Outfits

Červená + ružová

… je na prvé počutie trocha šialená kombinácia, však? Nuž, asi aj na druhé, veď len keď si tak predstavím, kto túto kombináciu nosí … hm, no v mojom okolí nikto. Veľmi príjemne ma však prekvapili ohlasy na prvú fotku s týmto outfitom na Instagrame. Veľa kočiek napísalo, že tejto kombinácií fandia, dokonca že je ich obľúbená. Tak, super, poďme sa na ňu pozrieť bližšie!

Na začiatku septembra som prepadla červenej a o niečo neskôr ružovej. Keď mi tak tie veci viseli v šatníku vedľa seba, začalo mi pripadať úplne normálne kombinovať ich. Kukla som na Pinterest pre trochu extra inšpirácie (ako vždy 🙂 ) a vzniklo z toho toto:

S červenou som sa ešte dosť krotila a dala ju iba na doplnky. Baretka začína byť túto jeseň prudko in a navyše sa mi k jesenným outfitom priam pýta niečo na hlavu. Nosíte už niečo na tej svojej? 🙂 Vyskúšajte, je to zábava!

Kostým s minulosťou 🙂

A tento ružový kostým? Tak k tomu mám celkom špeciálny vzťah. Kúpila mi ho totiž mamina k maturite! Ušitý na zakázku presne na mňa. Maturitu som v ňom zvládla na jednotky, ale potom som začala chodiť na vysokú a ružový kostým bolo asi to posledné, čo som bola ochotná na seba natiahnuť. Mala som ho poskladaný vzadu v skrini a tak prežil všetky vyhadzovačné zemetrasenia. Nedávno som ho zasa raz prekladala a zaujala ma látka. Kvalitný tvíd, čo môže byť lepšie na túto sezónu! A tak som skrátila a zúžila sukňu (predsa len maturitný model bol príliš seriózny) a sačko padlo ako uliate. Mám z neho veľkú radosť, lebo si vždy spomeniem ako ma mama a babička kritickým zrakom hodnotili pred zrkadlom a ako sa im páčil ♥

Vyhadzovať, či nevyhadzovať?

Je to celkom paradox, pretože keď som tento blog začala písať, jedna z prvých tém bola „Ako si upratať šatník“, kde som pod vplyvom Marie Kondo radila všetko, čo ste nenosili dve sezóny, vyhodiť. Dnes by som najradšej kričala: nechajte si to, všetko si nechajte! 🙂

Ale nie, nemá asi vôbec zmysel skladovať veci nekvalitné a tie, ktoré sa vám farebne a typovo nehodia. Pri tých kvalitných, nadčasových kúskoch z dobrej látky, je však vždy šanca na ďalší život. Ale keď viete, že sa tým nikdy takto zaoberať nebudete a radšej si kúpite niečo nové, asi je na mieste tie kvalitné kúsky proste posunúť ďalej, nech sa s nimi vyhrá niekto ďalší.

A aby som nezabudla, inšpirácia z Pinterestu (kliknite na galériu a skrolujte dolu):

Ako vidno, tieto dve farby sa kombinujú dvoma základnými spôsobmi. Púdrová ružová +  temnejšia červená je zaručený a osvedčený spôsob, ktorým nikoho neurazíte. Trocha náročnejšia ( a o dosť krikľavejšia ) kombinácia je ostrá červeno-oranžová a magenta. To už sa na ulici stávate neprehliadnuteľnou.

Tak, čo poviete? Ani náhodou, alebo oplatí sa vyskúšať? Ja hlasujem za tú druhú možnosť! 🙂 Minimálne je to zábava a neuveríte, ale naozaj sa za vami ľudia na ulici obracajú! 🙂

Veľa zábavy prajem!

Miša

PS: za fotky veľmi pekne ďakujem Lucke Gregorovej a za spoluúčinkovanie Gine a Brixovi ♥♥

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

2 komentáre

  1. Ja som tiež trošku odporca kombinácie červenej a ružovej 😛 Teda aspoň mi to dokopy nikdy nejako nešlo, no v tvojom prípade je to o inom a práveže sa mi to na tebe páči. 🙂 V tom kostýme a baretke vyzeráš ako francúzska už ti chýba len eiffelovka … a je super, že takto inšpiruješ ostatné ženy, aby sa nebáli aj experimentovať s farbami 🙂

    1. Ahoj Ajvn, milé od Teba, ďakujem! Myslím, že toto je super na našej blogerskej ceste, že sa navzájom inšpirujeme a vznikajú nové a nové veci. Teším sa, čo prinesieš nabudúce Ty! papa, M.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.