Blogovanie Outfits

Blogerka a skvelí ľudia na správnych miestach

Ahojte kočky, zdravím vás! Dnešný post bude netypický. Chcela som napísať o týchto krásnych červených šatách a pridať zvyčajnú dávku inšpirácie, ale prišla som na to, že som aktuálne ako blogerka tak nadšená ľudmi a situáciami, ktoré ma pri zostavovaní tohto outfitu postretli, že bude oveľa úprimnejšie ( a možno aj zaujímavejšie) podeliť sa s týmito zážitkami s vami.

Najlepšie by som to vystihla asi touto otázkou:

Koľko ľudí poznáte, že si o nich poviete, že wau, tak ten naozaj robí svoju robotu s nadšením?

Nemám teraz na mysli elán, vytrvalosť alebo pozitívny prístup. Myslím také to nadšenie, že sa ráno nedočkavo zobudíte ešte za tmy, hneď začnete nad danou vecou špekulovať, cítite príjemné motýliky v bruchu a už sa nemôžete vydržať, kedy vyskočíte z postele a konečne sa pustíte do toho!

Nuž, priznám sa, že pri mojom „civilnom“ zamestnaní, som takýchto ľudí spoznala naozaj minimum. Pritom v mediálnej agentúre sa stretávam s celkom širokým okruhom ľudí. Kolegovia, marketingoví špecialisti, šéfovia, klienti, dodávatelia, ľudia z reklamiek, či médií. Všetko sú to múdri a šikovní ľudia, schopní a výkonní. Len že by sme my všetci robili svoju robotu s naozajstným nadšením? No… povedzme že občas.

Dnešný post by som chcela venovať ľudom, s ktorými som sa stretla ako blogerka pri práci na týchto fotkách. Mám pocit, že tam to nadšenie pre vec všade cítim.

Kde? U Taliana Sapori Italiani

Tak v tejto reštike som bola na firemnom obede. Vonku snežilo. Kedže majú všetky steny presklené, sedeli sme akoby priamo na rušnej ulici medzi ľudmi a snehovými vločkami. Predsa sme však boli vo vnútri v teplúčku pri výbornom jedle. Keď som rozmýšľala nad ďalším fotogenickým priestorom na pekné fotky, napadlo ma ich osloviť. Napísala som na FB a ozval sa mi pán majiteľ. Dohodli sme stretko a ja som prišla.

Ako prvé som si všimla, že môj kontakt práve sedí s inými ľudmi. S veľmi príťažlivou blondýnou s dlhým copiskom na vysokánskych podpätkoch a pravdepodobne asi jej fotografom. Odhadovala by som ju na modelku, redaktorku z telky alebo niečo podobné. Vyzerala tip top a ja som sa hneď začala cítiť trochu neisto. Mala som na sebe hrubý sveter (lebo mrzne), žiadne podpätky (lebo šmýka), cop tiež nemám, čiže plus mínus absolútne nezaujímavá pre akúkoľvek spoluprácu :). Ale pán majiteľ bol veľmi milý, ukázal mi ich Instagram, o ktorý sa stará sám (ďaľšia rana môjmu sebavedomiu, lebo to robí oveľa lepšie ako ja) a dohodli sme sa, že nám poskytne priestor reštaurácie ráno hodinu pred otvorením, tak, aby sme mali dostatok svetla a žiadny ľudia nás nerušili v zábere. Čo viac si priať? Ďakujem!

Až neskôr som zistila, že pán Andrea Ena už pár rokov varí v markízáckom Teleráne, má krásne vybudovaný PR a určite nie je odkázaný na promo neznámej blogerky. O to viac sa takýto ústretový prístup vážim.

cervene saty-restauracia u taliana-modny blog-stihle nohy-remienkove sandale-zlate sandale-sandale na podpatku-deichmann

Čo na ušká? Elisha Fox

Už nejaký čas cítim, že pri zostavovaní outfitov by sa mi veľmi hodil partner na bižutériu a šperky. Bez týchto krásnych drobností to jednoducho nie je ono. Navyše, tieto veci milujem a veľmi fandím outfitom, ktoré sú vlastne celé úplne jednoduché, ale jeden kus bižutérie tam urobí presne tú drámu, ktorú to má mať a posunie to celé o level vyššie.

Tak som si povedala, že pokukám sociálne siete a pokúsim sa nájsť značku, ktorá by sa mi páčila. Rada by som slovenskú, veď je mi oveľa milšie podporovať domácu tvorbu. Zároveň som však hľadala niečo, čo bude skôr trendy ako príliš sladké a zdobené. Trocha odvážnu bižutériu, ktorú vidím aj u obľúbených zahraničných blogeriek a hodí sa k mestským outfitom. Myslela som si, že to bude riadna výzva. Popravde, nedávala som tomu veľkú šancu.

