DIY

DIY obrázok so siluetou psíka

Vylepšení našich útulných príbytkov nie je nikdy dosť a preto dávam do pozornosti tento malý projekt pre šikovné ručičky. Navyše:

 • detičky friendly (capkanie farieb sa im bude páčiť)
 • rozpočet: do 10 Eur ( ak máte doma starý nevyužitý rám, tak ešte menej)
 • potrebný čas: 1 deň (aj so schnutím)

Naša predsieň je aktuálne krásne vymaľovaná a tak som hľadala inšpirácie, ako ju patrične zútulniť. Máme pár pekných obrázkov, ktoré si tam určite nájdu miesto, ale chcelo by to aj niečo osobnejšie. Niečo, čo dačo prezrádza o obyvateľoch bytu. A začala som psíkom:)

Modny tucet_DIY obraz so psom 9Inšpiráciu som našla (ako inak), na Pintereste, kde tieto obrázky ponúka na predaj neznáma galéria.

Povedala som si, že to predsa nebude nič ťažké. Stačí sa len vrátiť do školských čias a oprášiť niečo z výtvarnej výchovy. Preto je to aj skvelý tip na DIY s deťmi. Určite sa potešia, že nakreslia niečo, čo bude na stene visieť krásne zarámované. Tak poďme na to:

ČO POTREBUJEME

  • siluetu psíka. Na nete sú dostupné hádam všetkých možných plemien. Sú rozkošné!
  • rám obrazu (môj z Ikea 30×40 cm, 7,90 Eur)
  • temperové farby, štetec
  • zemiak
 • lepidlo
 • 2 výkresy, veľkosť podľa veľkosti obrazu. Ja som použila A3.
 • nožničky, nožík

POSTUP

KROK 1 Vygooglime siluetu plemena psíka, ktorú potrebujeme. Malá pomôcka: silueta je po anglicky veľmi zvláštne napísané slovo „silhouette“. Obrázok natiahneme na rozmer celej A4, či A3, prípadne väčší. Tlačila som na obyčajné kancelárske A4, mala som teda dve strany. Bola celkom sranda trafiť sa do toho správneho rozmeru.  Silueta by nemala byť v ráme veľmi natesno. Ideálne je cca 2 cm na každom okraji nechať voľné.

Modny tucet DIY obrazok pes

KROK 2 Vystrihneme a prirovnáme k obrazuModny tucet_DIY obraz so psom 11

KROK 3 Siluetu obkreslíme na čistý výkresModny tucet_DIY obraz so psom 10

KROK 4 Zo zemiaka vyrobíme nožíkom niečo ako pečiatku.Modny tucet_DIY obraz so psom 4

KROK 5  Základnú farbu si vyberiete tak, aby ladila s celkovou náladou interiéru. Z temperiek s trochou trpezlivosti namiešame niekoľko hodiacich sa odtieňov. Pečiatkou zo zemiaka vyskúšame, ako vyzerajú na výkrese.Modny tucet_DIY obraz so psom 5

KROK 6 „Opečiatkujeme“ celú vystrihnutú siluetu psíka.Modny tucet_DIY obraz so psom 6

KROK 7 Siluetu necháme vysušiť a bežným lepidlom prilepíme na čistý výkres. Ten vložíme do rámu a – HOTOVO! Už len vyskúšať, kde obráz najlepšie zapasuje.Modny tucet_DIY obraz so psom 12

A tu som sa odfotila aj so slečnou, ktorej táto silueta patríModny tucet_DIY obraz so psom 8

Obázok so siluetou sa dá urobiť s čímkoľvek – s obľúbeným stromom, listom, či kvetinou, s ovocím (napríklad teraz veľmi trendy ananás), ak máte doma rybára, tak s rybičkami … fantázií sa medze nekladú. Čo poviete?

Príjemné tvorenie prajem!

Miša

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

3 komentáre

 1. […] som už tak úspešne ( ? ) urobila obraz so siluetou psíka TU, lákalo ma niečo podobné aplikovať na tričko. Navyše sa v mojom okolí pritrafila jedna […]

 2. […] tipy pre šikovné ručičky nájdete u mňa napríklad TU alebo […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.