Outfits

Červená!

Čítala som už niekoľko názorov na to, aká farba je farbou sezóny. Červená, marhuľová, horčicová, či dokonca znovu objavená modrá. Nemusím to vedieť úplne presne, ale veľmi sa mi páči, aká je móda premenlivá. A taktiež, že ide tentokrát o pestré farby, a nepíšem tu dnes o tisícoch odtieňoch čiernej.

ČERVENÁ MÓDA

Začiatkom jesene však (a táto vlna stále trvá), jednoznačne kraľovala v postoch svetových blogeriek červená. Jednotlivé kúsky alebo „all red outfit“, pútali na seba pozornosť ako rozkvitnuté vlčie maky na obilnom poli.

Asi pred mesiacom som už na blogu písala, že červená ma uchvátila a veľmi rada som sa jej diktátu poddala. Dnes vám však chcem ukázať červenú na druhú. A tá druhá je 🙂 … blogerka Zuzka Barková, ktorá sa stala mojím partners in crime a spolu sme spáchali tieto výrazné outfity.

Modny tucet Red inspiration with Zuzka

Zuzka bloguje zatiaľ iba na Instagrame pod nikom @zrzkastyle a v najbližších dňoch plánuje spustenie webu. ( update: blog je už spustený, nájdete ju na TU ) Ak je vám jej tvár povedomá, zalovte v pamäti a spomeňte si na jednu z prvých JOJ-kárskych reality show Dievča za milión. Áno? Už to máte? 🙂 Správne!

Modny tucet Red inspiration with Zuzka 1

Dokopy sme sa dali práve na Instagrame, kde obe blogujeme niekoľko mesiacov. Móda je našou spoločnou vášňou. Obe sledujeme svetové trendy, inšpirujeme sa nimi a snažíme sa ich prispôsobiť svojmu štýlu a slovenským možnostiam :). Zuzka má veľký cit pre farby a detail, čo sa naplno prejavilo aj v tomto našom stylingu.

VÝRAZNEJ FARBY SA NETREBA BÁŤ

A o čo nám vlastne išlo? V prvom rade sme chceli ukázať, že červenej sa netreba báť. Je to veľmi výrazná farba, preto po nej veľa ľudí jednoducho zo zvyku ani nesiahne. Ale tak ako pri každej farbe, vždy sa dá nájsť ten správny odtieň, ktorý sadne.  A určite skvelý spôsob ako rozsvietiť seba aj svet v tomto prichádzajúcom pochmúrnom období. Ak ste taký typ ako ja, čo v čiernom svetri v kancelárskom osvetlení vyzerám ako práve vytiahnutá z truhly, tak obzvlášť! 🙂

STYLING

Keď sme sa nad tým zamysleli, vyšli nám dva základné spôsoby stylingu:

1) zvoliť trochu sofistikovanejšiu cestu a klásť dôraz na doplnky

2) poriadne sa do toho oprieť a vytiahnuť zo skrine čo najviac červených vecí

Zuzkine červené čižmy so špicatou špičkou a nízkym tenkým podpätkom, tesne obopínajúce nohu, ale pritom mierne pokrčené okolo členkov a kolien, tak to je aktuálna módna vychytávka. Treba si ich zaobstarať takéto z umelej kože, lesklé alebo matné, poprípade zamatové. Skúšala som jedny podobné, naozaj veľmi pekne vyzdvihnú tvar nohy a extra bonus – konečne nemusíme klusať na vysokánskych podpätkoch – topánky tejto sezóny sú pohodlne nízke.

Modny tucet Red inspiration with Zuzka 2

Zuzka ich doladila parádnou červenou kabelkou, šálom a rúžom. Dokonca aj za lakované lodičky, na ktorých tu hopsám, sa musím poďakovať jej – „ďakujem za požičanie, Zuzi!“

Modny tucet Red inspiration with Zuzka 3

Modny tucet Red inspiration with Zuzka 4

Môj outfit je zostavený opačne – jeho „telo“ je odvážne červené. Je trochu výzva kombinovať červené veci navzájom, ale pustila som sa do toho a veľmi ma baví, ako so sebou ladia. Farba svetríka a opasku je o odtieň svetlejšia ako sukne, ale vôbec to nevadí.

DOPLNKY

Červené lodičky, rúž a nechty … uf, ale už by to chcelo naozaj niečím rozriediť, takže zelený kardigan, ruksak alebo dvojfarebná kabelka na retiazke cez rameno. A nech nezabudnem – fishnets alebo rybárske pančuchy treba znovu vytiahnuť z tej hriešnejšej zásuvky svojho šatníka na denné svetlo! Z rebelských outfitov  s roztrhanými džínsami sa opäť prebojovali aj do elegantnejších kombinácií. Pani Móda je rozmarná!

Modny tucet Red inspiration with Zuzka 5

Tak, čo poviete? Inšpirovali sme vás aspoň trošku? Boli by sme veľmi radi! Prosím, dajte vedieť sem na web, FB alebo Instagram.

Krásnu jeseň praje Miša + Zuzka ♥♥♥

Modny tucet Red inspiration with Zuzka 6

PS: Naša červená móda so Zuzkou z jej pohľadu TU

PS2: za krásne fotky ďakujeme Maťke https://www.instagram.com/matahari0410/

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.