No, ale našla som Elishu Fox a ako sa hovorí, padla som na zadok. Nádherné, do detailov premyslené veci, úžasné farby, odvážne tvary a to niečo navyše, čo tomu celému dodáva „šmrnc“. Nádhera.

Tak som napísala:). Povedala som si proste, že sa mi to tak páči, že sa ozvať musím. Aj keď nedostanem žiadnu odpoveď, alebo suché odmietnutie. Veď majú super meno, očividne je značka veľmi obľúbená a na FB stránke TU majú vo svojej bižutérií také krásne ženy ako Evka Cifrová.

Ale Elisha sa ozvala! Jupí. A tak v dnešnom outfite môžem mať tieto prenádherné náušnice. Ďakujem!

kruhove-nausnice-elisha fox-tyrkysove nausnice-sperky-bizuteria-modna blogerka-restauracia-smoothie-cervene okuliare

Čo na seba? Sugarbird Avion

Sugarbird dnes už vychvaľovať nebudem, o tejto značke som sa rozpísala v minulom článku TU. V obchode TU som však spoznala sympatickú pani majiteľku. Keď som sa tam bezprízorne motala, že si neviem nič vybrať (to, čo som si vybrala pôvodne mi prišlo v tých mrazoch príliš letné), siahla na vešiak a povedela: “ toto bude dobré a vám to sadne!“ A aj tak bolo!

modna blogerka-modny blog-cervene saty-sugarbird-puzdrove saty-farebna kabelka-restuaracia-u taliana

Fotky? Evka Novanská

Energetická nálož za objektívom, to je Evka (jej FB TU ). Ja som veľmi neskúsená a nemožná modelka. Nemám nacvičené žiadne pózy, vždy mi to doma pred zrkadlom príde trapné. Navyše pri fotení sa človek nevidí a tak neviem, či náhodou nemám rúž na zuboch, alebo moje nohy presne z tohto uhla nevyzerajú ako kozie. Evka to všetko odhalí, so smiechom požiada o nápravu a dodá kopec nápadov, ako by to mohlo vyzerať lepšie. Ja sa uvoľním a už to nejako dám. Všimla som si, že mi veľmi pomáha, ak fotograf na mňa za foťákom reaguje. Keď mi hovorí, že toto áno, ešte pohni rukou, alebo taká drobnosť – keď sa ja usmejem, aj on/ona ja usmeje (vidím to na tom jednom voľnom oku). Nie je pre mňa nič horšie, ako usmievať sa do foťáka, ktorý drží kus žuly s kamennou tvárou. U Evky to nehrozí! 🙂

modna blogerka-umely kozuch-cervene saty-puzdrove-farebna kabelka-nausnice-sugarbird-elisha fox

Čo na nôžky? Deichmann

pravdepodobne nie je typický exkluzívny a prémiový lovebrand, ale zato má správnych ľudí na správnych miestach. Minimálne v marketingu. Pravdepodobne ste si všimli, že naše slovenské blogerky celkom často obúvajú Deichmann topky a stylujú ich do vlastných outfitov. Myšlienka spolupracovať s influencermi, ktoré testujú nové kolekcie na vlastnej koži, je výborná. Sama oveľa radšej dám na referenciu spriatelenej blogerky, ako na bombastickú reklamu v telke (aj tak ju nepozerám). Vidím, že s tým začína čoraz viac značiek a tlieskam im. Vlastne toto riešenie navrhujem našim klientom aj v práci, hoci nie vždy počúvajú 🙂

zlate-sandale-na podpatku-elegantne-topanky-deichmann-modny blog-blogerka-tmave nechty

Vo dvojici ide všetko lepšie. Blogerka Lenka Says

Tu asi netreba slov :). Vždy ma napadne, že s Lenkou je to ako v tej pesničke od Elánu: „Keď sme spolu v meste s kamarátom Ferom, idú dobré baby práve opačným smerom“. Tak tak nejak to máme my, len to nie sú baby, ale nápady :). Mimochodom, mrknite na Lenkin nový článok 10 tipov na marec SEM.

blogerky-blogerska-spolupraca-restauracia-cervene saty-biela bluzka-restauracia-u taliana

Všetci títo ľudia ma učia, ako robiť svoju prácu s láskou. Som im za to nesmierne vďačná. A aj keby to mala byť jediná skúsenosť, ktorú si z blogovania odnesiem, určite to stále za to.

Myslím si totiž ( a neteší ma to), že po pár rokoch v takom tom našom bežnom kancelárskom živote sa už neodvažujeme v niečo podobné ani len dúfať.

Tak, ako to máte vy? Čo robíte s láskou a nadšením?

Krásny deň prajem,

Miša 

Nosím: ERASZTO dress Sugarbird (na stránke som už našla iba khaki a nude, skúste na predajni v Avione), sandále Deichmann, náušnice Elisha Fox TU, kožuch H&M kupovaný v zľave, kabelka a popruh Zara tiež

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.