Outfits

Nohavice a šaty

Nosiť spolu nohavice aj šaty nie je zrovna obvyklé, ale je to presne jedna z tých vecí, ktorá dokáže spestriť jesennú garderóbu bez toho, aby sme museli investovať do nových kúskov. Zaregistrovala som túto kombináciu v pre-fall období na prelome augusta a septembra, keď má svoje opodstatnenie – letné šaty sa stále nosiť dajú, ale predsa len často v nich je už podvečer trocha zima. Čo takto zatepliť nohavicami? Hm … možno to nie je tak zlý nápad. Nechala som si to teda prevaľovať v hlave a čas dozrel práve vtedy, keď som vytiahla zo skrine moje obľúbené žlté šaty, ktoré som si krvopotne spichla koncom minulého roka.

Nosiť ich klasicky s pančuchami a kabátom mi náhle prišlo nudné a tak som pod ne obliekla úzke nohavice z umelej kože a bielu košeľu. Nohavice sú na zadku veľmi obtiahnuté a šaty zasa majú nejakú rezervu, takže sa to pekne pod seba zmestilo 🙂 Tu je výsledok:

Kedže už je vonku fakt kosa, nosím k tomu krátku pelerínu a baretku

Ako outfit to bolo naozaj pohodlné a dostatočne teplé na tieto dni, takže môžem len odporučiť! Mimochodom, fotili sme pre hranolkárňou, lebo tá zhoda farieb sa proste nedala nevyužiť. A keď sme tam už boli, nedalo sa neochutnať … hovorí sa tomu príjemné s užitočným :). Fotila ma opäť Lucka a tieto naše prechádzky sú čoraz príjemnejšie a príjemnejšie! Mňam

Za mňa skvelý nápad ako vniesť do jesenného šatníka trocha vzruchu. Aby ste však chceli viac inšpirácie, tu Pinterest galéria. Snažila som vyberať jesennejšie obrázky, nech naozaj poslúži (skrolujte dolu):

Najčastejšie sa využívajú úzke džínsy a rozviate šaty. Je to svieže a neokukané. Pridať vhodný kabátik alebo bundu je už trocha náročnejšie. Predsa len, krôčik vedľa a človek môže vyzerať ako hastroš. Dá sa to však obísť tým, že sa šaty zateplia zvnútra – biela košeľa alebo tričko s dlhým rukávom zvyčajne nič nepokazí. Dobrý nápad je aj široký šál prehodený cez plecia. Okrem džínsov sú ľahko kombinovateľné úzke čierne nohavice ( ako tie moje, trocha som si to tým uľahčila), ale pozor, netreba ísť do legín (alebo do nohavíc, ktoré sú tak tenké a obtiahnuté, že ako legíny vyzerajú), lebo to úplne stráca šmrnc a vyzerá to proste ako natiahnuté legíny pod šatami.

Zaujímavé je, že táto uvoľnená kombinácia sa dá použiť aj na prudko elegantnú príležitosť.  TU link na galériu celebrít, ktoré sú toto kombo vybrali ako večerné šaty.

Tak, čo poviete? Už vám behá po rozume tip na šaty, ktoré smutne visia v šatníku a zaslúžili by si takúto šancu? 🙂 Držím palce a budem sa veľmi tešiť, ak dáte vedieť!

Ďakujem za čítanie, krásny deň

Miša

fotos: Lucka Gregorová

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.