Outfits

Baretka, baker boy a výšivka

JESENNÉ DOPLNKY

Keď sa začiatkom novembra zasa o niečo viac ochladí (ach jaj), začnú ma rúčky oziabať a ja viem, že prišiel čas, aby som do dennej výbavy zaradila veci ako rukavice, čiapka a vysoké topánky. Všetky tieto súčiastky môžu byť zdrojom potešenia (ak sme zohnali také, ktoré sa nám páčia) alebo naopak rozmrzelosti (ak sme také nezohnali, alebo sme kvôli práci nemali vôbec čas ísť do obchodu a nosíme tie staré krápy z minulého roku).

Navyše stúpa potreba kombinovania  – pokým na začiatku jesene je to ešte stále celkom ľahké (hoci s letom samozrejme neporovnávam), teraz už treba aby kabát ladil so sukňou, topánkami, kabelkou, šálom, rukavicami a čiapkou … uf! Myslím, že tu niekde vzniká dôvod na to, prečo sa s príchodom chladnejších dní na našich uliciach zotmie (a nemyslím len úbytkom slnečného svetla alebo nefukčnými pouličnými lampami).

Je jasné, že ak si vyberáme rukavice, ktoré by mali byť nositeľné aj k tmavému kabátu aj k bordovej bunde, kúpime si čierne, lebo veď tie idú ku všetkému. K tomu doladíme čapicu a vytiahneme zimnú kabelku… a už sme tam, kde sme nechceli byť.

Hoci som zanovitý odporca čiernej, tu začínam poľavovať. Môj šatník je v prvom rade funkčný a nie veľmi široký a zatiaľ som sa nedopracovala tak ďaleko, aby som mala kabát v každej farbe a k tomu sériu doplnkov.

Takže moje dnešné tipy budú zčasti čierne, ale najmä v niečom trochu iné, aby aj tak pokorili navyknutý zimný mainstream outfit bunda + džínsy.

BARETKA

Áno, áno, tí z vás, ktorí sledujú módne blogerky, si iste všimli, že majú účesy korunované týmito kúskami látky. Priam „baretka ikona“ je môj najnovší objav Irina HP Insta účet TU. A dole inšpirácia z Pinterestu ( Irinine sú tie dva prvé oranžové obrázky, táto farba je teraz pre ňu typická):

Baretka sa už objavila v mojom minulom červeno-ružovou outfite, dnes pár fotos s čiernou. Musím sa priznať, že obe patria mojej spoluvenčiteľke a fotografke v jednom, Lucke. Ďakujem! Už si však budujem aj svoju zbierku a na vešiaku v predsieni na mňa už čaká jasno červená kráska.

BAKER BOY HAT

tak pod týmto názvom sa skrýva aktuálne najnosenejšia čiapka. Pre mňa čiapka so štítkom, ale ak by ste si ju vyhľadávali tak aj „newsboy cap“,  „poor boy cap“ alebo „fisherman hat“. Môže byť z látky, kože, vlny, mala by mať však šilt a nad ním dva gombíky previazaná šnúrkou. Napr. takto:

Celebritné tipy ako ju stylovať nájdete TU. Teším sa, ako ju budem vídať na uliciach, mám pocit, že to je čiapka, ktorá pristane na akúkoľvek hlávku.

VYŠÍVANÉ ČIŽMIČKY

Výšivka sa s nami v móde tiahne tento rok už od jari. Tentokrát padla voľba na topánky, tašky a rukavice. V dizajnérskych kolekciách sa vyšíva všetko od hlavy až po päty, ale myslím, že kvôli náročnosti a cene sa väčšina reťazcov zamerala najmä na doplnky.

Taktiež som si jedny poriadila a s malou dušičkou ich opatrne kombinujem. Skúšala som nepriehľadné čierne pančuchy, kontrastnú farbu, a tu je ukážka z tenkých čiernych polopriehľadných pančúch. Zvádza to na jednoliaty čierny outfit, aby topánky čo najlepšie vynikli, ale ja sa zatiaľ hrám a dopĺňam farby, ktoré sú na výšivke. Výhoda je, že ich je tam veľa. V akcií ich môžete vidieť hore na outfite s ružovým rolákom a čiernou sukňou, a tu je detail (medzi kvietkami, kam patria :)):

A tu tiež, doma na stole :):

Btw, nevedela som nájsť presne také aké som chcela, tak som to riskla a objednala som si ich z AliExpresu. Neviem si ich vynachváliť, sú extra pohodlné a všetko drží ako má. Dúfam, že to aj vydrží :).

Tak ako, zlomím vás na kúpu nového doplnku, alebo všetko toto už doma máte? Teším sa, ak ste sa prečítali až sem, a budem rada, sa prekliknete aj na budúce 

Majte super deň!

Miša

PS: baker boy čiapka zostala v základnej výbave môjho šatníka aj v ďalšej sezóne. Mrknite SEM alebo SEM.

Za fotos veľmi pekne ďakujem Lucke Gregorovej

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

3 komentáre

  1. […] som písala o písala o 3 tipoch na top jesenné doplnky ( TU ). Dnes sa budem podrobnejšie venovať jednému z nich. A ktorej? Nuž, názvov je […]

    1. Ahoj Alexandra, ďakujem za koment! Áno, teraz už je čiapok všade plno, aj keď občas dá zabrať nájsť si tú „svoju“. Priznám sa, že túto používam univerzálne úplne ku všetkému. Aj k zimnej bunde na venčenie. Tam ju síce nikto neocení, ale mne nefúka na hlavu a môžem si ju dať dole bez toho, aby som mala celkom ulízané vlasy 🙂

  2. super topanky, velmi sa mi paci ta vysivka… a ciapku prave zhanam, je vyborna, mam nieco podobne so siltom z ebayu, ale uz je osuchana:) a aj baretka vam pristane!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.