Blogerské spolupráce Outfits

Módna návrhárka Petra Kovacs a jej veselé kolekcie

Módna návrhárka Petra Kovacs je jedno milé mladé žieňa s nezvyčajným citom pre farby a vtipné použitie neobvyklých materiálov. Prvý krát som ju zaregistrovala na podujatí Fashion Live! 2018. Na dolnom podlaží Starej tržnice prebiehali hlavné módne prehliadky, ale aj na tom hornom sa bolo na čo pozerať. Vystavovali tam svoje modely niekoľkí ďalší naši návrhári a jedna z nich bola Peťka.

Jej vešiaky boli naozaj plné farieb. Neboli to však ostré tvrdo skombinované farby, ktoré človeka na prvý pohľad ovalia po hlave a po chvíli pozerania má toho akosi dosť. Peťkine farby sú hravé a svieže. A nimi to ešte len začína. Do oka mi udreli netradičné látky a zábavné detaily. No myslím, že každého, koho móda hoci len okrajovo zaujíma, by jej tvorba naladila na veľmi sviežu radostnú vlnu.

Vzala som si vizitku a povedala si, že ak raz budem hľadať nápadité modely na fotenie, určite sa ozvem.

Prvý kontakt a fotenie

O pár týždňov som sa Peťke s malou dušičkou ozvala. Súhlasila s požičaním vecí na fotenie a dohodli sme si termín stretnutia u nej v ateliéri. Na prvý pokus nám to troška nevyšlo, akosi sme si pomýlili časy a tak som naozaj iba prišla, vzala veci a utekala preč. Na fotenie som mala presne týždeň, pretože bolo treba šaty vrátiť kvôli plánovanej prehliadke. Týždeň nie je veľa, ak popritom pracujete a nemáte vopred dohodnutý termín s fotografom. Jarko, s ktorým teraz fotievam, bol kdesi odcestovaný a ja som pochopila, že budem musieť improvizovať.

Na jedno fotenie som uprosila Zefka a na druhé sestru (obaja frflú iba trochu). Výsledky sú väčšinou fajn čo sa týka výrazu a kompozície, len po technickej stránke to nebýva až také dokonalé. Nijako strašne ma to netrápi, aspoň nemám pocit, že skĺzavam do absolútnej insta dokonalosti a ostáva tam trocha nedokonalej človečiny.

Modna navrharka Petra Kovacs modny tucet styling
Mikina z neoprénového materiálu. Veľmi sa mi páči tá kombinácia farieb. Módna horčicová, biela, čierna a pastelová ružová. Takýto príjemný mix je pre Peťku typický. Doladené už len bielou, čiernou a striebornou, lebo sa mi tam hodilo niečo kozmické.

Modna navrharka Petra Kovacs Modny tucet rozhovor s

Styling

Keď som sa Peťky pýtala, či má nejakú predstavu, ako by chcela, aby boli jej veci fotené, povedala, že nie, že určite chce, aby sa s nimi každý vyhral po svojom. A tak som mala celkom voľnú ruku. Rozmýšľala som nad tým a nakoniec vyhrala myšlienka nafotiť veci čo najprirodzenejšie pri bežnom nosení. Ok, tie šaty až tak na bežné nosenie nie sú, tak som sa snažila ich aspoň v úplne bežnom priestore odfotiť.

Modna navrharka Petra Kovacs Modny tucet blogerka blog styling šaty večerné
Táto sukňa sú vlastne šaty. Horný volán je voľný živôtik, ktorý sa vpredu zdvihne, pripevní na krk slučkou z hrubého povrazu (áno, dobre čítate) a vzadu zopne. Mne sa hrozne páčila kombinácia oboch vzorov látky a chcela som, aby ju bolo vidno. A tak som nechala volán spustený.

To prostredie nakoniec sú výťahy v garáži v Avione. Chcela som tam dostať kontrast večerných šiat a trochu technického prostredia.

Modna navrharka Petra Kovacs blogerka Modny tucet rozhovor s šaty

Modna navrharka Petra Kovacs Modny tucet rozhovor s modnou navrharkou saty styling blogerka modny blog

Rozhovor s modnou navrharkou Petra Kovacs modny blog Modny tucet

Ateliér

Každá módna návrhárka musí mať svoj ateliér a ten Peťkin je extra sympatický. V tvorivom chaose tu visia na štendroch dokončené modely, na stole tróni šijací stroj, pri ňom vintage panna na skúšanie šiat, v okne nohy akejsi figuríny s korčulami na nohách… Všade farby a neokukané materiály. No ja, ako maniak na látky a štruktúry, som si tam priam slastne pomlaskávala.

Keď som šaty z fotenia vracala, mali sme už viac času a tak vznikli nejaké fotky priamo z ateliéru a aj videjko ako rozhovor s Peťkou. Môžete si ho pozrieť na mojom Insta na IG TV TU.

Modna navrharka Petra Kovacs atelier modny blog Modny tucet

Modna navrharka Petra Kovacs atelier modny blog Modny tucet

Rozhovor s modnou navrharkou Petra Kovacs modny blog blogerka Modny tucet

Atelier modna navrharka Petra Kovacs rozhovor blog modny tucet

Atelier modna navrharka Petra Kovacs modny blog blogerka Modny tucet

Rozhovor s atelier modna navrharka Petra Kovacs modny blog blogerka Modny tucet

Atelier modna navrharka Petra Kovacs korcule modny blog blogerka Modny tucet

Atelier modna navrharka Petra Kovacs modny blog blogerka Modny tucet bunda s trblietkami

Ďajte vedieť, či sa článok páčil. Je to niečo iné ako píšem zvyčajne, ale mňa osobne tieto články typu „návšteva u“ celkom bavia. Nech to nie je stále len čiste o háboch.

A posielam hneď dva tipy na podobné články: jeden je môj z fotenia u módnej návrhárky Veroniky Kostkovej TU a druhý na blogu Babie letá o návšteve u šperkárky TU.

Nosím: strieborný batoh Zara, strieborno zlaté topánky Humanic Shoes, čierna kožená bunda Zara, červené čižmy Humanic Shoes, náušnice Elisha Fox.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

2 komentáre

  1. […] baker boy čiapka zostala v základnej výbave môjho šatníka aj v ďalšej sezóne. Mrknite SEM alebo […]

  2. […] farebného, napravte si náladu a mrknite na článok o krásne farebných modeloch Peťky Kovacs TU. Ak ste neutrál tím, môžu sa vám páčiť kombinácie biela-hnedá-tlmená zelená, ktoré sme […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.