten bradatý vtip: „Viete prečo muži nemajú celulitídu? Lebo je hnusná!“ No brrr 🙂 Pozerám sa na to inak – jasné, že najkrajšie sú hladké štíhle stehná. Ale na druhej strane – celulitída vzniká vďaka tým hormónom, ktoré nám umožňujú mať deti, byť ženami, dávať lásku a odovzdávať tomuto svetu niečo špeciálne. Tak čo? Neznamená to samozrejme, že sa aj ja stále niečím proticelulitídnym nedrhnem 🙂  Ale už to tak neriešim 🙂

Čipkované maxi šaty

Maxi šaty na plavky sú klasika, ale v tomto trendy bielom čipkovom prevedení s čiernym pruhom na boku sú fakt top.

Plavky plazove cipokove saty

Plážový náramok

Toto je krásna vychytávka nielen na pláž, ale povedzme aj k letným šatám na romantickú večeru na pláži. Človek si s takýmto doplnkom pripadá ako bohyňa. Navyše super vyzerá na opálenej pokožke.

Plavky

A aby bol výpočet doplnkov úplný, samozrejme náušnice od Elishe Fox nemôžu chýbať

Plavky doplnky Elisha Fox

Ak ma čítate, viete, že s Elishou mám dlhodobé partnerstvo a jej krásne náušky zbožňujem. Mrknite napríklad sem alebo sem.

Kde kúpiť

Za zapožičanie skvelých vecí na fotenie, ale aj za plavkové poradenstvo by som chcela veľmi pekne poďakovať pani majiteľke obchodu Scorpio Italy Fashion. Nájdete ich v obchodnom dome Slimák v Bratislave. Zoznámila som sa u nich s talianskou značkou plaviek Vicolo (propagujú ich napríklad aj Ferragni girls). Musím povedať, že sú naozaj perfektné. Skvelé strihy, hrubá pevná látka, veľká spokojnosť. Cena okolo 50 Eur. V Scorpiu nájdete aj všetky spomínané doplnky okrem náušníc od Elishy, kolekcia Crystal TU.

Kde sa ešte oplatí pozrieť: veľmi sa mi páči ponuka online obchodu Lascana TU, je extra široká a nájdete tam fakt hádam všetky spomenuté plavky. Neprekvapím, keď uvediem aj Calzedoniu TU. Hádam všetky blogerky sa už v týchto plavkách fotili, ale niet sa čo čudovať, ponuka naozaj pekná.

Ďakujem moc za čítanie! Krásne dovolenky prajem! ♥♥♥

Miša

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

1 komentár

  1. […] dnes to veľmi nebolo o móde. Na fotkách nosím buď svoje staručké šaty z Manga, alebo biele uteráky. Biele body je zo Stradivarisu. Ak sa chcete pozrieť na môj plavkový špeciál, mrknite SEM. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.