Outfits

Baker boy hat a blogerská spolupráca

Prednedávnom som písala o písala o 3 tipoch na top jesenné doplnky. Dnes sa budem podrobnejšie venovať jednému z nich. A ktorej? Nuž, názvov je neúrekom:  pekárová čiapka / či čapica pekárovho chlapca / či čiapka so šiltom … prosím, nebuďte z toho zmätení, jednoducho po anglicky „Baker boy hat“ 🙂

Z čista jasna sa objavila ako v outfitoch blogeriek, tak na pultoch módnych značiek. Zväčša čierna, šedá či tmavomodrá, našla som však aj bordové a kárované kúsky. Dá sa nosiť prakticky ku všetkému – a tu sa dostávam k pointe dnešného postu:

BAKER BOY. DVA SPôSOBY AKO NA TO SO ZUZKOU

Zopakovali sme si spoluprácu so Zuzkou z blogu Zrzkastyle . Tentokrát sa snažíme ukázať, že Baker boy sa dá nosiť ako v uvoľnenom street style, tak k lodičkám a minisukni. Tieto štýly sú tak odlišné, že sme sa dosť nabojovali s tým, aby sme na fotkách ako tak ladili a nevyzeralo to, že každý pes iná ves. Základom outfitu mala byť samozrejme táto spomínaná čapica, plus ladenie do šedej farby.

… V ŠPECI PROSTREDÍ

Za výber industriálneho mestského prostredia s nádychom socialistickej moderny ďakujeme šikovnému mladému fotografovi Tomášovi Figurovi. Pre mňa bolo toto fotenie výnimočné tým, že bolo prvé s profesionálnym fotografom (aj keď Tomáš proti tomuto označeniu protestuje 🙂 ). Jednoducho, prvý krát ma niekto dirigoval ( v dobrom) v tom zmysle, že „postavte sa takto“ a „túto ruku nižšie“ alebo „ten výraz tváre treba iný“. Bol to pre mňa zážitok a na finálnych fotkách je vidno, že to nie je len ten štandardný úsmev aký dávam vždy :).

STYLING: STREET STYLE VS LODIČKY

Ale poďme už k veci – Zuzkin baker boy je zo šedého kára s jemným červeným prúžkom. Môj je asi ten najbežnejší  typ – čierny s čiernou šnúrkou a striebornými gombičkami.

Ladenie do šeda je pre nás obe skôr netradičné, naše outfity už niekoľko mesiacov hýria farbami. Chceli sme však ukázať niečo trochu iné a preto takto. Myslím, že v závere to aj tak vôbec nie je príliš tmavé ani nudné. Obľúbenej červenej sme sa celkom nevzdali a kde tu ju najmä na doplnkoch vytiahli.

ELEGANTNE  Toto je moja komfortná zóna, asi nezapriem, že lodičky a sukničky – to je moje. Málokedy sa na tejto scéne objaví niečo nové a tak som extra rada, že môžem túto čapicu zaradiť do môjho repertoára. Dá sa skombinovať aj s tými najviac upnutými pracovnými či spoločenskými outfitmi a nikdy nepôsobí nepatrične. Naopak, dodá im potrebný šmrc a nositeľke ľahký nadhľad.

STREET STYLE  Zuzka zvolila roztrhané rifle s nášivkami, pod ne odvážne červené fishnets a mikinu. Šedá čiapka ani tu vôbec nevyzerá nepatrične, naopak, pôsobí, že je neoddeliteľnou súčasťou outfitu. Takže Baker boy určite aj k street stylu, záleží len na vás, ako ďaleko v uvoľnenom štýle chcete zájsť.

EXTRA STYLING TIPS

Baker boy sa na zahraničných styling weboch nosí ku všetkému od teplákov až po večerné šaty, ale tu sú tri spôsoby, ktoré mi prídu najviac „user friedly“ t.j. použiteľné pre každého, kto chce vyzerať trendy, ale zasa nie extravagantne:

    • k akýmkoľvek vrstveným outfitom. Ku kabátu, šálu, rukaviciam, vytŕčajúcemu svetru vyzerá táto čiapka ako niečo, čo k vám vyslovene patrí
    • k „all denim look“ . Toto je trocha náročnejšie, nie každý má v denime takú záľubu, ale keď už, tak je priam chybou Baker boy vynechať
  • k elegantnému plášťu, kabátu či kožuchu. Baker boy ich príjemne odľahčí a dodá trochu „cool looku“

Galériu tipov na styling nájdete už aj v spomínanom člínku TU

AK SOM VÁS STÁLE NEPRESVEDČILA … PREČO SI TÚTO ČIAPKU URČITE KÚPIŤ (A NIE JE TO LEN O IMIDŽI )

Osobne si baker boy nemôžem vynachváliť. Neviem ako vaše, ale moje skúsenosti s nosením čapíc v chladnejšom počasí vs aký taký imidž sú skôr negatívne. Jednak, do teraz som nevedela nájsť čapicu, pri ktorej by som mala pocit, že mi ako tak ide k tvári a jednak po jej zložení mám na hlave akúsi nemastnú neslanú riadne uťapkanú hmotu bez objemu. Myslím si, že pre jemné vlasy sú čapice všeobecne pohromou. A tak som čiapky nosila maximálne na venčenie a pri prechádzkach po meste som radšej dobrovoľne mrzla.

Baker boy tento problém úplne vyriešil. V podstate, od kedy ho mám, nedala som ho z hlavy. Iste, trochu vlasy predsa len utlačí, ale dá sa založiť tak, že jeho nosenie prežijú moje vlásky viac menej bez ujmy. A to je pre mňa nová skúsenosť! Preto na vianočné trhy, do mesta na pohárik, dokonca aj do divadla v meste nasadím tohto nového kamaráta a nebudem sa triasť zimou už od korienkov vlasov! Hurá! 🙂 Vyzdvihujem teda praktickosť!

Tak, a aký je váš najobľúbenejší jesenný doplnok? 🙂

Ďakujem Zuzke a Tomovi veľmi pekne za podnetnú spoluprácu a krásne dni prajem!

Miša ♥♥♥

foto: Tom Loft

O tom ako to vidí Zuzka si môžete prečítať TU

Môj outfit : šedý svetrík Zara, kožená sukňa Bershka, kabát YaYa, šál ZARA, lodičky Islo, čiapka baker boy AliExpres

Zuzkin: čiapka baker boy Stradivarius, roztrhané džínsy s nášivkami a mikina Tally Weijl, košeľa a kabát Zaful, ruksak Bershka,  červené čižmičky na ihlovom podpätku ZARA

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.